ІНДЕКСАЦІЯ АЛІМЕНТІВ. ОДИН ІЗ ШЛЯХІВ ЗБІЛЬШЕННЯ РОЗМІРУ АЛІМЕНТІВ

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Одним із способів виконання обов'язку по утриманню є присудження аліментів у твердій грошовій сумі. Поняття тверда грошова сума означає, що сума аліментів на утримання особи чітко визначена рішенням суду або за домовленістю між платником та одержувачем аліментів , а не в частці від заробітку, як то 1/4 чи 1/3, а чітко встановлена сума, наприклад, 2000 грн щомісячно.

Законом передбачено, що розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Індексація грошових доходів спрямована на підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановленого статтею 48 Конституції права щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.

1 вересня 2020 року Верховна Рада прийняла черговий закон, покликаний захистити права дітей, «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі».

Відтепер державний виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів, а також проводити індексацію розміру аліментів та повідомляти про розрахунок заборгованості стягувачу і боржнику.

Індексація розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, проводиться підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами — підприємцями, які провадять відповідні відрахування аліментів із доходу платника та за рахунок коштів такого платника.

Обчислення індексу споживчих цін для індексування аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі, починається з місяця, у якому призначено аліменти.

Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, індексується у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

При цьому, розмір таких аліментів разом із сумою індексації не повинен перевищувати 50% грошового доходу платника аліментів. Утримання аліментів провадиться з суми заробітку (доходу), що належить особі, яка сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку (доходу) податків.

Якщо сума аліментів не індексувалась і боржник Вам сплачував лише присуджену суму без її індексації, то ставте вимогу до виконавця про індексацію розміру аліментів за минулі роки з часу, коли суд прийняв рішення про стягнення аліментів.

Треба пам'ятати, що до вимог, що випливають із сімейних відносин, позовна давність не застосовується.

Крім того, в разі незгоди з розрахунком заборгованості, визначеної державним виконавцем, ви можете оскаржити дії державного виконавця до суду.

Якщо Вам складно прийняти рішення, скористайтесь он-лайн допомогою адвоката. Телефонуйте 067-92-23-740 або 095-49-09-645.


Автор статьи


Неверчак Евгений Борисович

Адвокат, г. Полтава

Возраст: 44 года 22 года опыта На проекте 4 месяца
Всего консультаций: 8 Платных консультаций: 1

Гражданское право, Трудовое право, Семейное право, Недвижимо...

нет отзывов

Комментарии