Начните консультацию с юристом онлайн
Сьогодні Верховна Рада проголосувала за ганебний законопроект 10449. Маємо наступний пункт:
"які мають одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи, або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов'язаними та відповідно до закону зобов'язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами із інвалідністю, потребують постійного догляду, відбувають покарання у вигляді позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов'язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи може лише одна особа з числа військовозобов'язаних за вибором такої особи з інвалідністю."
Мені 66 років (я інвалід ІІ групи довічно), моя дружина (пенсіонер 65 років, непрацездатна, не працює). Маю 2 синів (обидва військовозобов'язані).
1. Чи зможу я згідно цієї свіжої редакції, надати самостійно відстрочку комусь ОДНОМУ зі своїх синів? І чи не буде мені заважати моя дружина-пенсіонерка це зробити через ось таке формулювання (" У разі ВІДСУТНОСТІ невійськовозобов'язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю")?
2. Якщо буде заважати дружина-пенсіонерка, то чи є смисл розлучитись із дружиною? І чи тоді після розлучення я зможу надати відстрочку комусь одному зі своїх синів?
Потрібна однозначна відповідь з точки зору сімейного кодексу.
Дякую Вам!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Ровно, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю,
Дружина не буде заважати, оскільки вона пенсіонер
Стаття 75 СК Право одного з подружжя на утримання
1. Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.
2. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.
3. Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є особою з інвалідністю I, II чи III групи.
ТОБТО ДРУЖИНА НЕПРАЦЕЗДАТНА ЗА СІМЕЙНИМ КОДЕКСОМ.