Доброго дня, Вас вітає Правозахисник Корнійчук Євген Іванович, у дані статті, хочу розкрити дуже актуальне питання, з якими до мене звертаються клієнти. Дане питання полягає у тому, як отримати відстрочку від мобілізації на підставі а.11 ст 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
Даний абзац передбачає: Особи які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;
Якщо с початку все зрозуміло "Особи які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи" То у зв'язку зі змінами в даний абзац було додано таке речення: " За умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати"
І тут вже виникають питання. Які це особи?
Які це особи?
Відповідно до Законодавства Обов'язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в статті 51 Конституції України. Згідно з частиною першою статті 202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. Стаття 75. Право одного з подружжя на утримання Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного
Тобто діти повинні піклуватися про батьків, а батьки про дітей. Жінка за чоловіком, чоловік за Жінкою.
Хто такі працездатні особи?
Працездатні особи це особи, які не досягли пенсійного віку та не мають інвалідності, а також особи які не визнанні судом не дієздатними.
Відповідно до статті 202 Сімейного кодексу України право на утримання виникає за умови, якщо батьки:
- є непрацездатними.
Непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону (абзац сімнадцятий статті 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).
Як підтвердити їх відстуність?
Розглянемо це на таких прикладах:
Чоловік має дружину у якої є батько з 2 групою інвалідності.
У такому разі, чоловік для отримання відстрочки повинен підтвердити непрацездатність дружини та жінки батька. Це можу бути таким чином: Наприклад мати дружини пенсіонерка, а дружина знаходиться у декретній відпусці. У такому випадку чоловік буде мати право на відстрочку, а ось, якщо дружина та її мати працездатна, у такому випадку чоловік не має право на відстрочку.
Як можно отримати відстрочку, якщо всеж таки є працездатна особа у сім'ї, яка за законом повинна здійснювати догляд.
У такому випадку, я рекомендую своїм клієнтам скористуватися а.10 ст 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
Зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
Для цього треба щоб особа з інвалідністю звернулась до сімейного лікаря і отримала направлення на ЛКК у разі встановлення потреби у постіному догляді, комісія ЛКК видасть довідку форми 080-4/о про потребу постіного догляду.
Для отримання відстрочки, чоловіку треба буде надати у ТЦК такі документи:
- Свідоцтво про народження дружини.
- Свідоцтво про шлюб.
- Довідка ЛКК встановленої форми про потребу постіного догляду.
Цих докуметів буде цілком достатньо.
Хочу зазначити, що кожна ситуація індивідуальна, тому раджу не шкодувати кошти і звернутися за роз'ясненням по вашій ситуації до спеціаліста.
Комментарии