Задайте вопрос юристу

821 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право, 12 февраля 2024, вопрос №102039 240₴

3D зображення неповнолітньої особи

Доброго дня, чи являється 3D зображення неповнолітньої особи дитячою порнографією? За наказом міністерства культури України №212 від 2018р.
Дякую

Ответы юристов (7)

    Корнійчук Євген Іванович
    Корнійчук Євген Іванович 16 дней назад

    Юрист, г. Днепр, 8 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня, протоколом до Конвенції про права дитини, що стосується торгівлі дітьми, дитячої проституції та дитячої порнографії, дитяча порнографія визначається як «будь-яке зображення якими б то не було засобами дитини, яка здійснює реальні або змодельовані відверто сексуальні дії, або будь-яке зображення статевих органів дитини головним чином у сексуальних цілях» (ст. 2c)

    Тому якщо ваше зображення не відповідає , тому що я зазначив це не є дитячою порнографією.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    100%
    Айвазян Юрий Климентьевич 16 дней назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня, Аліна!

    Все залежить від того, як саме буде виглядати неповнолітня дитина у 3D зображенні.

    Наказ Міністерства культури України " 212 "Про затвердження критеріїв віднесення продукції до такої, що має порнографічний характер" втратив чинність 23.05.2023 року.

    Відповідно до протоколу Конвенції про права дитини, що стосується торгівлі дітьми, дитячої проституції та дитячої порнографії, дитяча порнографія визначається як «будь-яке зображення якими б то не було засобами дитини, яка здійснює реальні або змодельовані відверто сексуальні дії, або будь-яке зображення статевих органів дитини головним чином у сексуальних цілях».

    Стаття 301-1 ККУ. Одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження

    "1. Умисне одержання доступу до дитячої порнографії з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем чи технологій або умисне її придбання, або умисне зберігання, ввезення в Україну, перевезення чи інше переміщення дитячої порнографії без мети збуту чи розповсюдження -

    караються арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    2. Ввезення в Україну дитячої порнографії з метою збуту чи розповсюдження або її зберігання, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою -

    караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    3. Виготовлення, розповсюдження, збут дитячої порнографії або примушування неповнолітньої особи до участі у створенні дитячої порнографії -

    караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    4. Дії, передбачені частинами другою або третьою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з отриманням доходу у великому розмірі, або примушування малолітньої особи до участі у створенні дитячої порнографії -

    караються позбавленням волі на строк від дев’яти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    5. Не підлягає кримінальній відповідальності неповнолітня особа за виготовлення, зберігання, перевезення чи інше переміщення дитячої порнографії, якщо такі дії вчинені без мети збуту чи розповсюдження.

    6. Не підлягає кримінальній відповідальності за діяння, передбачені частиною першою цієї статті, особа, яка вчинила їх з метою виконання покладених на неї повноважень на підставах і в порядку, передбачених законодавством".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Аліна Клиент 16 дней назад

      Дякую,чи зобовʼязана особа повідомити, якщо отримала доступ до такого матеріалу?

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Айвазян Юрий Климентьевич 16 дней назад

        Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

        Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

        Якщо Вам була відома особа, яка поділилась з Вами незаконим контентом, то коректніше було б, звичайно, надати інформацію про це до правоохороних органів. Проте, великої помилки в ненаданні такої інформації немає.

    • Аліна Клиент 16 дней назад

      Особа завантажила інформацію не знаючи про те, що там є неповнолітня особа. Після того, як дізналась, видалила і не було повторного доступу. Чи це буде вважатись злочином?

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Айвазян Юрий Климентьевич 16 дней назад

        Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

        Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

        Відповідальність настає тільки у тому разі, якщо буде доведено, що особа умисно отримала дозвіл до дитячої порнографії.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    Кирда Вячеслав Володимирович 16 дней назад

    Юрист, г. Чернигов, 5 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Вітаю Вас!

    Наказ Міністерства культури України від 16.03.2018 № 174 "Про затвердження критеріїв віднесення продукції до такої, що має порнографічний характер" втратив чинність на підставі Наказу Міністерства культури та інформаційної політики № 174 від 12.04.2023.

    КОНВЕНЦІЯ Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильствата сексуального насильства визначає, що для цілей цієї статті термін «дитяча порнографія» означає будь-які матеріали, які візуально зображують дитину, залучену до реальної або модельованої явно сексуальної поведінки, чи будь-яке зображення дитячих статевих органів, здебільшого із сексуальною метою.

    З повагою!


Похожие вопросы