Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 12 августа 2024, вопрос №117506

Купити кімнату в гуртожитку

Вітаю!
Хочу купити кімнату в гуртожитку,а власниця пропонує це оформити як дарування! На скільки це правильно і чи в подальшому не виникне проблем.Дякую.

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ірина!

    Цивільний кодекс України (ст.235) дає точне визначення: удаваний правочин – це правочин, який вчинено сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили.

    Тобто тут завжди має місце укладення двох правочинів:

    1. реального правочину, вчиненого з метою створити певні юридичні наслідки;
    2. правочину, вчиненого для приховання реального правочину.

    При укладанні таких «несправжніх» договорів слід пам’ятати про наслідки. Перш за все, згідно закону (ст.235 ЦК України): якщо буде встановлено, що правочин був вчинений сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили, відносини сторін регулюються правилами щодо правочину, який сторони насправді вчинили.

    За удаваним правочином сторони умисно оформляють один правочин, але між ними насправді встановлюються інші правовідносини.

    Якщо сторонами вчинено правочин для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили, він є не фіктивним, а удаваним ( ст. 235 ЦК України).

    На відміну від фіктивного правочину, за удаваним правочином права та обов’язки сторін виникають, але не ті, що випливають зі змісту правочину. Удаваний правочин завжди нікчемний і сам по собі жодних юридичних наслідків не породжує. Сторони, здійснюючи удаваний правочин, маскують іншу юридичну дію, іншу мету, яку вони мали насправді на увазі.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 3 месяца назад

    Юрист, г. Сумы, 31 год опыта

    Вітаю ! Позитивно з точки зору отримання майна в одноосібну власність (не буде статусу майна, нажитого у шлюбі). В той же час, пори визнанні недійсним такого договору - Вам не повернуть кошти. Але і в цьому випадку можливо перестрахуватися. Як - запитайте.

    Довіряйте професіоналам 0503028645.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України