Задайте вопрос юристу

733 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 25 мая 2023, вопрос №85800 300 грн.

Переведення в іншу частину

Доброго дня, шановні юристи! Мій чоловік служить в армії з самого початку війни. Він втомився і хоче перевестися поближче до дому і до мене. В нас двоє дітей, один з яких хворіє. Як це можна зробити? Буду вдячна за відповідь.

Ответы юристов (18)

  Антоненко Вячеслав Володимирович
  Антоненко Вячеслав Володимирович 4 дня назад

  Юрист, г. Чернигов, 5 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю, Оксано!

  МОЖНА СПРОБУВАТИ ПЕРЕВЕСТИСЬ ЗА СІМЕЙНИМИ ОБСТАВИНАМИ У ЗВ'ЯЗКУ ІХ ХВОРОБОЮ ДИТИНИ.

  Для успішного переведення у даному випадку потрібно 3 складові:

  1. Відношення (погодження, письмова згода) із тої частини, куди він хочете перевестись. Тобто для початку потрібно визначитись із в/ч або ТЦК та СП, куди хоче перевестись військовий.

  2. Підстава, а вона у вона у нього є - хвороба дитини. Для повної картини, звичайно, треба розуміти діагноз.

  3. Добра воля його командування. Потрібно усвідомлювати, що так чи інакше, а рішення про переведення приймає командування в/ч. І, на жаль, це право командирів, а не обов'язок.

  ДЛЯ ПОЧАТКУ ПРОЦЕСУ ПЕРЕВЕДЕННЯ ПОТРІБНО ОФОРМИТИ ВІДНОШЕННЯ (ЗГОДУ) ЧАСТИНИ, КУДИ ПЛАНУЄ ПЕРЕВЕСТИСЬ ЧОЛОВІК.

  Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

  +1 / 0
  • Оксана Клиент 4 дня назад

   Дякую за швидку відповідь. А не підскажите який порядок переміщення?

   • Антоненко Вячеслав Володимирович
    Антоненко Вячеслав Володимирович 4 дня назад

    Юрист, г. Чернигов, 5 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Оксано!

    На жаль, але хоч питання переведення за сімейними обставинами і визначене п.82 Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ «на особисте прохання військовослужбовця», детально воно неврегульовано. Тобто, потрібно переконати командування в крайній необхідності такого переведення.

    Достатньо перерахувати та деталізувати обставини за яких військовослужбовець бажає змінити місце служби. При цьому підлягають доведенню обставини того, що інші родичі (батьки чоловіка/дружини) не можуть надати таку допомогу особі, яка потребує турботи.

    Якщо командування категорично відмовляє в такому переведенні, то компромісним рішенням є отримання відпустки за сімейними обставинами до 10 діб в порядку п.186 Положення.

    Алгоритм приблизно такий:

    1. Отримання відношення (письмової згоди) із в/ч.

    2. Збір документів, що підтверджують сімейні обставини.

    3. Подача рапорту на переміщення командиру в/ч.

    Терміни розгляду рапорту не визначені законодавством, тому процедура довготривала і має пройти багато погоджень на різних рівнях і стадіях. Повторюсь - це право командування, а не обов'язок.

    Відповідно до пункту 110 Дисциплінарного статуту військовослужбовці мають право надсилати заяви чи скарги або особисто звертатися до посадових осіб, органів військового управління, органів управління Служби правопорядку, органів, які проводять досудове слідство, та інших державних органів у разі:

    • ухвалення незаконних рішень;
    • дій (бездіяльності) стосовно них командирами або іншими військовослужбовцями;
    • порушення прав, законних інтересів та свобод;
    • незаконного покладення на них обов’язків або незаконного притягнення до відповідальності.

    Або дзвонити на “гарячу лінію” Міністерства оборони України можна за цим номером: 0 800 500 442.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    +2 / 0
    • Оксана Клиент 4 дня назад

     Дякую за відповідь.

     • Антоненко Вячеслав Володимирович
      Антоненко Вячеслав Володимирович 4 дня назад

      Юрист, г. Чернигов, 5 лет опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      БУДЬ-ЛАСКА! У ВИПАДКУ НАЯВНОСТІ ЗАПИТАНЬ, ЗВЕРТАЙТЕСЬ!

      Успіхів!

      0 / 0
  Айвазян Юрий Климентьевич
  60%
  Айвазян Юрий Климентьевич 4 дня назад

  Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Оксана!

  Для переміщення обов'язково потрібні дві речи: відношення і підстава!

  Переміщення військовослужбовців відбувається на підставі статті 110 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України. Переміщення військовослужбовців здійснюється в разі, коли звільнення їх із посад або призначення на інші посади належить до номенклатури призначення різних посадових осіб.

  Переміщення осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення, здійснюється:

  між з'єднаннями, військовими частинами, оперативними командуваннями - наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні з'єднання, військові частини та оперативні командування;

  {Абзац третій пункту 110 із змінами, внесеними згідно з Указами Президента № 430/2009 від 12.06.2009, № 483/2021 від 27.09.2021}

  між видами Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, - наказом Головнокомандувача Збройних Сил України;

  {Абзац четвертий пункту 110 із змінами, внесеними згідно з Указами Президента № 613/2012 від 26.10.2012, № 483/2021 від 27.09.2021}

  між військовими частинами видів, родів військ (сил) Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані Міністерству оборони України, - наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.

  {Абзац п'ятий пункту 110 в редакції Указу Президента № 171/2019 від 26.04.2019}

  Форма та порядок надання клопотання визначаються Міністерством оборони України.

  ЯКЩО ВИ ОФІЦЕР:

  Переміщення осіб офіцерського складу між видами Збройних Сил України, з'єднаннями, військовими частинами та оперативними командуваннями, здійснюється наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні види Збройних Сил України, з'єднання, військові частини та оперативні командування, крім посад, що належать до повноважень вищої посадової особи.

  {Абзац сьомий пункту 110 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 430/2009 від 12.06.2009}

  Призначення на посади, що належать до номенклатури посад нижчої посадової особи, здійснюється наказами тих командирів (начальників), до номенклатури призначення яких належать посади, з яких переміщуються військовослужбовці.

  {Пункт 110 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 417/2015 від 14.07.2015}

  Згідно пункту 111 Положення офіцери - випускники вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти протягом року не підлягають переміщенню по службі, крім таких випадків:

  у зв'язку зі службовою необхідністю для комплектування Сил негайного реагування Збройних Сил України;

  {Абзац другий пункту 111 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 503/2016 від 14.11.2016}

  у разі неможливості проходження військової служби на займаній посаді за станом здоров'я відповідно до висновку (постанови) військово-лікарської комісії;

  якщо займана посада підлягає скороченню внаслідок скорочення штатів або проведення організаційних заходів;

  за сімейними обставинами - на особисте прохання;

  у зв'язку з призначенням на нижчу посаду в порядку дисциплінарного стягнення;

  у зв'язку з перебуванням у відносинах прямої організаційної та правової залежності з особами, які є близькими особами у значенні, наведеному в абзаці четвертому частини першої статті 1 Закону України "Про запобігання корупції";

  {Пункт 111 доповнено абзацом згідно з Указом Президента № 613/2012 від 26.10.2012; із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 417/2015 від 14.07.2015}

  у разі потреби доукомплектування в особливий період посад, передбачених штатами воєнного часу.

  {Пункт 111 доповнено абзацом згідно з Указом Президента № 503/2016 від 14.11.2016}

  ЯКЩО ВИ РЯДОВИЙ:

  Відповідно до пункту 112 Положення Військовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої у випадках, визначених пунктом 82 цього Положення, а також якщо з урахуванням вчиненого правопорушення військовослужбовець, якому призначено покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців, не може бути залишений на посаді, пов'язаній із керівництвом підлеглими особами.

  А от у пункті 82 Положення, що регулює призначення військовослужбовців на посади та має пряме відношення до попереднього пункту йдеться про наступне:

  1) на вищі посади - у порядку просування по службі;

  2) на рівнозначні посади:

  у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів;

  у разі проведення заміни у місцевостях з особливими природними, географічними, геологічними, кліматичними, екологічними умовами (далі - місцевості з установленим строком військової служби);

  для набуття практичного досвіду управлінської діяльності в органах військового управління різного рівня або для більш доцільного використання за фахом чи досвідом роботи - за рішенням відповідного командира (начальника), прийнятим у порядку, визначеному Міністерством оборони України, зокрема на особисте прохання військовослужбовця;

  за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії;

  за сімейними обставинами - на особисте прохання;

  з меншим обсягом роботи з урахуванням професійних, ділових і моральних якостей - на підставі висновку атестування;

  у зв'язку з перебуванням із близькими особами у відносинах прямої організаційної та правової залежності;

  у разі скасування військовослужбовцю допуску до державної таємниці - на посаду, що не передбачає такого допуску, - за рішенням відповідного командира (начальника), прийнятим у порядку, визначеному Міністерством оборони України;

  вагітних військовослужбовців-жінок за їх клопотанням відповідно до медичного висновку - на посади з меншим обсягом роботи, а також військовослужбовців-жінок, які мають дітей віком до трьох років, за їх клопотанням у разі неможливості виконання ними обов'язків на займаних посадах;

  у разі проведення заміни у військових частинах (підрозділах), які виконують завдання в районах ведення воєнних (бойових) дій, у тому числі в районах проведення антитерористичних операцій;

  у разі відсутності можливості поновлення на попередній посаді у зв'язку з незаконним звільненням або переміщенням по службі - за рішенням відповідного командира (начальника), прийнятим у порядку, визначеному Міністерством оборони України;

  3) на нижчі посади:

  у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів у разі неможливості призначення на рівнозначну посаду;

  за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії;

  з урахуванням професійних, ділових і моральних якостей - на підставі висновку атестування;

  за віком або сімейними обставинами - на особисте прохання;

  у зв'язку з перебуванням із близькими особами у відносинах прямої організаційної та правової залежності - у разі неможливості призначення на рівнозначну посаду;

  у порядку виконання накладеного дисциплінарного стягнення - відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України;

  у разі скасування військовослужбовцю допуску до державної таємниці - на посаду, що не передбачає такого допуску, - за рішенням відповідного командира (начальника), прийнятим у порядку, визначеному Міністерством оборони України, у разі неможливості призначення на рівнозначну посаду;

  вагітних військовослужбовців-жінок за їх клопотанням відповідно до медичного висновку - на посади з меншим обсягом роботи, а також військовослужбовців-жінок, які мають дітей віком до трьох років, за їх клопотанням у разі неможливості виконання ними обов'язків на займаних посадах та за відсутності рівнозначних посад;

  за ініціативою військовослужбовця (крім військовослужбовців, які займають посади, за якими передбачені первинні військові звання офіцерського, сержантського і старшинського складу) на нижчу на один ступінь посаду - на підставі рішення посадової особи відповідно до номенклатури посад;

  4) у зв'язку із зарахуванням на навчання до вищого військового навчального закладу, військового навчального підрозділу закладу вищої освіти із звільненням з посади, а також у разі призначення на посаду після закінчення навчання;

  6) у зв'язку зі звільненням або призначенням на посади, передбаченими штатами воєнного часу, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану;

  7) у зв'язку зі звільненням осіб сержантського і старшинського складу, які займали посади офіцерського складу;

  8) у зв'язку з призначенням на посади, що можуть бути заміщені військовослужбовцями, які під час проходження військової служби були визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби за станом здоров'я за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов'язків військової служби, що призвело до встановлення їм інвалідності, часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, - на особисте прохання за рішенням посадової особи, до повноважень якої належить призначення на посади відповідно до переліку посад, що можуть бути заміщені такими військовослужбовцями, який визначається Міністерством оборони України;

  Президента України від 26.04.2019 р. N 171/2019)

  9) у разі запровадження нового військового звання.

  Посада вважається вищою, якщо за цією посадою штатом (штатним розписом) передбачено вище військове звання, ніж за займаною посадою, а за умови рівних військових звань - більший посадовий оклад (тарифний розряд).

  Призначення військовослужбовців на інші посади також здійснюється у випадках, передбачених пунктами 102 і 104 цього Положення.

  Зазначене переміщення здійснюється без згоди військовослужбовця, крім таких випадків:

  неможливість проходження військовослужбовцем військової служби у місцевості, до якої його переміщують, відповідно до висновку (постанови) військово-лікарської комісії;

  неможливість проживання членів сім'ї військовослужбовця за станом здоров'я в місцевості, до якої його переміщують, відповідно до документів, які це підтверджують;

  потреба у догляді за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) або особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім'ї військовослужбовця, відповідно до документів, які це підтверджують.

  Військовослужбовець, який проходить військову службу за призовом, переміщується у зв'язку із службовою необхідністю та за станом здоров'я на нове місце військової служби без його згоди.

  113. Переміщення військовослужбовця за станом здоров'я або за станом здоров'я членів його сім'ї здійснюється за рапортом військовослужбовця та за наявності відповідного медичного висновку.

  Для переміщення в іншу місцевість військовослужбовець до рапорту додає відповідні документи, які підтверджують необхідність зміни місця проживання:

  дружини (чоловіка);

  його (її) неповнолітніх дітей, повнолітніх дітей - учнів (студентів) навчальних закладів за денною формою навчання, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та дітей-інвалідів I або II групи;

  непрацездатних батьків військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка);

  братів, сестер військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка), які перебувають на його (її) утриманні.

  Переміщення на нове місце військової служби військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом, викликане потребою догляду за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) чи особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім'ї військовослужбовця, здійснюється командирами з'єднань, рівнозначними їм і вище посадовими особами на підставі рапорту військовослужбовця та відповідних документів, які підтверджують потребу в постійному сторонньому догляді (допомозі, нагляді) за ними.

  114. У разі коли переміщення військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом, на нове місце військової служби передбачає зміну місця проживання його сім'ї, а дружина (чоловік) військовослужбовця також проходить військову службу за контрактом, одночасно з прийняттям рішення про переміщення військовослужбовця на нове місце військової служби, крім випадків переміщення на підставі висновку атестування чи у порядку реалізації накладеного дисциплінарного стягнення відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, а також якщо може виникнути обставина, що порушує вимоги частини першої статті 27 Закону України "Про запобігання корупції", вирішується (за їх згодою) питання щодо переміщення у цю ж місцевість його (її) дружини (чоловіка).

  {Абзац перший пункту 114 із змінами, внесеними згідно з Указами Президента № 430/2009 від 12.06.2009, № 613/2012 від 26.10.2012, № 417/2015 від 14.07.2015, № 277/2018 від 12.09.2018}

  Переміщення на нове місце військової служби не здійснюється також, якщо військовослужбовці, які перебувають у шлюбі, не можуть бути одночасно призначені на військові посади в межах одного населеного пункту (гарнізону) та в разі відмови одного з них від звільнення з військової служби.

  {Абзац другий пункту 114 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 430/2009 від 12.06.2009}

  Порядок організації контролю за прибуттям військовослужбовців до нового місця служби визначається Міністерством оборони України.

  Коли у Вас будуть на руках відношення та документи, що підтверджують відповідну підставу для переведення, час писати рапорт Вашому командиру…

  Одним словом, як чекаєте на результат, а не загальні балачки, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю. Постараюсь допомогти!

  Маю ґрунтовний досвід у вирішенні таких питань.

  +1 / 0
  • Оксана Клиент 4 дня назад

   А якщо командир не захочить підписать рапорт, що робити?

   • Айвазян Юрий Климентьевич
    40%
    Айвазян Юрий Климентьевич 4 дня назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Таке, на жаль трапляється і доволі часто. Командири неохоче відпускають людей з частини.

    Але Ваш чоловік має право захистити порушені права. Це можна зробити двома способами:

    - зверненням з позовом до суду

    - поданням скарги відповідній посадовій особі.

    Зазначене питання регулюється Дисциплінарним статутом Збройних Сил України та Законом України «Про звернення громадян».

    Військовослужбовець має право подати скаргу, ЯКЩО ВВАЖАЄ, що його ПРАВА, ЗАКОННІ ІНТЕРЕСИ БУЛИ ПОРУШЕНІ:

    • незаконним рішенням, діями або бездіяльністю командирів;

    • незаконним покладенням на нього обов'язків;

    • незаконним притягненням до відповідальності;

    • незаконними діями інших військовослужбовців.

    Залежно від виду порушення СКАРГА ПОДАЄТСЬЯ ДО:

    • органів військового управління;

    • посадових осіб;

    • військової служби правопорядку;

    • органів, які проводять досудове слідство;

    • інших державних органів.

    З інших питань службової діяльності скарга подається безпосередньому командирові тієї особи, чиї дії оскаржуються.

    Якщо військовослужбовець, який подає скаргу, не знає, з чиєї вини порушені його права, скарга подається у порядку підпорядкованості безпосередньому командиру.

    СКАРГА МОЖЕ ПОДАВАТИСЬ УСНО і ПИСЬМОВО:

    - військовослужбовцем,

    -членом сім’ї військовослужбовця

    -іншою заінтересованою особою.

    Усі скарги у день їх надходження заносяться до Журналу реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

    Усну скаргу військовослужбовці, члени їх сімей та інші громадяни мають право подати командирам військових частин під час особистого прийому, що визначено у кожній військовій частині, установі, організації.

    ПИСЬМОВУ СКАРГУ бажано подавати у двох примірниках до відділу військової частини або іншого державного органу, у компетенції якого розгляд вашого питання. Другий примірник з відміткою про отримання залишається у особи, яка подала скаргу. Він є підтвердженням того, що військова частина або інший орган отримали скаргу, і може бути використаний як доказ факту звернення, якщо виникне потреба оскаржити затримку або незадовільні результати розгляду скарги.

    У письмовій скарзі слід вказати

    -прізвище, ім’я і по батькові,

    -адресу місця проживання і номер телефону,

    -посадову особу або орган державної влади, якому адресована скарга,

    -ясно і докладно описати обставини порушення вашого права, суть порушення,

    -зазначити, які дії ви просите відповідальну посадову особу вчинити для відновлення цього права, вказати дату і поставити підпис.

    Якщо ви бажає бути присутнім при розгляді скарги, про це теж варто зазначити у ній.

    ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ, які подали заяву чи скаргу, МАЮТЬ ПРАВО:

    • особисто викласти свої аргументи особі, яка перевіряє заяву чи скаргу, звернутися за допомогою до свідків;

    • подати додаткові матеріали, що стосуються справи, чи клопотати, щоб їх вимагав командир або орган, який розглядає заяву або скаргу;

    • бути присутнім під час розгляду заяви чи скарги;

    • одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;

    • ознайомитися з матеріалами перевірки заяви чи скарги;

    • оскаржити прийняте за їхньою заявою чи скаргою рішення в суді;

    • вимагати відшкодування збитків у встановленому законом порядку.

    Під час розгляду пропозиції, заяви чи скарги не допускається розголошення командиром чи іншою особою, яка бере участь у розгляді, відомостей про особисте життя військовослужбовця без його згоди, а також розголошення іншої інформації, якщо це зачіпає його права і свободи, законні інтереси.

    СТРОКИ РОЗГЛЯДУ

    УСІ пропозиції, заяви чи скарги розглядаються і вирішуються у строк НЕ БІЛЬШЕ ОДНОГО МІСЯЦЯ з часу їх отримання, а ті, що НЕ ПОТРЕБУЮТЬ ДОДАТКОВОГО ВИВЧЕННЯ й перевірки, - невідкладно, але НЕ ПІЗНІШЕ П'ЯТНАДЦЯТИ ДНІВ з часу їх надходження.

    Якщо у місячний строк вирішити порушені у зверненні питання неможливо, командир встановлює новий строк, про що сповіщається військовослужбовець, який подав звернення.

    При цьому ЗАГАЛЬНИЙ СТРОК розгляду пропозиції, заяви чи скарги не може перевищувати СОРОКА П'ЯТИ ДНІВ.

    Несвоєчасний, неповний розгляд скарги або незаконне рішення посадової особи, яка її розглядає, можна оскаржити встановленим порядком до суду, Військової служби правопорядку або вищого за підпорядкованістю командира.

    +1 / 0
  Богун Сергій Павлович
  Богун Сергій Павлович 4 дня назад

  Юрист, г. Днепр, 23 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Згідно законодавства переміщення по службі військовослужбовців строкової військової служби з однієї військової частини до іншої проводиться: за службовою необхідністю; за сімейними обставинами - внаслідок зміни сімейних обставин під час проходження військової служби, на підставі рапорту військовослужбовця або клопотання, порушеного територіальним центром комплектування та соціальної підтримки на прохання членів сім’ї військовослужбовця, та акта обстеження сімейного стану військовослужбовця, затвердженого керівником обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки; за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії.

  0 / 0
  • Оксана Клиент 4 дня назад

   Мій чоловік не строковик.

  Крикун Сергій Павлович
  Крикун Сергій Павлович 4 дня назад

  Юрист, г. Днепр, 29 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  "ПОЛОЖЕННЯ про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/154-2022-%D0%B...):

  " 9. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань:...

  розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, видають необхідні довідки та інші документи;..".

  ---

  Доброго дня, пані Оксано! Вважаю за правомірне та необхідне Вам особисто звернутись з письмовою заявою на ім'я керівника РТЦК та СП (під реєстрацію її вручення на Вашому примірнику), а також в порядку особистого прийому громадян про ініціювання та сприяння у переведенні чоловіка до військових частин за місцем або наближених до місця проживання.

  +1 / 0
  • Оксана Клиент 4 дня назад

   Дякую за відповідь.

  Гіммельфарб Станіслав Олегович
  Гіммельфарб Станіслав Олегович 4 дня назад

  Адвокат, 23 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня.

  Ви повинні розуміти, що є випадки, коли військова частина зобов'язана перевести військовослужбовця, а коли - має право.

  У Вашому випадку підстав для обов'язкового переведення немає.

  Таким чином, переведення можливе лише при наявності згоди іншої частини, в яку бажає перевестись Ваш чоловік а а також згоди командування частини де він проходить службу зараз.

  Якщо дитина хворіє і потребує паліативної допомоги, то це може бути підставою для обов'язкового переведення.

  Для цього необхідно отримати довідку про потребу дитини в паліативній допомозі і на підставі неї скласти рапорт про переведення.

  Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

  0 / 0
  • Оксана Клиент 4 дня назад

   Дякую за відповідь. А що таке палеативна допомога?

   • Гіммельфарб Станіслав Олегович
    Гіммельфарб Станіслав Олегович 4 дня назад

    Адвокат, 23 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Паліативна допомога - це особливий вид підтримуючої терапії для дітей хворих тяжкими захворюваннями. Про можливість одержання такій терапії Ви можете узнати у лікаря-педіатра

    +1 / 0
    • Оксана Клиент 4 дня назад

     Дякую, тепер зрозуміла в дитини такої немає.

  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 4 дня назад

  Адвокат, г. Киев, 29 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Оксана!

  ДЛЯ ПЕРЕВЕДЕННЯ ДО ІНШОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ (ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ), ТРЕБА СПОЧАТКУ ОТРИМАТИ ВІДНОШЕННЯ З ТІЄЇ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ (ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ), КУДА МАЮТЬ НАМІР ВАС ПРИЙНЯТИ, ПІСЛЯ ЧОГО ВЖЕ ПОДАВАТИ РАПОРТ НА ПЕРЕВЕДЕННЯ ДО ІНШОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ (ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ), РАЗОМ З ЦИМ ВІДНОШЕННЯМ З ТІЄЇ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ (ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ).

  ПРИ НАЯВНОСТІ ТАКИХ УМОВ ТА ПІДСТАВ:

  Указ Президента України

  Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України:

  Про Положення про проходже... | від 10.12.2008 № 1153/2008 (rada.gov.ua)

  "Переміщення військовослужбовців

  110. Переміщення військовослужбовців здійснюється в разі, коли звільнення їх із посад або призначення на інші посади належить до номенклатури призначення різних посадових осіб.

  Переміщення осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення, здійснюється:

  між з'єднаннями, військовими частинами, оперативними командуваннями - наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні з'єднання, військові частини та оперативні командування;

  між видами Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, - наказом Головнокомандувача Збройних Сил України;

  між військовими частинами видів, родів військ (сил) Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані Міністерству оборони України, - наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.

  Форма та порядок надання клопотання визначаються Міністерством оборони України.

  Переміщення осіб офіцерського складу між видами Збройних Сил України, з'єднаннями, військовими частинами та оперативними командуваннями, здійснюється наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні види Збройних Сил України, з'єднання, військові частини та оперативні командування, крім посад, що належать до повноважень вищої посадової особи.

  Призначення на посади, що належать до номенклатури посад нижчої посадової особи, здійснюється наказами тих командирів (начальників), до номенклатури призначення яких належать посади, з яких переміщуються військовослужбовці...

  112. Військовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої у випадках, визначених пунктом 82 цього Положення, а також якщо з урахуванням вчиненого правопорушення військовослужбовець, якому призначено покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців, не може бути залишений на посаді, пов'язаній із керівництвом підлеглими особами.

  Зазначене переміщення здійснюється без згоди військовослужбовця, крім таких випадків:

  неможливість проходження військовослужбовцем військової служби у місцевості, до якої його переміщують, відповідно до висновку (постанови) військово-лікарської комісії;

  неможливість проживання членів сім'ї військовослужбовця за станом здоров'я в місцевості, до якої його переміщують, відповідно до документів, які це підтверджують;

  потреба у догляді за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) або особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім'ї військовослужбовця, відповідно до документів, які це підтверджують.

  Військовослужбовець, який проходить військову службу за призовом, переміщується у зв'язку із службовою необхідністю та за станом здоров'я на нове місце військової служби без його згоди.

  113. Переміщення військовослужбовця за станом здоров'я або за станом здоров'я членів його сім'ї здійснюється за рапортом військовослужбовця та за наявності відповідного медичного висновку.

  Для переміщення в іншу місцевість військовослужбовець до рапорту додає відповідні документи, які підтверджують необхідність зміни місця проживання:

  дружини (чоловіка);

  його (її) неповнолітніх дітей, повнолітніх дітей - учнів (студентів) навчальних закладів за денною формою навчання, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та дітей-інвалідів I або II групи;

  непрацездатних батьків військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка);

  братів, сестер військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка), які перебувають на його (її) утриманні.

  Переміщення на нове місце військової служби військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом, викликане потребою догляду за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) чи особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім'ї військовослужбовця, здійснюється командирами з'єднань, рівнозначними їм і вище посадовими особами на підставі рапорту військовослужбовця та відповідних документів, які підтверджують потребу в постійному сторонньому догляді (допомозі, нагляді) за ними.

  114. У разі коли переміщення військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом, на нове місце військової служби передбачає зміну місця проживання його сім'ї, а дружина (чоловік) військовослужбовця також проходить військову службу за контрактом, одночасно з прийняттям рішення про переміщення військовослужбовця на нове місце військової служби, крім випадків переміщення на підставі висновку атестування чи у порядку реалізації накладеного дисциплінарного стягнення відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, а також якщо може виникнути обставина, що порушує вимоги частини першої статті 27 Закону України "Про запобігання корупції", вирішується (за їх згодою) питання щодо переміщення у цю ж місцевість його (її) дружини (чоловіка).

  Переміщення на нове місце військової служби не здійснюється також, якщо військовослужбовці, які перебувають у шлюбі, не можуть бути одночасно призначені на військові посади в межах одного населеного пункту (гарнізону) та в разі відмови одного з них від звільнення з військової служби.

  Порядок організації контролю за прибуттям військовослужбовців до нового місця служби визначається Міністерством оборони України".

  "Види посад та вимоги при призначенні на посаду

  82. Призначення військовослужбовців на посади здійснюється:

  1) на вищі посади - у порядку просування по службі;

  2) на рівнозначні посади:

  у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів;

  у разі проведення заміни у місцевостях з особливими природними, географічними, геологічними, кліматичними, екологічними умовами (далі - місцевості з установленим строком військової служби);

  для набуття практичного досвіду управлінської діяльності в органах військового управління різного рівня або для більш доцільного використання за фахом чи досвідом роботи - за рішенням відповідного командира (начальника), прийнятим у порядку, визначеному Міністерством оборони України, зокрема на особисте прохання військовослужбовця;

  за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії;

  за сімейними обставинами - на особисте прохання;

  з меншим обсягом роботи з урахуванням професійних, ділових і моральних якостей - на підставі висновку атестування;

  у зв'язку з перебуванням із близькими особами у відносинах прямої організаційної та правової залежності;

  у разі скасування військовослужбовцю допуску до державної таємниці - на посаду, що не передбачає такого допуску, - за рішенням відповідного командира (начальника), прийнятим у порядку, визначеному Міністерством оборони України;

  вагітних військовослужбовців-жінок за їх клопотанням відповідно до медичного висновку - на посади з меншим обсягом роботи, а також військовослужбовців-жінок, які мають дітей віком до трьох років, за їх клопотанням у разі неможливості виконання ними обов’язків на займаних посадах;

  у разі проведення заміни у військових частинах (підрозділах), які виконують завдання в районах ведення воєнних (бойових) дій, у тому числі в районах проведення антитерористичних операцій;

  у разі відсутності можливості поновлення на попередній посаді у зв’язку з незаконним звільненням або переміщенням по службі - за рішенням відповідного командира (начальника), прийнятим у порядку, визначеному Міністерством оборони України;

  3) на нижчі посади:

  у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів у разі неможливості призначення на рівнозначну посаду;

  за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії;

  з урахуванням професійних, ділових і моральних якостей - на підставі висновку атестування;

  за віком або сімейними обставинами - на особисте прохання;

  у зв'язку з перебуванням із близькими особами у відносинах прямої організаційної та правової залежності - у разі неможливості призначення на рівнозначну посаду;

  у порядку виконання накладеного дисциплінарного стягнення - відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України;

  у разі скасування військовослужбовцю допуску до державної таємниці - на посаду, що не передбачає такого допуску, - за рішенням відповідного командира (начальника), прийнятим у порядку, визначеному Міністерством оборони України, у разі неможливості призначення на рівнозначну посаду;

  вагітних військовослужбовців-жінок за їх клопотанням відповідно до медичного висновку - на посади з меншим обсягом роботи, а також військовослужбовців-жінок, які мають дітей віком до трьох років, за їх клопотанням у разі неможливості виконання ними обов’язків на займаних посадах та за відсутності рівнозначних посад;

  за ініціативою військовослужбовця (крім військовослужбовців, які займають посади, за якими передбачені первинні військові звання офіцерського, сержантського і старшинського складу) на нижчу на один ступінь посаду – на підставі рішення посадової особи відповідно до номенклатури посад;

  4) у зв'язку із зарахуванням на навчання до вищого військового навчального закладу, військового навчального підрозділу закладу вищої освіти із звільненням з посади, а також у разі призначення на посаду після закінчення навчання;

  5) у зв'язку із закінченням строку перебування на посаді;

  6) у зв’язку зі звільненням або призначенням на посади, передбаченими штатами воєнного часу, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану;

  7) у зв'язку зі звільненням осіб сержантського і старшинського складу, які займали посади офіцерського складу;

  8) у зв’язку з призначенням на посади, що можуть бути заміщені військовослужбовцями, які під час проходження військової служби були визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби за станом здоров’я за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов’язків військової служби, що призвело до встановлення їм інвалідності, часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, - на особисте прохання за рішенням посадової особи, до повноважень якої належить призначення на посади відповідно до переліку посад, що можуть бути заміщені такими військовослужбовцями, який визначається Міністерством оборони України;

  9) у разі запровадження нового військового звання.

  Посада вважається вищою, якщо за цією посадою штатом (штатним розписом) передбачено вище військове звання, ніж за займаною посадою, а за умови рівних військових звань - більший посадовий оклад (тарифний розряд).

  Призначення військовослужбовців на інші посади також здійснюється у випадках, передбачених пунктами 102 і 104 цього Положення".

  У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

  Всього доброго!

  +2 / 0
  Карпенко Андрей Владимирович
  Карпенко Андрей Владимирович 4 дня назад

  Адвокат, г. Киев, 24 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю!

  НЕ ВСЕ ТАК ПРОСТО - ПОДАННЯ РАПОРТА НА ПЕРЕВЕДЕННЯ ДО ІНШОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ НІЧОГО НЕ ДАСТЬ, ТРЕБА МАТИ ПІДСТАВИ.

  ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ НЕ МОЖУТЬ ОБИРАТИ СОБІ МІСЦЕ СЛУЖБИ.

  В ВАШОМУ ВИПАДКУ МОЖЛИВО ПЕРЕВЕДЕННЯ З ДВОХ ПІДСТАВ:

  - РІШЕННЯ ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКОЇ КОМІСІЇ ПРО ОБМЕЖЕНУ ПРИДАТНІСТЬ ВАШОГО ЧОЛОВІКА ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ;

  - ПО СІМЕЙНИХ ОБСТАВИНАХ (ТЯЖКА ХВОРОБА ДИТИНИ).

  1.

  Я РАДЖУ ПИСАТИ РАПОРТ НА ПРОВЕДЕННЯ МЕДИЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ, З МЕТОЮ ВИЯВЛЕННЯ У ВАШОГО ЧОЛОВІКА ПСИХІЧНИХ РОЗЛАДІВ ТА ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ ПРО МОЖЛИВІСТЬ ПОДАЛЬШОГО ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.

  ТАКОЖ ПАРАЛЕЛЬНО ДРУГИМ РАПОРТОМ НЕХАЙ ЗВЕРНЕТЬСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ДО ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.

  Військовий психолог — це фахівець, який вміє розпізнавати негативні психічні стани військовослужбовців та може надати кваліфіковану допомогу щодо збереженням психічного здоров’я особового складу. Вміє розпізнати проблеми у військовому колективі та забезпечити шляхи їх вирішення.

  Головне завдання військового психолога — допомогти таким чином, щоб той виконував своє завдання на високому рівні. Військовий психолог оцінює морально-психологічний стан колективу та забезпечує його якісне функціонування для виконання завдань за призначенням.

  З важливого — військовий психолог розуміється у розпізнаванні бойових психічних травм, впливові на морально-психологічний стан колективу та шляхах відновлення боєздатності особового складу.

  Для будь-якого військовослужбовця морально-психологічна підтримка потрібна на всіх етапах його військової служби, адже зазвичай військова служба — це професія, яка несе в собі велике навантаження: як моральне, так і фізичне.

  Досвідчений, компетентний психолог може провести якісну психологічну діагностику на наявність психологічної травми та її наслідків. Після цього він проводить психологічну роботу відповідно до Протоколу надання психологічної допомоги військовослужбовцям Збройних сил України в бойових умовах. Якщо військовослужбовцю не достатньо допомоги психолога, то його направляють на лікування у медико-реабілітаційні заклади.

  ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ може звернутися самостійно у центр морально-психологічного забезпечення. Але у кожній військовій частині є групи контролю бойового стресу. У кожному підрозділі, батальйоні та загоні є свій психолог. Є заступник командира роти з морально-психологічного забезпечення.

  Координати центру: https://web.facebook.com/CMASua/?_rdc=1&_rdr

  Телефон центру: +380 44 454 7429

  2.

  З ПРИВОДУ ПЕРЕВЕДЕННЯ.

  ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ НЕ МОЖЕ ОБИРАТИ СОБІ МІСЦЕ СЛУЖБИ.

  ЯКЩО Є ПІДСТАВИ (НАПРИКЛАД СІМЕЙНІ ОБСТАВИНИ) ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ МОЖЕ ЗВЕРНУТИСЯ З РАПОРТОМ ДО КОМАНДУВАННЯ ПРО ПЕРЕВЕДЕННЯ ДО ІНШОГО МІСЦЯ СЛУЖБИ.

  ЗАТВЕРДЖЕНОУказом Президента Українивід 10 грудня 2008 року № 1153/2008

  ПОЛОЖЕННЯпро проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1153/2008#n369

  82. Призначення військовослужбовців на посади здійснюється:

  2) на рівнозначні посади:

  за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії;

  3) на нижчі посади:

  за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії;

  112. Військовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої у випадках, визначених пунктом 82 цього Положення, а також якщо з урахуванням вчиненого правопорушення військовослужбовець, якому призначено покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців, не може бути залишений на посаді, пов'язаній із керівництвом підлеглими особами.

  Військовослужбовець, який проходить військову службу за призовом, переміщується у зв'язку із службовою необхідністю та за станом здоров'я на нове місце військової служби без його згоди.

  113. Переміщення військовослужбовця за станом здоров'я або за станом здоров'я членів його сім'ї здійснюється за рапортом військовослужбовця та за наявності відповідного медичного висновку.

  ххх

  В окремих випадках переміщення військовослужбовця можливе за станом його здоров'я або за станом здоров'я членів його сім'ї. Таке переміщення здійснюється за рапортом військовослужбовця та за наявності відповідного медичного висновку. Для переміщення в іншу місцевість військовослужбовець до рапорту додає відповідні документи, які підтверджують необхідність зміни місця проживання:

  • дружини (чоловіка); його (її) неповнолітніх дітей, повнолітніх дітей-учнів (студентів) навчальних закладів за денною формою навчання, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та дітей-інвалідів I або II групи;
  • непрацездатних батьків військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка);
  • братів, сестер військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка), які перебувають на його (її) утриманні.
  0 / 0

Похожие вопросы