Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 01 мая 2024, вопрос №107278

Справка ВКК постоянный присмотр

Здравствуйте!
Мама инвалид третьей группы, заболевание связано с влиянием аварии на Чернобыльской атомной электростанции, 78 лет. Психиатр провела осмотр и написала диагноз:: Выраженный астеничный синдром с когнитивными нарушениями, эмоционально волевой неустойчивостью. Семейный врач сказал что справку по такому диагнозу не даст ВКК. Обратились к заведующей отделением поликлиники, она сказала что в диагнозе нужно было указать с какими именно когнитивными нарушениями: умеренными или с выраженными. Правильно ли отказали врачи ( в диагнозе нет одного слова фактически) и возможно чтобы психиатр переписал диагноз?

Ответы юристов (23)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Олександре!

    Рішення про видачу довідки форми 080-2 приймає не сімейний лікар, а ЛКК. Тому, нехай останній даст Вам направлення на ЛКК, а відповідна комісія сама вирішить чи потрібен Вашій матері постійний догляд. Щодо психіатра та діагноза, то це питання не до юристів, а до лікаря.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олександр Клиент год назад

      Дякую за відповідь.

      • Айвазян Юрій Климентійович
        Айвазян Юрій Климентійович год назад

        Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

        Общаться в чате

        Прошу, Олександре! Вдачі Вам!

    Олександр Клиент 11 месяцев назад

    Вітаю!

    Підкажіть будь ласка мама інвалід 3 групи, є довідка ЛКК 080-2/0 потребує догляду. Єдиний син може з мамою виїхати за кордон?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Доброго дня, Олександре!

      Відповідно до Прави перетину кордону громадянами України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-п#Text:

      "особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді".

      З повагою, адвокат Айвазян.

      • Олександр Клиент 11 месяцев назад

        Дякую. Тобто, як я розумію, я можу виїхати з мамою за кордон? Довідки ЛКК і мого свідоцтва про народження достатньо? Чи треба ще якісь документи?

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Військово-обліковий документ зі штрих-кодом.

          • Олександр Клиент 11 месяцев назад

            Для того щоб вклеїти штрих код в військово-обліковий документ треба пройти ВЛК в ТЦК?

            • Айвазян Юрій Климентійович

              Треба прийти до ТЦК та оформити відстрочку.

    Олександр Клиент 11 месяцев назад

    Дякую. Підкажіть будь ласка, мені спочатку треба прийти до ТЦК чи треба в міську чи в районну Раду щоб подати заяву про видачу Акта про встановлення факту здійснення особою догляду? Зараз я приходжу ВЛК чи потрібно ії далі проходити для оформлення відстрочки?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Ну Ви ж вже отримали направлення на ВЛК, отже, потрібно допройти останнє, аби не бути притянутим до адмінистративної відповідальності.

      Спочатку в ТЦК, так зазначено у Постанові КМУ 560:

      Оформлення акту встановлення факту здійснення догляду:

      Військовозобов’язані, які здійснюють догляд (постійний догляд) за особами, зазначеними у пунктах 9, 13, 14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, та які не мають права на призначення компенсації (допомоги, надбавки) на догляд за ними, для розгляду питання надання їм відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації звертаються до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем свого перебування на військовому обліку із заявою у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, до якої додається письмова заява особи, яка потребує догляду чи постійного догляду, довільної форми із зазначенням реєстраційного номера облікової картки платника податків, про підтвердження відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані її утримувати (чоловік/дружина, працездатні діти), чи інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати постійний догляд.

      Районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відокремлений відділ перевіряє перебування такого військовозобов’язаного на військовому обліку, родинні зв’язки військовозобов’язаної особи та особи, яка потребує догляду (постійного догляду), наявність інших зареєстрованих/задекларованих осіб за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання особи, яка потребує догляду, з використанням відомостей Державного електронного реєстру військовозобов’язаних України, Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру, інших інформаційних систем, реєстрів та баз даних, у тому числі шляхом інформаційного обміну. Матеріали за результатами перевірки надсилаються керівнику виконавчого органу місцевого самоврядування за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання військовозобов’язаного, який здійснює догляд.

      У разі виявлення невідповідності наведених у заяві військовозобов’язаного даних або непідтвердження факту встановлення здійснення ним догляду (постійного догляду) комісією заява не розглядається.

      Для встановлення факту здійснення догляду (постійного догляду) військовозобов’язаний, який здійснює догляд (постійний догляд), звертається із заявою на ім’я керівника виконавчого органу сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання.

      Розгляд заяви здійснює комісія із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду), рішення про утворення якої приймається керівником виконавчого органу сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання військовозобов’язаного, який звернувся із відповідною заявою.

      До складу комісії із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) можуть входити депутати місцевої ради, представники виконавчих органів місцевого самоврядування, громадських організацій загальною чисельністю не менше п’яти осіб.

      За результатами роботи комісія із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) з урахуванням наданих районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом матеріалів складає акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) (додаток 8). Зазначений акт є одним із документів, які надаються військовозобов’язаним до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Олександр Клиент 11 месяцев назад

    Щиро Вам дякую!

    Мені скоріше за все ВЛК ще довго проходити, бо відправили на безкоштовне КТ запис на 22 серпня, ТЦК в курсі, ходжу продовжую повістку періодично.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      А пробували подати заяву на відстрочку зараз, попоки проходите ВЛК?

      • Олександр Клиент 11 месяцев назад

        Я ще не пробував, на минулому тижні мама отримала довідку ЛКК. Оце консультуюся, як далі діяти.

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Спробуйте подати заяву на відстрочку. Постанова 560 зазначає, що ТЦК зобов'язан зареєструвати таку заяву.

          58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    Олександр Клиент 11 месяцев назад

    Спробую. Копії документів треба обов'язково нотаріально завірити? Справжні документи я ж не віддам нікому надовго. Тобто мені треба всі заяви написати в двох екземплярах, щоб ТЦК поставив печатки, що зареєстрував і один екземпляр забрати собі?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Способи засвідчення копій документів:

      • нотаріальне засвідчення копії документа;
      • засвідчення копій документів посадовими особами органів державної влади;
      • засвідчення копії документа фізичною особою.

      Законодавством України не регламентований порядок засвідчення копій документів фізичними особами. Рекомендується на таких копіях проставляти:

      • відмітку «Згідно з оригіналом»;
      • особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвище;
      • дату засвідчення копії.

      Заяву подавайте у двох примірниках, аби один залишився у Вас.

    Олександр Клиент 11 месяцев назад

    Дякую за докладну консультацію!

    Дивився постанову КМУ 560 зразок заяви в додатку 4 для надання відстрочки. В моєму випадку, як я розумію це стаття 23 частина 1 абзац 9

    Дивився додаток 5 але щось не побачив там які в моєму випадку потрібно подати документи. Напишіть будь ласка список документів що підтверджують відстрочку для мене.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      У Вашому випадку - це абзац 10 (пункт 9) - так і пишіть у заяві.

      Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

      Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

      для особи, яка зайнята доглядом, — документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження дитини, або свідоцтво про народження особи, яка здійснює догляд,

      та свідоцтво про народження дружини (чоловіка), документи, що підтверджують неможливість здійснення догляду іншим працездатним членом сім’ї, який зобов’язаний здійснювати догляд (висновок медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу іншого працездатного члена сім’ї в постійному догляді, довідка про смерть такого члена сім’ї, або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім, або рішення суду про оголошення померлим, або витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин), - ДАНИЙ ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ДЛЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ₴ЯЗАННОГО, ЯКИЙ ЗДІЙСНЮЄ ДОГЛЯД ЗА ОДНИМ З БАТЬКІВ ДРУЖИНИ,

      документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) (додаток 8), у якому зазначаються відомості про наявність (відсутність) інших працездатних членів сім’ї, які могли б здійснювати такий догляд;

      для особи, яка потребує догляду, — довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді.

    Олександр Клиент 11 месяцев назад

    Але ж у мене немає цього документа: документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) (додаток 8), у якому зазначаються відомості про наявність (відсутність) інших працездатних членів сім’ї, які могли б здійснювати такий догляд;

    Чи після реєстрації заяви ТЦК мені скаже щоб я отримав Акт про встановлення факту здійснення особою догляду ( постійного догляду)?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Вже наводив Вам норму Постанови щодо отримання акта. Прочитайте порядок уважніше:

      Оформлення акту встановлення факту здійснення догляду:

      Військовозобов’язані, які здійснюють догляд (постійний догляд) за особами, зазначеними у пунктах 9, 13, 14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, та які не мають права на призначення компенсації (допомоги, надбавки) на догляд за ними, для розгляду питання надання їм відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації звертаються до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем свого перебування на військовому обліку із заявою у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, до якої додається письмова заява особи, яка потребує догляду чи постійного догляду, довільної форми із зазначенням реєстраційного номера облікової картки платника податків, про підтвердження відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані її утримувати (чоловік/дружина, працездатні діти), чи інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати постійний догляд.

      Районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відокремлений відділ перевіряє перебування такого військовозобов’язаного на військовому обліку, родинні зв’язки військовозобов’язаної особи та особи, яка потребує догляду (постійного догляду), наявність інших зареєстрованих/задекларованих осіб за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання особи, яка потребує догляду, з використанням відомостей Державного електронного реєстру військовозобов’язаних України, Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру, інших інформаційних систем, реєстрів та баз даних, у тому числі шляхом інформаційного обміну. Матеріали за результатами перевірки надсилаються керівнику виконавчого органу місцевого самоврядування за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання військовозобов’язаного, який здійснює догляд.

      У разі виявлення невідповідності наведених у заяві військовозобов’язаного даних або непідтвердження факту встановлення здійснення ним догляду (постійного догляду) комісією заява не розглядається.

      Для встановлення факту здійснення догляду (постійного догляду) військовозобов’язаний, який здійснює догляд (постійний догляд), звертається із заявою на ім’я керівника виконавчого органу сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання.

      Розгляд заяви здійснює комісія із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду), рішення про утворення якої приймається керівником виконавчого органу сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання військовозобов’язаного, який звернувся із відповідною заявою.

      До складу комісії із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) можуть входити депутати місцевої ради, представники виконавчих органів місцевого самоврядування, громадських організацій загальною чисельністю не менше п’яти осіб.

      За результатами роботи комісія із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) з урахуванням наданих районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом матеріалів складає акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) (додаток 8). Зазначений акт є одним із документів, які надаються військовозобов’язаним до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Олександр Клиент 11 месяцев назад

    Юрій Кліментьєвич, важко зрозуміти наші Закони, або постанови, на жаль.

    Я так розумію, що в нормі постанови вказано що треба звернуться спочатку до ТЦК, а вже потім вони відправляють запит по місцю проживання, і після цього мабуть треба йти вже до міської ради

    Чи правильно я зрозумів доля подачі заяви в ТЦК в моєму випадку потрібні наступні документи: 1. Моє свідоцтво про народження 2. Довідка ЛКК 3. Заява від імені мами довільної форми, де буде вказано про підтвердження відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані її утримувати (чоловік/дружина, працездатні діти), чи інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати постійний догляд. Заяву від мами треба писати до голови комісії ТЦК?

    Олександр Клиент 11 месяцев назад

    Вітаю, Юрій Кліментьєвич!

    Сьогодні я ходив в ТЦК, розповів що маю підставу для відстрочки, показав довідку ЛКК мами. Офіцер в ТЦК подивився довідку, сказав що я маю право на відстрочку по статті 23, але без військового квитка нового зразка я не можу подати документи на відстрочку, а військовий квиток що в мене був старий в ТЦК загубили. Чи правомірні дії ТЦК? Чи не вийде так що я пройду ВЛК і мені відразу дадуть бойову повістку? Що мені робити?


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України