Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня!
Шукаю юриста з досвідом роботи у аналогічних справах.
Перед Новим роком один з сусідів суттєво пошкодив авто моєї дружини (пройшовся та стрибнув на неї зверху). Є відео зафіксоване камерою відеоспостереження. Не зовсім чітке (нічна зйомка), але видно, хто це, що можуть підтвердити й інші мешканці є свідки. Викликали поліцію, яка порушила адміністративну справу, але й досі начебто не можуть передати її до суду так як винуватець не хоче туди їхати. Є враження, що діло спеціально затягують, щоб потім закрити його після спливу терміну позовної давності для адмінсправ.
Необхідно реанімувати цю справу та подати позов до суду щодо відшкодування матеріальних та моральних збитків.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Харьков, 26 лет опыта
Добрий день. Ознайомтесь (сфотографуйте) зі справою. Яка сума збитків. Можливо за цим фактом треба відкривати кримінальне провадження.
Стаття 194. Умисне знищення або пошкодження майна
1. Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах, -
карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Те саме діяння, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах, або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до десяти років.
ні збитки менше 100 тис
до кримінальної справи не вистачає
Юрист, г. Харьков, 26 лет опыта
Шкода у великих розмірах- ознака оціночна. Вирішення питання про те, чи є заподіяна шкода великою, вирішується у кожному конкретному випадку з урахуванням усіх обставин справи (вартості майна, обсягу, кількості предметів, значущості його для власника, матеріального становища потерпілого тощо). Виходячи із законодавчого визначення значної шкоди як кваліфікуючої ознаки у ряді інших злочинів проти власності (п. 2 примітки до ст. 185), видається, що шкода у великому розмірі у складі умисного знищення або пошкодження майна може бути визнана тоді, коли цим злочином спричинено матеріальні збитки приблизно на суму, яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Визначення розміру шкоди знищеного чи пошкодженого майна кремих видів здійснюється за таксами, встановленими відповідними нормативно-правовими актами. В окремих випадках розмір шкоди може бути визначено шляхом проведення відповідної експертизи. При визначенні розміру шкоди враховуються лише реальні матеріальні збитки. Упущена вигода до уваги братися не повинна.
Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта
Материалы по админ.нарушению в суд еще не подали или возможно Вы просто не знаете как найти подобную информацию т.к. вряд-ли суд будет Вас вызывать. Страховка есть, страховая в курсе происшедшего? Могу помочь в сопровождении:).