Задайте вопрос юристу

886 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 08 ноября 2024, вопрос №122499

Оформлення квартири на маму

Доброго вечора.Допоможіть,будь ласка,порадою.
Якщо три місяці назад помер батько,а ми з мамою жили все життя з ним за однією адресою,то чи потрібно нам встигнути подати заяву нотаріусу на переоформлення квартири на маму в 6-ти місячний термін? Чи ми приймемо цю спадщину автоматично? У нас приватизована квартира і в кожного своя частка.

Ответы юристов (5)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Згідно частини 3 статті 1268 ЦКУ "спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

    Тобто, якщо Ви, мама та батько були прописані за однією адресою Ви повинні прийняти спадщину автоматично і Вам достатньо після 6 місяців подати нотаріусу заяву про видачу свідоцтва про право на спадщину.

    Проте, якщо є можливість - зверніться до нотаріуса та подайте заяву про прийняття спадщини. Зайвим це точно не буде. Або можете направити таку заяву поштою.

    Якщо заява, на якій справжність підпису спадкоємця не засвідчена, надійшла поштою, вона приймається нотаріусом, заводиться спадкова справа, а спадкоємцю повідомляється про заведення спадкової справи та необхідність надіслати заяву, оформлену належним чином (справжність підпису на таких заявах має бути нотаріально засвідченою), або особисто прибути до нотаріуса. (п. 3.5 глава 10 Розділ ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України)

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Андрій Клиент месяц назад

    Дякую Вам величезне за допомогу.

    • Дерій Владислав Олегович

      Будь ласка! Успіхів Вам!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович месяц назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Якщо спадкоємець постійно фактично проживав разом зі спадкодавцем за однією адресою та був зареєстрованим (прописаним) в їх спільному житлі, то він вважається таким, що прийняв спадщину автоматично, не подаючи нотаріусу заяву про прийняття спадщини, якщо він не відмовився від спадщини.

    Такий спадкоємець може відвідати нотаіруса перед спливом 6-місячного терміну для прийняття спадщини та поцікавитись про можливі перешкоди для спадкування ним. Якщо все добре для нього, то він зможе отримати свідоцтво про право на спадщину.

    • Андрій Клиент месяц назад
      Велике Вам дякую за відповідь та допомогу,пане Назар.

Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA