Начните консультацию с юристом онлайн
1. Що дає місце прописки дитини за адресою нерухомості, яка була куплена в шлюбі, під час розлучення?
2. Виникає питання, де прописати дитину: чи у власній нерухомості мами, яка була куплена до шлюбу, чи в нерухомості, яка записана на батька і була куплена під час шлюбу.
3. Наскільки я розумію, місце прописки дитини не впливає на що-небудь?
4. Чи можуть бути якісь інші аспекти, про які варто задуматися, окрім розлучення, що стосуються прописки дитини?
5. Можливо є ще інші якісь моменти, які потрібно врахувати тому що також в країні йде війна.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня,де прописана дитина ролі не грає. Головне, щоб з одним із батьків. До 10 років дитина проживає за згодою сторін. Після 10 років за своїм бажанням та згодою батьків. З 14 років дитина має право самостійно визначати своє місце проживання.
Якщо вам треба буде доводити наприклад утримання дитини, то краще щоб у вас з дитиною було одне місце реєстрації. Але це можно довести і по іншому. Взагалі ролі не грає.не бачу тут ні яких підводних каменів і т.д.
Можливо при продажу квартири , але зараз власник має право виписати без згоди людини маючи документи на право власності.через ЦНАП.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеЯкщо ви зареєстровані де ведуться бойові дії, ви можете оформити довідку ВПО, там також головне щоб хтось один з батьків був зареєстрований з дитиною.
https://guide.diia.gov.ua/view/vydacha-dovidky-pro...
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
По суті місце реєстрації дитини дійсно якоїсь ролі не відіграє. Головне - дотриматися норм чинного законодавства щодо цього питання, зокрема місце проживання дитини віком до 14 років може бути задекларовано за адресою проживання одного з батьків. Як на мою точку зору, краще зареєструвати у нерухомості чоловіка. Але ж Ви знаєте, що таке майно має режим спільної сумісної власності.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 7 лютого 2022 р. № 265 Київ
Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад
16. Місце проживання дитини віком до 14 років може бути задекларовано за адресою місця проживання одного з батьків або інших законних представників, зокрема одночасно із зняттям з попереднього задекларованого/зареєстрованого місця проживання, за декларацією, поданою одним з її батьків або інших законних представників за згодою іншого з батьків або законних представників дитини.
17. Згода іншого з батьків або законних представників дитини підтверджується електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
У разі ненадання одним із батьків згоди відповідно до вимог цього пункту реєстрація місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, здійснюється відповідно до пункту 33 цього Порядку.
18. У разі коли місце проживання батьків або інших законних представників дитини задекларовано/зареєстровано за однією адресою, згода іншого з батьків або законних представників не надається.
...
Змінити місце реєстрації дитини також можливо.
64. Задеклароване/зареєстроване місце проживання дитини віком до 14 років може бути знято за заявою одного з батьків, поданою в електронній формі з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
65. Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання дитини віком до 14 років підтверджується електронними підписами батьків, що базуються на кваліфікованих сертифікатах електронних підписів, у разі подання заяви в електронній формі або за письмовою згодою другого з батьків, що надається у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
Успіхів. З повагою!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
Місце прописки дитини не впливає на право власності, якщо мова у Вашому питанні йде саме про це. Якщо ми говоримо про право на спадкування, то воно також не залежить від того, де дитина прописана.
На сьогодні, замість прописки в Україні існує поняття "реєстрація місця проживання" встановлена Законом України від 11 грудня 2003 року № 1382 "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання". Згідно зі статтею 6 цього Закону будь-який громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
Реєстрація місця проживання особи тісно пов’язана з її правами на володіння та користування житлом.
Якщо квартира придбана чоловіком (дружиною) до реєстрації шлюбу, дружина (чоловік) та дитина не матимуть права власності на неї, разом з тим, вони матимуть право користування квартирою, тобто право проживати у квартирі. Право володіти та розпоряджатися помешканням залишається у чоловіка (дружини), як власника, але розпоряджатися житлом він може не порушуючи права дружини (чоловіка) і дитини на проживання. Це означає, що здійснення будь-яких правочинів, предметом яких є нерухоме майно, повинно здійснюватись за попередньою письмовою згодою органів опіки та піклування. Крім того, слід наголосити, що Закон України "Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей", який набрав чинності 1 січня 2006 року, встановлює жорсткі вимоги щодо здійснення правочинів з житловими приміщеннями, право власності або право користування якими мають діти.
Так, відповідно до статті 12 цього Закону держава охороняє і захищає права та інтереси дітей при вчиненні правочинів щодо нерухомого майна.
Неприпустимо зменшення або обмеження прав і охоронюваних законом інтересів дітей при вчиненні будь-яких правочинів стосовно жилих приміщень.
Органи опіки та піклування здійснюють контроль за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють, житлових прав і охоронюваних законом інтересів дітей.
Для здійснення будь-яких правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, потрібна попередня згода органів опіки та піклування. Посадові особи органів опіки та піклування несуть персональну відповідальність за захист прав і охоронюваних законом інтересів дітей при наданні згоди на вчинення правочинів щодо належного дітям нерухомого майна.
Таким чином, саме органи опіки і піклування, враховуючи вищезазначене, повинні стояти на сторожі прав дитини.
https://minjust.gov.ua/m/str_10946
Єдина проблема, яка може виникнути під час поділу квартири, набутої під час шлюбу, якщо є неповнолітня дитина, після розлучення у судовому порядку - це можливе збільшенні частки майна того з колишнього подружжя, з ким проживатиме дитина. Проте, це також не пов'язано з місцем реєстрації дитини.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Згідно статті 70 Сімейного кодексу України
1. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
2. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.
3. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.
Отже, на сьогодні Сімейним кодексом України передбачено, що при вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток і збільшити розмір частки майна дружини чи чоловіка, якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї або ж якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.
Якщо в квартирі зареєстровано місце проживання дитини до 18 років - відповідно для продажу такої нерухомості необхідно отримати дозвіл органу опіки та піклування на вчинення такого правочину або змінити прописку дитини.
Згідно підпункту 1.8 пункту 1 глави 2 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України при посвідченні правочину щодо відчуження нерухомого майна відчужувач цього майна подає заяву про наявність/відсутність прав малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб на користування цим майном. З метою перевірки відсутності прав малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб на користування відчужуваним нерухомим майном нотаріус має право додатково витребовувати від підприємств, установ і організацій відомості та документи, необхідні для вчинення такого правочину.
1.9. У разі виявлення з поданих відчужувачем документів, що право власності або право користування відчужуваним житловим будинком, квартирою, кімнатою або їх частиною мають малолітні або неповнолітні діти або недієздатні чи обмежено дієздатні особи, нотаріус повинен витребувати у відчужувача дозвіл органу опіки та піклування на вчинення такого правочину у формі витягу з рішення відповідної районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, відповідного виконавчого органу міських, районних у містах, сільських, селищних рад.
Якщо спільну квартиру будете продавати - дитину краще приписати в нерухомості, якою володіє дружина.
З іншої сторони, якщо в судовому порядку матері вдасться довести, що дитина проживає разом з нею, а аліментів не вистачає для покриття витрат, то суд може відійти від рівності часток та при поділі спільного майна виділити на користь дружини більшу частку.
Проте, це буде досить складно, адже у дружини є власна нерухомість.
Впливає.
1. Якщо подружжя, котре має дитину, розлучається і не може дійти згоди щодо поділу майна, насамперед повинно вирішитися питання опіки над дитиною, а саме: з ким із батьків та де вона проживатиме і які аліменти сплачуватиме той із батьків, що проживатиме окремо. Після цього в процесі поділу майна подружжя суд візьме до уваги вищезазначені обставини для урахування балансу інтересів дитини та можливості їх забезпечення батьками шляхом встановлення відповідних часток.
Тому, якщо судом буде встановлено, що дитина проживає разам з матір'ю та аліментів не вистачає - частка матері в спільному майні може бути збільшена
2. Якщо дитина приписана в квартирі, то без дозволу органу опіки дану нерухомість продати не зможете.
Ви можете Вирішити питання поділу майна добровільно - шляхом укладення нотаріального договору, де буде зазначена рівність часток. Після укладання договору спільне майно розподіляється між подружжям, в результаті чого спільна власність на таке майно припиняється.
Якщо на аліменти дружина не подавала, а Ви будете сплачувати їх добровільно - при поділі майна в судовому порядку все майно набуте в шлюбі буде ділитись порівну.
Загалом в умовах воєнного часу процес розлучення та поділу майна проходить так само як в мирний час.
Якщо після розлучення в судовому порядку місце проживання неповнолітньої дитина буде визначено разом з батьком та встановлено факт самостійного виховання дитини - батько матимете право на відстрочку від призову під час мобілізації. Проте, для цього потрібно довести, що матір не бере участь у вихованні дитини.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю успіхів та вдалого дня!