Позбавлення батьківських прав. В яких випадках треба звертатись до суду та як захиститися від заявленого позову.

Після розлучення виникають питання, а чи не подати в суд позов про позбавлення мого колишнього (колишню) чоловіка (дружину) батьківських прав відносно нашої дитини?

Якщо це питання виникло на підставі певних емоцій, і ви бажаєте просто «подіставати» свої колишніх, то будь ласка, звертайтесь до суду.

За частиною першою статті 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Платіть судовий збір, витрати на правову допомогу і Ваш позов буде розглядатись судом. Але чи буде успішним вирішення цього позову?

В цьому випадку треба пам’ятати, що буде достатнім факт заперечення проти позову про позбавлення батьківських прав або подання відповідачем апеляційної скарги на судове рішення і це вже буде свідчити про його інтерес до дитини і Вам у задоволенні позову можуть відмовити.

Позбавлення батьківських прав є виключною мірою, яка тягне за собою серйозні правові наслідки як для батька (матері), так і для дитини (ст. 166 Сімейного кодексу України).

Це з одного боку засіб захисту прав дитини, а з другого – крайній захід впливу на батька або матір, які злісно не виконують свої батьківські права та обов’язки, своєю поведінкою порушують права та інтереси дитини та того з батьків, хто проживає з дитиною.

Процедура позбавлення батьківських прав складна. За загальним правилом, позов про позбавлення батьківських прав подається до суду за зареєстрованим місцем проживання відповідача.


Автор статьи


Неверчак Евгений Борисович

Адвокат, г. Полтава

Возраст: 44 года 21 год опыта На проекте 4 месяца
Всего консультаций: 8 Платных консультаций: 1

Гражданское право, Трудовое право, Семейное право, Недвижимо...

нет отзывов

Комментарии