Задайте вопрос юристу

836 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 06 ноября 2023, вопрос №96239

Батько 3х неповнолітніх дітей, отримав адресну повістку, які дії?

Доброго дня! Така ситуації, я одружений, живемо разом, в мене 3-тя дитина народилась 3 тижні тому. На посвідчення багатодітного ми ще не подавали!

Отримав адресну повістку на уточнення.
Маю 3 свідоцтва та свідоцтва про одруження цього буде достатньо пред'явити у ТЦК??

Ответы юристов (5)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Богдане!

    Всі діти Ваші?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Богдан Клиент 6 месяцев назад

      так, від одної дружини

      • Айвазян Юрий Климентьевич

        Тоді проблем ніяких немає. Пишить заяву на ім'я начальника ТЦК та СП про надання Вам відстрочки у зв'язку з наявністю трьох неповнолітніх дітей. Прикладайте до неї нотаріально посвідчені копії 3-х свідоцтв про народження дітей та свідоцтва про шлюб і сміливо йдіть до військомату. Маєте 100% право на відстрочку.

        Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

        https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

        надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

        Зокрема в ній зазначено:

        «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

        жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

        {Абзац четвертий частини першої статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1614-VII від 25.07.2014; в редакції Законів № 2226-VIII від 06.12.2017, № 2122-IX від 15.03.2022}"

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Повістка має бути вручена особисто військовозобов’язаному і він має поставити підпис про її отримання, що цілком узгоджується із судовою практикою (постанова ккс вс від 14.12.2021 у справі №761/8429/16-к, постанова вс від 28.01.2020 по справі № 759/5435/16-к).

    Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання повістки родичами, телефонним зв’язком, поштою не може вважатися належним повідомленням особи.

    У Вашому випадку Ви маєте право на відстрочку, адже згідно ст.23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

    Вам необхідно подати до ТЦК такий пакет документів:

    1. Заява про надання відстрочки (довільна форма);

    2. Свідоцтва про народження дітей (нотаріальні копії)

    3. Свідоцтво про шлюб (нотаріальна копія)

    Правилами військового обліку передбачено особисте повідомлення ТЦК про зміну персональних даних та надання документів про відстрочку.

    Подавати заяву про відстрочку до ТЦК потрібно в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Мамай Ірина Євгеніївна

    Доброго дня,

    Якщо діти ваші, ви у шлюбі, то треба писати заяву про надання відстрочки в ТЦК.

    Звертайтесь, надам відповідну допомогу у написанні заяви.

    З повагою, Ірина Мамай!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України