Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 12 апреля 2024, вопрос №105429

Роз'яснення щодо права на відстрочку

Як правильно застосовується кома для розділення речення в законі?

Нова редакція закону про мобілізацію, стаття 23, 13 абзац. Майбутня редакція буде звучати ось так:

"які мають одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи, або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов'язаними та відповідно до закону зобов'язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами із інвалідністю, потребують постійного догляду, відбувають покарання у вигляді позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов'язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи може лише одна особа з числа військовозобов'язаних за вибором такої особи з інвалідністю."

Яким чином кома правильно ділить перше речення в цьому випадку? Якщо подивитись воно ділить на дві частини:
1. “які мають одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи”
2. або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи за умови відсутності інших осіб

Після цього йде знову кома, після якої йде додаткова умова - “які не є військовозобов'язаними та відповідно до закону зобов'язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами із інвалідністю, потребують постійного догляду, відбувають покарання у вигляді позбавлення волі)”.

Так ось питання чи стосується ця умова і першої і другої частини, які розділені комою і словом “або”. Чи стосується тільки другої частини, в якій зазначені батьки дружини, а для першої частини, де свої батьки ця умова не застосовується?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Анна!

    Моя думка - це просто помилка й остання не означає, що це є розділенням підстави для своїх батьків та батьків дружини, інакше це повернуло би закон на ту стадію, яка була на початку війни. Як Ви розумієте, що це не можливо, оскільки підстава для відстрочки змінена (ускладнена) вже вдруге, для того, аби не надавати більшості право на відстрочку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Анна Петрова Клиент 17 дней назад

    Я також думаю що помилка, але з юридичної точки зору якщо "кома" та слово "або" залишаться. Це можна трактувати - що це обмеження умов щодо відсутності інших осіб не відноситься до рідних синів?Там здається у прикінцевих положеннях вказано, що на 1 інваліда не може бути більше 1 доглядача. Тому це не поверне до умов відсточки, яка діяла на початку війни.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України