Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 27 сентября 2024, вопрос №120228

Якісь документи потрібно для купівлі будинку на виплату

Ми з сім'єю хочемо купити будинок в селі,будинок бачили все сподобалося вже домовилися на виплату на рік спочатку ми дамо 1500$ і через 1 рік 4000$, але власниця відмовляється показувати документи на будинок . Сказала не нотаріусу не покаже ні нам особисто "Якщоб була повна оплата я бы Вам віддала документи а так нікому показувати не буду" каже що документи в порядку,і віддасть нам документи тільки коли буде остання оплата. Ми не можемо зрозуміти що нам робити, і будинок дуже сподобався, і дуже страшно що нас надурять, може якусь розписку взяти? Що робити в такому випадку?

Ответы юристов (1)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович месяц назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. У випадку передання завдатку оформляють договір завдатку. Цей Ваш договір завдатку має бути нотаріально посвідченим, бо основний договір, який Ви маєте укласти-договір купівлі-продажу нерухомості-підлягає нотаріальному посвідченню. В нотаріуса має бути ясно, що саме ця жінка є власницею того будинку.

    В Цивільному кодексі України є наступні положення щодо завдатку.

    § 5. Завдаток

    Стаття 570. Поняття завдатку

    1. Завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання.

    2. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.

    Стаття 571. Правові наслідки порушення або припинення зобов'язання, забезпеченого завдатком

    1. Якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.

    Якщо порушення зобов'язання сталося з вини кредитора, він зобов'язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості.

    2. Сторона, винна у порушенні зобов'язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.

    3. У разі припинення зобов'язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України