Задайте вопрос юристу

854 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 16 июля 2024, вопрос №115622 950₴

чи закона їхня вимога пройти влк до прийняття заяви на відстрочку?чи можно подати заяву на відстрочку через укрпошту до проходження влк? якщо пройти влк як вимагає тцк, то після пройдення влк не мобілізують прям на місці?

скажіть, будь ласка, шановні : я студент-богослов, мені 44 роки(всі документи, довідки є, послідовність не порушую) треба стати на облік в тцк по місцю проживання (я впо). При зверненні в тцк - дають направлення на влк і тільки після проходження влк та отримання на руки воєн облік документу можна подати на відстрочку.. питання : чи закона їхня вимога пройти влк до прийняття заяви на відстрочку?чи можно подати заяву на відстрочку через укрпошту до проходження влк? якщо пройти влк як вимагає тцк, то після пройдення влк не мобілізують прям на місці?

Ответы юристов (6)

    Середницький Євгеній Вікторович
    25.1%
    Середницький Євгеній Вікторович месяц назад

    Адвокат, г. Киев, 11 лет опыта

    Вітаю, Ваша ситуація потребує детального розгляду правових аспектів щодо військового обліку та відстрочки від призову. Давайте розглянемо ваші питання по черзі:

    1. Чи законна вимога ТЦК пройти ВЛК до прийняття заяви на відстрочку?

    Вимога пройти військово-лікарську комісію (ВЛК) перед подачею заяви на відстрочку є законною. Це обґрунтовано тим, що ВЛК має визначити вашу придатність до військової служби, що є необхідним етапом для ухвалення рішення щодо вашого обліку та подальших дій, включаючи надання відстрочки.

    2. Чи можна подати заяву на відстрочку через Укрпошту до проходження ВЛК?

    Подати заяву на відстрочку через Укрпошту до проходження ВЛК можна, але це може бути недостатньо для розгляду вашої справи без проходження ВЛК. Ви можете надіслати заяву на відстрочку разом з документами, що підтверджують ваш статус студента-богослова, але ТЦК може вимагати проходження ВЛК для підтвердження вашої придатності або непридатності до служби.

    3. Чи не мобілізують вас прямо на місці після проходження ВЛК?

    Мобілізація після проходження ВЛК можлива, якщо вас визнають придатним до військової служби і немає інших підстав для відстрочки. Однак, якщо ви маєте документи, що підтверджують ваше право на відстрочку (статус студента-богослова), вам слід надати ці документи разом з результатами ВЛК. Це зменшить ризик негайної мобілізації.

    Рекомендації:
    1. Проходження ВЛК: Пройдіть ВЛК, щоб отримати офіційний висновок про вашу придатність до військової служби. Це необхідний крок для вирішення питання щодо вашого обліку і можливості отримання відстрочки.
    2. Підготовка документів: Підготуйте всі необхідні документи, що підтверджують ваше право на відстрочку, включаючи довідку з навчального закладу та інші підтверджуючі документи.
    3. Подання заяви: Після проходження ВЛК та отримання висновку подайте заяву на відстрочку разом з усіма документами до ТЦК. Ви можете зробити це особисто або через Укрпошту, але особиста подача може бути ефективнішою.
    4. Консультація з юристом: Якщо у вас виникають питання або побоювання щодо вашої ситуації, зверніться до юриста, який спеціалізується на військовому праві. Він зможе надати додаткові поради та допомогу у вирішенні вашої справи.
    5. Взаємодія з ТЦК: Підтримуйте комунікацію з ТЦК, пояснюючи свою ситуацію та надаючи всі необхідні документи для отримання відстрочки.

    Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете зменшити ризики та успішно вирішити питання з військовим обліком і відстрочкою.

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Це не законні дії.

    Згідно п. 2 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого ПКМУ від 16 травня 2024 р. №560 на військову службу під час мобілізації, на особливий період призиваються резервісти та військовозобов’язані, які придатні до військової служби за станом здоров’я та не мають права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, для комплектування (доукомплектування) з’єднань, військових частин, установ, організацій, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, навчальних частин (центрів) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями.

    Згідно з п. 56 - 60 Порядку відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов’язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Для розгляду питань надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі: голова комісії — керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу); члени комісії — представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації). Для розгляду питань надання військовозобов’язаним, які перебувають на військовому обліку в розвідувальних органах, СБУ, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період наказами керівників відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіонального органу СБУ утворюються відповідні комісії. Надання військовозобов’язаним відстрочок комісіями, утвореними в розвідувальних органах, СБУ, здійснюється відповідно до цього Порядку.

    За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5 до Порядку.

    Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5 до Порядку. В Вашому випадку це Довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, або довідка закладу освіти про зарахування на навчання до інтернатури та довідка закладу охорони здоров’я про місце роботи на посаді лікаря-інтерна.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення. У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6 до Порядку.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7 до Порядку.

    Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби (п. 63).

    Айвазян Юрий Климентьевич
    25.1%

    Доброго дня, Вадиме!

    Який ВОД Ви маєте наразі?

    Відповідно до Постанови КМУ №560 від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    63. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

    Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    Проте, оскільки Ви не перебуваєте на обліку в ТЦК та не маєте військово-облікового документу Вам потрібно пройти ВЛК.

    чи можно подати заяву на відстрочку через укрпошту до проходження влк?

    Так, Ви можете подати заяву на відстрочку поштою до проходження ВЛК, але довідку про надання відстрочки таким чином не отримаєте. Як я і зазначив вище, по-перше Ви повинні перебувати на обліку в ТЦК для того, щоб отримати відстрочку, а по-друге, у довідці про надання відстрочки (додаток 6 до Постанови КМУ №560) повинен бути зазначений номер Вашого військово-облікового документу.

    Єдине, що надасть Вам надсилання заяви поштою рекомендованим листом з описом вкладення - наявність в Вас квитанції про відправку та Вашого примірника опису вкладення на доказ того, що Ви повідомляли ТЦК про своє право на відстрочку.

    якщо пройти влк як вимагає тцк, то після пройдення влк не мобілізують прям на місці?

    Вас не мають права мобілізувати, оскільки в Вас є право на відстрочку. Навіть за умови того, що ТЦК намагатиметься видати Вам мобілізаційне розпорядження - відмовляйтесь від останнього та зазначайте у акті відмови, що Ви маєте право на відстрочку.

    Доброго дня!

    Відповідно до статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;».

    Згідно із частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту»:

    Рівнями освіти є:

    • дошкільна освіта;
    • початкова освіта;
    • базова середня освіта;
    • профільна середня освіта;
    • перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • фахова передвища освіта;
    • початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
    • перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
    • другий (магістерський) рівень вищої освіти;
    • третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

    довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, або довідка закладу освіти про зарахування на навчання до інтернатури та довідка закладу охорони здоров’я про місце роботи на посаді лікаря-інтерна.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович
    10%

    Вітаю!

    СТАТИ НА ОБЛІК ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ БЕЗ ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК НЕМОЖЛИВО.ПОСТАНОВКА НА ОБЛІК ТА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ, ТО ДВА РІЗНИХ ПРОЦЕСА.ЯКБИ ВИ СТОЯЛИ НА ОБЛІКУ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ І У ВАС БУВ ДІЮЧИЙ ВОД, ТО ДІЙСНО ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ НЕ ТРЕБА БУЛО Б ПРОХОДИТИ ВЛК.

    ЯКЩО ВИ ДОСІ НА ОБЛІКУ ПРИЗОВНИКІВ (ПРИПИСНЕ СВІДОЦТВО), А ВАМ ТРЕБА БУТИ НА ОБЛІКУ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ.ВЛК У ВАС НЕДІЙСНЕ.ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ДІЙСНІСТЬ ВЛК 1 РІК.

    ОБЛІК ВЕДЕТЬСЯ ЗГІДНО"Порядка організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...ВИ ЦЕЙ ПОРЯДОК ПОРУШИЛИ.

    СТАТУС ВПО НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ВІД ОБОВ'ЯЗКУ БУТИ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ.

    ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ, ПРОСТО ВАМ ЇЇ ТРЕБА ОФОРМИТИ.

    ПЕРЕПОН В ОТРИМАННІ ВІДСТРОЧКИ У ВАС НЕМАЄ, АЛЕ ТРЕБА БУДЕ ОФОРМИТИ ВОД.

    ДО МОМЕНТУ ОФІЦІЙНОЇ ВІДПОВІДІ НА ВАШУ ЗАЯВУ НА ВІДСТРОЧКУ, ВАС НЕ МАЮТЬ ПРАВА МОБІЛІЗУВАТИ.

    ЩЕ РАЗ - ОФОРМЛЕННЯ ВОД ТА ОФОРМЛЕННЯ ВІДСТРОЧКИ МІЖ СОБОЮ НЕ ПОВ'ЯЗАНІ, ТО РІЗНІ ПРОЦЕСИ.

    ЯКЩО БУДЕ СПРОБА ПІСЛЯ ВЛК ВИПИСАТИ МОБІЛІЗАЦІЙНУ ПОВІСТКУ, ВІДМОВЛЯЙТЕСЬ ВІД НЕЇ ТА ВИМАГАЙТЕ ВІДПОВІДІ НА ВАШУ ЗАЯВУ НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.

    Дерій Владислав Олегович
    21.1%

    Доброго дня!

    Відстрочку оформляє ТЦК в якому Ви стоїте на військовому обліку. Тому Вас спочатку повинні взяти на військовий облік, а потім оформити відстрочку.

    З самого початку на адресу ТЦК до якого плануєте ставати на облік - відправте поштою цінним листом з описом вкладеного копії документів про відстрочку. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного. Щоб у разі неправомірних дій зі сторони ТЦК у Вас були докази подачі документів про відстрочку.

    Ваша підстава - для відстрочки пункт 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” , згідно якої призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: 1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за РАНІШЕ ЗДОБУТИЙ рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури..."

    Для оформлення відстрочки Вам необхідно надати ТЦК :

    1. Заяву про відстрочку (Додаток 4 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)

    2. Довідку про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. (Додаток 9 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)

    3. Військово-обліковий документ. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

    Коли до ТЦК будете звертатись особисто - обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Також Вам потрібно буде подати заяву про взяття на військовий облік.

    Відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    У разі неможливості провести перевірку у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.

    63. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

    Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    Отже, заява про відстрочку підлягає обов'язковій реєстрації та під час розгляду заяви про відстрочку Вас не повинні направляти на ВЛК, але так як Ви не стоїте на військовому обліку, то Вас можуть спочатку зобов'язати пройти ВЛК. В будь-якому випадку Ви не підлягаєте мобілізації, тому в разі вручення мобілізаційного розпорядження - вимагайте Акт відмови, де вкажете, що маєте право на відстрочку, яким Вам не дали скористатися.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    18.8%

    Вітаю Вас.

    Ви маєте військово-обліковий документ? Якщо так - вимога ТЦК точно незаконна.

    16 травня 2024 року Кабінетом Міністрів України було ухвалено постанову за № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період", який передбачає, зокрема, перелік підтверджуючих документів для оформлення права на відстрочку по кожній підставі.

    Вона передбачає такий порядок оформлення відстрочки від мобілізації:

    "...58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) *особисто* подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5 Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    60. Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    63. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби...".

    На практиці за відсутності ВОД ТЦК дійсно може спочатку направляти осіб для проходження ВЛК з метою оформлення належного військово-облікового документу. Боятися цього не варто, але раджу скористатися практичними порадами щодо проходження етапу відстрочки.

    1. Готуєте заяву про оформлення відстрочки, до якої додаєте ПРОСТІ копії паспорту, РНОКПП, військово-облікового документу, документи про відстрочку та направляєте це все до ТЦК поштовим зв'язком (рекомендований лист з повідомлення про вручення з описом вкладення).

    2. Реєструєтеся в електронній черзі до ТЦК та СП.

    https://q.mod.gov.ua/registration-place

    3. Готуєте повторно той же пакет документів, що і надісланий поштою, лише вже з нотаріальними копіями.

    4. Йдете до ТЦК та в першу чергу намагаєтеся зареєструвати заяву про відстрочку. Якщо реєструєте - чудово, якщо направляють на ВЛК - йдете та проходите ВЛК.

    5. Якщо після ВЛК направляють для реєстрації заяви про відстрочку - чудово, якщо вручають "бойову" - відмовляєте від отримання через незаконність дій працівників ТЦК та СП. Жодної юридичної відповідальності за це Ви не понесете.

    6. В кінцевому результатів реєструєте заяву про відстрочку, чекаєте +- 2-3 тижні, забираєте довідку.

    З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України