Задайте вопрос юристу

823 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Інформаційний інструмент для юристів нового покоління


Щодня юрист мусить «перегортати» сотні паперових та веб-сторінок різноманітних матеріалів: закони, підзаконні акти, судові рішення, правові позиції в різних формах та їх узагальнення, доктринально виважені коментарі та статті у фаховій пресі. Обсяг інформації невпинно більшає і збирання того, що справді потрібно, триває довго і ще довше.

А те, що вдалося знайти і впорядкувати для використання у певній справі чи для розв’язання юридичної проблеми, треба постійно тримати в актуальному стані, адже водночас із невпинним примноженням інформації зростає тривалість судових розглядів та адміністративних процедур, змінюються процесуальні вимоги, органи влади і їхні повноваження…

Детально про ресурс

Знаходити потрібну інформацію допомагають відкриті джерела і «цифровізація» державних послуг, але загальнодоступна інформація «вивалена» в мережу Інтернет просто купою, а е-послуги органів влади досі не назбирали й жмені схвальних відгуків, найменше – від тих, хто спробував попрацювати з Електронним судом чи завантажив собі додаток Дія.

Отже, настав час електронних інструментів, які дедалі ефективніше допомагають очистити юридичну працю від нудних тривалих пошуків та часомісткої систематизації матеріалів. Причому наразі деякі з таких ресурсів назвати оплатними можна лише «з натяжкою».

Приміром, акційна ціна на Lex нині становить всього 1350 грн на рік.

Ресурс нині об’єднує:

  • всі чинні нормативно-правові акти;
  • понад 3 млн найважливіших судових рішень;
  • сотні резюме прецедентних рішень Великої Палати Верховного Суду;
  • журнальні публікації фахівців у різних галузях права;
  • довідкові матеріали по найбільш популярних юридичних питаннях;
  • зразки процесуальних документів;
  • калькулятори процесуальних строків;
  • штрафів, відпусток та індексації зарплати;
  • візуалізовані покрокові схеми вирішення правових проблем та інші незамінні джерела, які прийдуть на поміч правнику тоді час тисне, не залишаючи й хвилин на нудну рутинну працю.

Важливо, що в документах системи Lex завжди добре видно що змінилося, адже стара версія норми відмежована від нової і кольором, і графікою – зміни завжди візуально помітні.

Цій меті – не дати жодному оновленню лишитися непомітним – підпорядковано й організацію інтелектуального пошуку в системі Lex.

Розширений пошук дасть змогу відфільтрувати за ключовим словом або іншим параметром необхідні документи у визначеній правником ієрархії та хронології, а інструменти опрацювання документів допоможуть створити на основі відшуканого матеріалу бідь-які власні юридичні документи – позови, відзиви, заяви, клопотання, скарги і т. ін. (До слова, в системі вже є понад 300 готових шаблонів процесуальних документів.)

Результати пошуку можна зберегти і повернутися до їх використання в будь-який зручний момент, причому всі відібрані документи оновлюватимуться просто в збереженому списку без участі правника і при наступному входженні до системи Lex спеціальний інструмент «петля пошуку» не лише покаже який зі списків містить оновлені документи від часу останнього входження до системи, а й видасть зведення скільки документів оновилося та позначить зірочками всі оновлені.

Цей дослідницький інструмент, який зветься «петля пошуку», допоможе без жодних особливих зусиль зібрати та зберігати безмежну кількість документів на контролі, бо в портфелі правника може перебувати необмежена кількість результатів пошуку.

Єдине обмеження стосується збереження пошукового списку в форматі .docx – лише 250 документів (в середньому 17 сторінок).

Есть вопрос к юристу?

Задать вопрос

Есть вопрос к юристу?

Задать вопрос

Всі нормативні зміни в одній системі

Прослідкувати нормативні зміни можна також за публікаціями порталу правових новин Lexinform, які агреговані до платформи Lex уже в кількості понад 6 000 і далі накопичуються із швидкістю вітчизняного законотворення.

Серед авторів – досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права, які пропонують власне тлумачення змін, випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Такі матеріали легко знайти просто відкривши «Пов’язані матеріали» до певної норми права.

Приміром, відкривши ст. 364-1 Кримінального кодексу одразу можна знайти її науково-практичний коментар, п’ять фахових публікацій і два резюме практики Верховного суду.

Чому це зручно?

Разом із практикою ВС, яка віддзеркалює актуальне тлумачення норм права, до бази даних включено науково-практичні коментарі кодексів – Цивільного (за редакцією професора О. Дзери), Господарського (за редакцією професора В. Щербини) та Кримінального (за редакцією професора О. Джужи), що забезпечують належну доктринальну глибину їх розуміння.

А якщо рішення треба приймати оперативно і занурюватися в інтелектуальні глибини немає часу, в системі Lex постійно напрацьовується добірка покрокових схем вирішення в стилі «бліц».

Як-от, за необхідності оскаржити рішення про блокування податкової накладної/розрахунку коригування, не доведеться гортати сторінки Податкового кодексу, а досить звернутися до потрібної «Процедури» (покрокової схеми), яка підкаже як діяти і надасть потрібні посилання на норми права.

Одним словом, сьогодні юристу вже час обрати собі гідного універсального «електронного асистента», який допоможе знайти і впорядкувати потрібні матеріали, визначитися з аргументами, припильнувати всі нормативні зміни.

І серед гідних варто придивитися до Lex.


27 Дек, 2019