Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 24 квітня 2024, питання №106620

Військовий облік громадян закордоном, 16 років

Як правильно, де і коли, потрібно ставани на військовий облік? Синові 16 років, влітку виповниться 17, на даний час ми проживаємо в Німеччині. Термін дії закордонного паспорта спливає в наступному році, коли вже йому виповниться 18 років.
1. Чи потрібно йому вже зараз ставати на військовий облік і яка процедура?
2. Чи варто і чи можливо подати документи на виготовлення другого закордонного паспорта вже зараз, або який період встановлений законодавством для заміни/продовження дії паспорта.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Ольга!

    На військовий облік хлопець повинен стати у 16 років у рік настання 17 років. На облік потрібно стати у консульстві України в Німеччині.

    Закордонним дипломатичним установам України надані обовʼязки та повноваження щодо взяття на військовий облік осіб, які перебувають за кордоном:

    • вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за списком (зберігається в закордонній дипломатичній установі України протягом 5 років);
    • інформувати громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу;
    • повідомляти у 7-денний строк із дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) ТЦК та СП, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування їх на військовому обліку.

    Відповідно до роз'яснень ДМСУ:

    Згідно з чинним законодавством, кожен громадянин України має право мати два чинних закордонних паспорта. Якщо, наприклад, людина подає документи на новий закордонний паспорт, при цьому старий є чинним, то вона має право залишити його.

    Попередній (або один з попередніх) закордонний паспорт підлягає анулюванню у разі якщо:

    • закінчився термін його дії;
    • у разі зміни інформації.

    Крім цього, бувають випадки, коли старий паспорт для виїзду за кордон потрібен з певних причин. У цьому випадку анульований паспорт може не вилучатися за заявою особи, якій належить документ.

    Виняток становить зміна прізвища – у цьому випадку залишити старий закордонний паспорт, як чинний неможливо.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України