За загальним правилом, аліменти призначаються в частці від доходу їх платника чи у певній твердій грошовій сумі і підлягають сплаті до досягнення дитиною повноліття. Але визначений розмір аліментів не є незмінним – у залежності від певних обставин їх розмір може бути збільшено або зменшено.
Відповідно до ст.192 Сімейного кодексу України зміна розміру аліментів проводиться, якщо:
– розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
– розмір аліментів може бути зменшено, якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи, за заявою батьків, уповноваженого територіальної громади, юридичної особи, на утриманні якої перебуває дитина, та за згодою органу опіки і піклування.
Розмір аліментів, може бути зменшений судом у таких випадках: погіршення матеріального стану платника аліментів; зміна сімейного стану; погіршення здоров’я платника аліментів; дитина знаходиться на повному державному чи релігійному утриманні.
Погіршення матеріального стану платника аліментів надає йому право звернутися з позовом про зменшення розміру аліментів. На погіршення матеріального стану платника аліментів може вплинути укладання ним іншого шлюбу, у зв’язку з чим від буде зобов’язаний утримувати спільних дітей, народжених у шлюбі, дружину до трьох років дитини, а також батьків дружини, яких вона утримувала за законом до укладення шлюбу з платником аліментів, зміною місця роботи та зменшенням зарплати, виходом на пенсію, банкрутством, знищенням майна, яке давало доходи тощо.
Ще одною обставиною, яка може призвести до зменшення розміру аліментів, є наявність у платника аліментів інвалідності І чи II груп і отримувана пенсія є єдиним джерелом його існування.
Якщо, за період дії аліментного зобов’язання у платника з’являться непрацездатні члени сім’ї, яких за законом він мусить утримувати. До числа таких осіб належать непрацездатні батьки, повнолітні дочка, син, непрацездатні за станом здоров’я. За наявності у платника аліментів усиновлених дітей питання стосовно зменшення розміру аліментів вирішується тим же законом, що й у випадку, коли на утриманні у нього знаходиться рідна дитина.
Для замовлення послуг звертайтеся за телефоном - 093 4360672
Комментарии