Мобілізація за новими правилами

Важливо! Закон вступить в силу з 18 травня 2024 року.

Основні норми закону:

 1. Залишається право на демобілізацію людей з інвалідністю, а також демобілізація у зв’язку зі звільненням з полону (якщо військовослужбовець не висловлює бажання продовжити службу).
 2. Усі призовники, військовозобов’язані та резервісти через 60 днів з дня набрання чинності законом, мають з’явитись до ТЦК, у ЦНАП або скористатися електронним кабінетом аби уточнити дані.
 3. Замість строкової служби - базова військова служба терміном 5 (у мирний час) та 3 (у воєнний час) місяців. Українці віком до 24 років зможуть обирати рік та період проходження базової служби.
 4. Запроваджується базова загальновійськова підготовка. З 2025 року вона стане елементом навчання у навчальних закладах, проводитиметься у вишах усіх форм власності.
 5. Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.
 6. Чоловіки повинні мати й носити при собі військово-облікові документи та пред'являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
 7. Під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський може здійснювати фото- та відеофіксацію.
 8. Консульські послуги за кордоном. Протягом 60 днів необхідно оновити персональні дані в ТЦК. Зробити це можна буде дистанційно електронною поштою, телефоном або через е-кабінет.
 9. Обмеження права керування авто для ухилянтів від військової служби.
 10. Ті, хто отримав II - III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), мають пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби.
 11. Обмежено придатні також мають пройти ВЛК. Для них встановиться статус "придатний" або "не придатний".

Рейтинг: 4.3 - 63 голосов

Автор статьи


Богун Сергій Павлович

Юрист, г. Днепр

Возраст: 48 лет 24 года опыта На проекте 1 год
Всего консультаций: 4302 Платных консультаций: 549

Гражданское право, Трудовое право, Семейное право, Недвижимо...

100 отзывов

Комментарии

Світлана Світлана
Доброго дня, підкажіть будь ласка чоловік має 3гр. інвалідності з 2006 року пожизнінно, чі підлягає він мобілізації по новому закону
0
Богун Сергій Павлович Богун Сергій Павлович

Юрист, г. Днепр, 24 года опыта

Доброго дня.Ні, не підлягає.
0
Сергей Сергей
Здравствуйте! Скажите, пожалуйста, если военнообязанный находится в розыске, но обновит свои данные через приложение Резерв+, он автоматически будет снят с розыска или как? Спасибо.
0
Богун Сергій Павлович Богун Сергій Павлович

Юрист, г. Днепр, 24 года опыта

Доброго дня.
Після оновлення облікових даних військовозобов'язаний повинен бути знятий з розшуку.
0
Сергей Сергей
Добрый день! То, что должен, это понятно и логично. Но КАК это будет происходить? Автоматически в момент, когда в приложении появится информация об успешном обновлении данных, или ТЦК само подаёт списки в полицию о снятии с розыска обновивших данные военнообязанных? То есть непонятен механизм, как будет происходить снятие с розыска. Просто очень не хочется оказаться в подвешенном состоянии: данные обновил, а в базе полиции ещё числишься.
0
Богун Сергій Павлович Богун Сергій Павлович

Юрист, г. Днепр, 24 года опыта

Питання потребує детального аналізу.
0
Дмитрий Дмитрий
Добрый день! Я получил в Дии витяг, что по состоянию на сегодняшний день к уголовной ответственности не привлекался и не привлекаюсь, судимости не имею и в розыске не нахожусь. Означает ли это, что ТЦК меня тоже не ищет или они объявляют в розыск как-то иначе и информация об этом в Дии не отображается?
0
Богун Сергій Павлович Богун Сергій Павлович

Юрист, г. Днепр, 24 года опыта

Це різні "розшуки". Статус «в розшуку», це означає, що ТЦК не встиг оцифрувати ваші дані.
0