ОГЛЯД ЗАКОНОПРОЄКТУ 10313 (СКАСУВАННЯ ОБМЕЖЕНОЇ ПРИДАТНОСТІ) - ключове.

Доволі серйозна увага була приділена законопроєкту 10313, який несподівано для всіх зі слів нардепів скасував статус "обмежено придатний" до військової служби. Наразі текст вже підписаний Головою ВРУ і давайте розбиратися, чи дійсно це так. Що ж привносить даний Закон України (з ключового)?:

1. Загальний час безперервного перебування військовослужбовця в закладах охорони здоров'я та у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою або у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) із збереженням грошового та матеріального забезпечення не може перевищувати 12 місяців поспіль (станом на зараз - 4 місяці).

- огляд ВЛК для вирішення питання про потребу у тривалому лікуванні проводиться не пізніше ніж через чотири місяці від початку лікування.

- не пізніше закінчення 12-місячного строку безперервного перебування на лікуванні військовослужбовець підлягає огляду ВЛК для вирішення питання про його

придатність до військової служби.

2. Військовослужбовцям, які проходять строкову військову службу та підлягають звільненню із служби у разі невикористання ними відпустки виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні відпустки.

3. Військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на весь час їх призову, – штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

4. Закріплення на законодавчому рівні розміру ОГД, що виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби - не менше 15 000 000 грн.

5. Пільгові умови обчислення вислуги років для військовослужбовців, котрі залучаються до заходів із забезпечення національної безпеки і оборони - 1 місяць служби за 3 місяці.

6. Голови та члени ЛКК виключаються з переліку суб'єктів, які прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (більше не матимуть обов'язку подавати декларації).

7. Деталізовано питання ОГД поліцейським.

ЩОДО СКАСУВАННЯ ОБМЕЖЕНОЇ ПРИДАТНОСТІ.

Прямо даний законопроєкт не скасовує відповідний статус. Але є деякі "симтпоми", що вказують на реальність цієї події, на мою думку, у середньостроковій перспективі (+- осінь-зима 2024 року). Зокрема:

- встановлюється обов'язок громадян України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом пройти повторний медичний огляд з метою визначення придатності до військової служби (питання: і військовозобов'язаним, і військовослужбовцям?)

- із Закону України "Про ВОіВС" відкрито виключать норми, які містять слова "обмежено придатний".

- із пункту 3 частини шостої статті 37 Закону України "Про ВОіВС" виключаються слова "з виключенням з військового обліку" (скоріше за все, майбутній висновок звучатиме "непридатний до військової служби", на відміну від зараз "непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку").

ВИСНОВОК: законопроєктом 10313 "обмежена придатність" не скасовується, але основи цього точно закладаються. Коли відбудеться вищезазначене - невідомо, але я гадаю явно не найближчим часом, хоча Кабінету Міністрів України встановлюється 3-місячний строк на прийняття необхідних нормативно-правових актів та приведення у відповідність діючих.

Реальність така, що зміни потрібно внести до багатьох нормативно-правових актів.

Якщо Закон буде підписаний Президентом, він набуде чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування. Слідкуємо уважно.


Рейтинг: 3.7 - 32 голосов

Автор статьи


Кирда Вячеслав Володимирович

Юрист, г. Чернигов

Возраст: 6 лет опыта На проекте 3 года
Всего консультаций: 17977 Платных консультаций: 3026

Гражданское право, Трудовое право, Семейное право, Недвижимо...

584 отзывов

Комментарии