Начните консультацию с юристом онлайн
Приватний будинок є у спільній частковій власності.
Земельна ділянка неприватизована (власність територіальної громади).
Три співвласники будинку: два з них оформили документи про право власності на відповідну частину будинку (за спадщиною); третій співвласник спадщину прийняв, але процедура оформлення права власності не завершена.
Питання 1. Як слід діяти співвласнику, котрий має намір виділити в окреме домоволодіння свою частину будинку (1/2) і відповідну частину ділянки, за умови, що інші співвласники не мають інтересу і бажання витрачати час і кошти на оформлення іхніх прав на відповідні частини земельної ділянки? Чи правильним буде наступний порядок дій?
1. В БТІ оформити технічний паспорт усього будинку та отримати Довідку про можливість виділення частини будинку (в окремий об'єкт нерухомості).
2. Звернутися до суду (якого?) з питанням про виділення своєї частки нерухомості із спільної часткової власності, надавши документи (п.1). Отримати позитивне рішення суду про створення нового об'єкту нерухомості.
3. Оформити технічний паспорт для виділеної частини будинку та Довідку БТІ про можливість виділення в окреме домоволодіння.
4. Оформити землевпорядні документи: отримати кадастровий план та номер новосформованої земельної ділянки, на якій розташований новостворений об'єкт нерухомості.
5. Звернутися до селищної ради з питання приватизації новосформованої земельної ділянки та виділення відокремленої частини будинку з цією ділянкою в окреме домоволодіння з наданням окремої поштової адреси.
Питання 2. Який найпростіший варіант подальших дій можливий у випадку, коли двоє співвласників на початковому етапі домовляться між собою про купівлю-продаж частини будинку, яка належить одному з них?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA