Начните консультацию с юристом онлайн
Чи отримає відстрочку від мобілізації ассистент вчителя (середня школа)? Це є начальна вчительська посада, чи нi? У селi, Одеська область. Як у свiтi нового очікуваного закону?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, Артем!
Асистент вчителя є педагогічною посадою згідно ПЕРЕЛІКУ посад педагогічних та науково-педагогічних працівників
Згідно законодавства діючого на даний час та у світлі змін законопроєкту №10449, військовозобов'язаний який працює асистентом вчителя за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки - має право на відстроку.
Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради новий законопроєкт №10449, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
Якщо змін до законопроекту не відбудеться - нова редакція статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" буде виглядати так : "Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
Тобто, щоб мати право на відстрочку та не бути мобілізованим Вам потрібно працювати асистентом вчителя не менш як на 0,75 ставки.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю успіхів та вдалого дня!
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Чи отримає відстрочку від мобілізації ассистент вчителя (середня школа)? Це є начальна вчительська посада, чи нi? У селi, Одеська область. Як у свiтi нового очікуваного закону?
Так, отримає, не хвилюйтеся.
Посада асистента вчителя належить до педагогічних посад. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963 вчителі, викладачі всіх спеціальностей, асистент вчителя, асистент вчителя-реабілітолога, старший викладач вищого навчального закладу I і II рівня акредитації, майстер виробничого навчання, педагог професійного навчання, старший вихователь, вихователь, асистент вихователя належать до посад педагогічних працівників.
Тепер з приводу відстрочки. Станом на зараз норма виглядає наступним чином:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
...
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
...
наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
Законопроєкт № 10449 передбачає наступне:
"...наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвишої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки..."
ЯК ВИ БАЧИТЕ, ЩОДО ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ НІЧОГО НЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ. ГОЛОВНА УМОВА - ОСНОВНЕ МІСЦЕ РОБОТИ ТА НАВАНТАЖЕННЯ БІЛЬШЕ 0,75 СТАВКИ.
З повагою!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Артеме!
Асистент вчителя вважається педагогічним працівником і на нього поширюються норми статті 54 Закону України “Про освіту” щодо прав та обов’язків педагогічних працівників, які долучаються до освітнього процесу.
Тому згідно статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації Ви маєте право на відстрочку.
Зокрема в статті зазначено:
«Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
{Абзац третій частини статті 23 в редакції Законів № 2745-VIII від 06.06.2019, № 2196-IX від 14.04.2022}".
В світлі законопроекту про зміни до законодавства про мобілізацію згадана підстава залишається у Вашому випадку в тому самому вигляді.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Покровск, 13 лет опыта
Общаться в чатеДобрий день, Артеме!
1) Чи отримає відстрочку від мобілізації ассистент вчителя (середня школа)? - згідно діючої редакції абз.3 ч.3 ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
{Абзац третій частини статті 23 в редакції Законів № 2745-VIII від 06.06.2019, № 2196-IX від 14.04.2022}
ПЕРЕЛІК посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. N 963 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/963-2000-%D0%B...):
Посади педагогічних працівників
Вчителі, викладачі всіх спеціальностей, асистент вчителя, асистент вчителя-реабілітолога...
Х
ОТЖЕ, асистент вчителя має право на відстрочку, якщо це його основне місце роботи (а не сумісництво) і не менш як на 0,75 ставки. Для отримання відстрочки будуть потрібні наступні документи:
1) трудова книжка (сторінка з записом про прийняття на посаду асистента вчителя);
2) витяг з наказу або копія всього наказу про прийняття на посаду асистента вчителя;
3) довідка з місця роботи про те, що асистент вчителя працює на 0,75 ставки (чи 1,0 ставки) і це є його основним місцем роботи;
4) письмова заява на відстрочку. Можу надіслати Вам зразок такої заяви (робочий варіант, працівники шкіл успішно отримували відстрочку).
Заяву потрібно надрукувати в 2-х примірниках, щоб на вашому поставили дату отримання та реєстраційний індекс. Якщо не захочуть приймати (досить часто у ТЦК говорять, що зроблять це після проходження ВЛК), то надсилаємо заяву на відстрочку та додатки до неї на юридичну (поштою цінним листом із описом вкладення та повідомленням про вручення) та електронну адреси ТЦК (https://www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati.html).
Відповідно до п.11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, оформляють для військовозобов’язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.
Однак зазначу, що Ви не зобов'язані самостійно йти до ТЦК/військкомату та доводити своє право на відстрочку. Оскільки обов'язкова явка лише по врученій під особистий підпис повістці, в якій мають бути вказані причини виклику та строки явки. Постанова КМУ 1478 містить затверджену форму повісток, бланк якої передбачає розписку з особистим підписом особи про отримання повістки (ПОВІСТКА).
При цьому, відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 60 Конституції України передбачено, що ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;
ХХХ
2) Як у свiтi нового очікуваного закону? - ніякого нового закону ще не прийнято, є лише законопроект № 10449 від 30.01.2024 (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/43604).
Ваша підстава для відстрочки не зазнає змін навіть у разі прийняття цього закону. Тому не хвилюйтеся, Ви так само будете мати право на відстрочку (за умови, що це ваше основне місце роботи і не менш як на 0,75 ставки).
Всього найкращого!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Нажаль ви не маєте право на відстрочку так, як у асистента вчителя не може бути 0.7 ставки. Тому перевірте свій наказ про прийняття на посаду. Яка зазначена ставка? Якщо меньше 0.75, ви не маєте право на відстрочку.
відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102. Педагогічне навантаження асистента вчителя інклюзивних класів закладів загальної середньої освіти на тарифну ставку становить 25 годин на тиждень
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0056-93#Text
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВ доповнення до своєї відповіді...
Згідно статті 24 ЗУ "Про повну загальну середню освіту"
"...3. Педагогічна діяльність вчителя включає:
1) діяльність у межах його педагогічного навантаження, норма якого на одну тарифну ставку становить 18 навчальних годин на тиждень;
4. Педагогічне навантаження вихователя закладу загальної середньої освіти становить 30 годин, вихователя спеціального закладу загальної середньої освіти та асистента вчителя у закладі загальної середньої освіти - 25 годин на тиждень."
Отже, повна тарифна ставка асистента вчителя становить 25 годин на тиждень.
Щоб мати право на відстрочку асистент вчителя повинен орієнтовно мати педагогічне навантаження 19 і більше годин на тиждень (більше 0,75 ставки)