Начните консультацию с юристом онлайн
Сняли квартиру, заключили договор с хазяйкой, договор она писала от руки, никем он не заверенный. Мужу сказали переводиться по работе в другой город. Решили съехать. Хазяйка не хочет отдавать залоговую сумму. Что делать и как вернуть деньги. На квартире и месяца не прожили
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Мар'яна!
Договір про оренду не обов'язково повинен бути завірений нотаріально. Достатньо підписів двох сторін. Щодо повернення завдатку, то які умови прописані у договорі?
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Доброго дня.
Порядок повернення завдатку врегульовано Вашим договором.
Звертайтесь до орендодавця з претензією.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Для початку аналізувати укладений договір. Далі - можливо виставляти претензію Орендодавцю.
З повагою!
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. В Цивільному кодексі України є на рахунок завдатку положення наступного змісту.
§ 5. Завдаток
Стаття 570. Поняття завдатку
1. Завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання.
2. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.
Стаття 571. Правові наслідки порушення або припинення зобов'язання, забезпеченого завдатком
1. Якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.
Якщо порушення зобов'язання сталося з вини кредитора, він зобов'язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості.
2. Сторона, винна у порушенні зобов'язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.
3. У разі припинення зобов'язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню.