Задайте вопрос юристу

224 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 13 февраля 2020, вопрос №10940 150 грн.

Прописка на неподконтрольной территории(Донецкая область)

Здравствуйте, я родом из донецкой области(неподконтрольной), парень 18 лет, с недавнего времени я живу в Киеве, так получилось что до начала войны у меня не было прописки, я остался без прописки, возможно ли получить прописку на той территории?

    Ответы юристов (6)

      Киншов Дмитрий Сергеевич
      Киншов Дмитрий Сергеевич 12 дней назад

      Юрист, г. Харків, 2 года опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      Добрий день.

      1. Ні, на тимчасово окупованій території зараз немає змогу отримати прописку, оскільки там не діють державні органи України.

      2. Отримати довідку переселенця. Але потрібно буде дотриматися певної процедури.

      Ввідповідно до п. 4 ПОРЯДОКУ оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, у разі відсутності в документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, зазначеними у статті 1 Закону, заявник надає докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення (військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби; трудова книжка із записами про трудову діяльність; документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно; свідоцтво про базову загальну середню освіту; атестат про повну загальну середню освіту; документ про професійно-технічну освіту; документ про вищу освіту (науковий ступінь); довідка з місця навчання; рішення районної, районної у мм. Києві чи Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування; медичні документи; фотографії; відеозаписи тощо).

      3. Також, Ви маєте змогу "купити" прописку. В інтернеті (olx) продаються прописку за певну плату. Можете скористатися такою послугою.

      Тобто, можете або отримати довідку переселенця або купити реєстрацію.

      Якщо надана консультація Вам допомогла, прошу обрати її як найкраща відповідь. Дякую.

      0
      Токмач Галина Николаевна
      Токмач Галина Николаевна 12 дней назад

      Юрист, г. Мирноград, 8 лет опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      Здравствуйте. Нет. Только справку переселенца на этой территории

      0
      Костромина Виктория
      Костромина Виктория 12 дней назад

      Адвокат, г. Київ, 18 лет опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      по законам украины - нет

      по законам днр - обращайтесь - там

      0
      Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 12 дней назад

      Юрист, г. Суми, год опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      Доброго дня!

      Нажаль ні! Тільки довідку вимушеного переселенця з тимчасово окупованих територій України.

      З повагою,

      Костянтин Гончаренко

      0
      Савченко Олександр Михайлович
      Савченко Олександр Михайлович 12 дней назад

      Юрист, г. Чернігів, 3 года опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      Денис, добрий вечір.

      А навіщо Вам взагалі прописка в Донецькій області (на непідконтрольній території)?

      Навпаки, особи, які вимушено покинули своє місце проживання на тимчасово окупованій території України, для отримання гарантованого соціального захисту, реєструвалися офіційно в державних органах України внутрішньо переміщеною особою (ВПО).

      Тому Вам необхідно отримати саме довідку переселенця (внутрішньо переміщеної особи).

      Закон України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб":

      Стаття 5. Реєстрація місця проживання внутрішньо переміщеної особи

      1. Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.

      2. Адресою фактичного місця проживання внутрішньо переміщеної особи може бути адреса відповідного місця компактного поселення внутрішньо переміщених осіб (адреса містечка із збірних модулів, гуртожитку, оздоровчого табору, будинку відпочинку, санаторію, пансіонату, готелю тощо).

      Для отримання довідки переселенця Вам необхідно особисто звернутися із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (собес).

      0
      Савченко Олександр Михайлович
      Савченко Олександр Михайлович 12 дней назад

      Юрист, г. Чернігів, 3 года опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      Якщо в паспорті немає відмітки про реєстрацію місця проживання на тимчасово окупованій території України або в районі проведення АТО, Ви повинні надати докази, що підтверджують факт проживання на цій території.

      Такими доказами можуть бути:

      • військовий квиток з відомостями про проходження військової служби;
      • трудова книжка з записами про трудову діяльність;
      • документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно;
      • рішення державної адміністрації, виконавчого органу міської чи районної ради про влаштування дитини до дитячого закладу, в прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування;
      • медичні документи;
      • фотографії;
      • відеозаписи;
      • інші документи.

      Якщо надана консультація Вам допомогла, прошу обрати її як найкраща відповідь. Дякую.

      0

    Похожие вопросы