​Фрілансерам, айтівцям, які перебувають у Таїланді, не вийде ухилитися від сплати податків.

З 01.01.2024 року Податковий департамент Королівства Таїланд вводить «цікаву новинку» у своє законодавство, яка торкнеться усіх хто перебуває у Таїланді понад 180 днів. Принцип оподаткування полягає в тому, що ви повинні сплачувати податок з доходу, отриманого з-за кордону, незалежно від того, як ви його заробили, та незалежно від податкового року, в якому ці гроші були зароблені.

Попереднє правило дозволяло резидентам з іноземним доходом оподатковуватись лише в тому випадку, якщо гроші були переведені до Таїланду в тому ж році, в якому вони були зароблені. Більш жорсткий захід покликаний закрити лазівку для людей, які відкладають переказ своїх доходів за кордон на інший рік.

Нове правило, яке набуде чинності 1 січня 2024 року, дозволить владі оподатковувати доходи фізичних осіб за кордоном у 2025 році.

Тем не менш, варто відзначити, що існують угоди про звільнення від подвійного оподаткування між Таїландом та іншими країнами (включаючи Україну). Це може допомогти знизити зобов’язання щодо сплати податків для резидентів, підтверджуючи сплату податків у своїх країнах.

Каталізатором для нововведення стало бажання уряду Таїланду привести норми законодавства у відповідність до міжнародних норм.

Нагадаю, що питання оподаткування Українських біженців у Європі стало питанням номер один, після 180 днів від початку війни. На жаль, досі не є чітко зрозумілим питання як уникнути подвійного оподаткування, якщо людина проживає понад 180 днів у країні Європи, але центр життєвих інтересів має в Україні, адже навіть конвенції про уникнення подвійного оподаткування не містять чітких норм і посилаються на розв’язання проблеми податковими органами обох країн, а вони, своєю чергою, з обох сторін вимагають сплати податків у своїй країні.


Рейтинг: 3.8 - 5 голосов

Автор статьи


Герасименко Ірина Сергіївна

Юрист, г. Одесса

Возраст: 26 лет 5 лет опыта На проекте 1 месяц
Всего консультаций: 5 Платных консультаций: 0

нет отзывов

Комментарии