Начните консультацию с юристом онлайн
Подскажите пожалуйста, могу ли я въехать в Молдову и ЕС если у меня есть временные права на два года, которые просрочились в феврале 2023-го года? В Украине такие права действительны, а как дела обстоят на данный момент в Молдове и ЕС? Могут ли отказать во въезде?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю!
За кордоном не діє режим воєнного стану, тому Ваше водійське буде вважатися недійсним.
Якщо штрафів немає - Ви без проблем його обміняєте в сервісному центрі МВС або онлайн https://hsc.gov.ua/index/poslugi/faq/yaki-dokument...
Якщо Ви будете їхати не самі, то бажано щоб за кермом на пункті пропуску був водій з дійсним водійським. Адже іноземні прикордонники в першу чергу дивляться на термін дії.
За кордоном водійське можна обміняти в паспортному сервісі ДП "Документ" https://pasport.org.ua/
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Артуре!
Питання неоднозначне. З одного боку в ЄС до Ваших прав будуть ставитись з певним елементом байдужості, тому що права українські. З іншого ж боку можуть і причепитись. В останньому випадку можуть вилучити права, а Ви попадете в базу правопорушників країни перебування як особа, яка була за кермом, не маючи відповідного документу, який дає на це право. Це також означає штраф - іноді чималенький.
Тому не радив би проводити з цим екперіменти. Краще не вирушати в ЄС з простроченим водійським посвідченням та отримати нове, яке буде чинним в ЄС.
По-перше, отримати водійске посвідчення Ви можете особисто у сервісному центрі МВС.
Згідно пункту 23 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами:
"Посвідчення водія, виготовлене на бланку, отримується особисто під підпис після пред’явлення паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або тимчасового посвідчення громадянина України, або посвідки на постійне проживання, або посвідки на тимчасове проживання, або посвідчення біженця, або посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, чи пред’явлення одного із зазначених документів в електронній формі засобами Порталу Дія".
По друге, якщо Ви знаходитесь за кордоном, таке посвідчення також може бути отримано кур’єром або з використанням засобів національного оператора поштового зв’язку. У відповідності із пунктом 29-1 згаданого вище Положення:
"Посвідчення водія, виготовлене на бланку, оформлене засобами електронного кабінету водія або Порталу Дія через адміністратора єдиної інформаційної системи МВС, за бажанням особи та за додаткову плату також може бути отримано кур’єром або з використанням засобів національного оператора поштового зв’язку в порядку, встановленому МВС та Мініфраструктури".
Для цього останнього варіанту Ви можете також звернутись по допомогу до українського консульства, яке могло б стати посередником у вирішенні цього питання. Тобто СЦ МВС переслав Ваше водійське посвідчення за умови оплати послуг безпосередньо в консульство. Далі Ви могли б отримати документ вже в консульстві під особистий підпис.
14 березня 2023 року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій надало з цього приводу такі роз'яснення:
"У зв’язку з воєнним станом держава розширила перелік документів, які українці можуть надіслати за кордон поштою. Дозволено пересилати внутрішній паспорт, паспорт для виїзду за кордон і посвідчення особи щодо повернення в Україну.".
В той самий час, як повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ, українські кермувальники можуть онлайн замовити обмін посвідчення водія з доставкою за межі країни.
"Цей зручний сервіс є доступним для осіб, які проживають у Польщі та інших країнах ЄС. Адже саме там перебуває чи не найбільше громадян України, які з певних причин не можуть поки що повернутись на Батьківщину", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що замовити документ з доставкою "Укрпошти" за кордон можна в електронному кабінеті водія. Цей сервіс стане корисним для тих осіб, які хочуть обміняти своє посвідчення отримане вперше на 2 роки, загубили чи пошкодили, або змінили персональні дані.
Нова послуга замовляється у кілька кліків. Для цього необхідно авторизуватись в електронному кабінеті водія, обрати причину обміну посвідчення водія, обрати міжнародну доставку та здійснити оплату. Після оброблення заявки сервісним центром МВС, готовий документ направляється на обране відділення.
Термін міжнародної доставки – близько 15 днів. Орієнтовна вартість посвідчення водія – 311 грн за бланк та адмінпослугу. Логістичні витрати поштовим перевізником за кордон складатимуть – 960 грн.
З повагою, адвокат Айвазян.
Спасибо за ответ. Подскажите, пожалуйста, написанное Вами также касается и Молдовы?