Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Захист прав споживачів, 23 квітня 2020, питання №17516

Повернення завдатку за весілля, в зв'язку з епідемієт covid-19

Доброго дня, 02.05 мало відбутися наше весілля, для фотозйомки ми запросили ФОП, уклавши договір про це, але у зв'язку з епідемією COVID-19, весілля відбутись не може, зміна дати також є неможливою, в зв'язку з сімейними обставинами.
В договорі є пункт про форс-мажор, який зобовязує виконавця повернути кошти, але фотограф відмовляється повернути платіж по договору.
Як діяти в даній ситуації?

Відповіді юристів (1)

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

    Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15):

    ст.570 - "1. Завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання....";

    ст.571 - "1. Якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.

    Якщо порушення зобов'язання сталося з вини кредитора, він зобов'язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості.

    2. Сторона, винна у порушенні зобов'язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.

    3. У разі припинення зобов'язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню.".

    У Вашому випадку зобов'язання порушене кредитором (фотографом) повереннням завдатку, тому Ви маєте право вимоги з кредитора подвійного розміру завдатку, а також завданих відмовою інших збитків у сумі перевищення розміру завдатку (якщо таке має місце).

    Направте фотографу заяву-претензію (рекомендованим листом з повідомленням про вручення, новою поштою, або (для остраху) через нотаріуса - за його рахунок) про повернення (перерахування - вкажіть банківські реквізити Вашої карти) суми завдатку у тижневий строк з моменту отримання заяви під страхом стягнення в судовому порядку його подвійної суми, завданих відмовою збитків та судових витрат (Ваш позов, як з підстав захисту прав споживачів від сплати судового збору законодавством звільнено), а також моральної шкоди.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України