Задайте вопрос юристу

886 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 09 ноября 2024, вопрос №122553

Що робити коли об'явився

Доброго вечора. Десь приблизно 5 років тому ми з чоловіком купили будинок. Всі документи маємо. Але нещодавно об'явився чоловік тієї жінки у якої ми його придбали, і вимагає 3000$, каже, що це житло продано не законно... (точніше не він а його теперішня дружина) також вимагають показати документи. Що нам робити у цій ситуації?

Ответы юристов (7)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Іванна!

    Що саме мається на увазі під продажем будинку "незаконо"? Коли Ви купляли будинок жінка знахдилась у шлюбі? Чи було це майно придбане у шлюбі між ними? Чи була надана згода чоловіка на продаж будинку, якщо це була спільна сумісна власність?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Іванна Клиент месяц назад

      Ніби було все законно (нам так виглядало), документи підписували у юриста. (Склали договір дарування).. Та жінка була у шлюбі вже з іншим чоловіком коли ми купляти у неї будинок. Напевне у шлюбі придбали його, точно не знаю. Згоди ніякої не було, бо не знали де чоловік той знаходиться..

      Тай таке... Що маємо робити?

      Вилучити

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Якщо чоловік жінки вимагає від Вас кошти та пред'явлення документів, то нехай звертається до суду та визнає договір недійсним. Станом на зараз Ви йому нічого не винні, оскільки є власником будинку.

        • Іванна Клиент месяц назад
          • Суд може визнати договір не дійсним? Якщо так, то що тоді? Ми скільки коштів вклали в той будинок... бо купили саму "коробку", навіть без світла ( самі проводили)
          • Айвазян Юрій Климентійович

            Суд, може, але будинку Вас ніхто не позбавить, оскільки Ви придбали майно у законий спосіб, тобто є добросовісним набувачем. Жінка ж була власником цього будинку по документах, я правильно розумію?

            "добросовісна особа, яка придбаває нерухоме майно у власність або набуває інше речове право на нього, вправі покладатися на відомості про речові права інших осіб на нерухоме майно та їх обтяження (їх наявність або відсутність), що містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно".

            Тому за відсутності в цьому реєстрі відомостей про права інших осіб на нерухоме майно або їх обтяжень особа, яка добросовісно покладалася на ці відомості, тобто не знала і не мала знати про існування таких прав чи обтяжень, набуває право на таке майно вільним від незареєстрованих прав інших осіб та обтяжень. Такі висновки сформульовані у постановах Великої Палати Верховного Суду від 23 жовтня 2019 року у справі № 922/3537/17 (провадження № 12-127гс19, пункти 37, 38), від 1 квітня 2020 року у справі № 610/1030/18 (провадження № 14-436цс19, пункти 46.1, 46.2), від 15 червня 2021 року у справі № 922/2416/17 (провадження № 12-44гс20, пункти 7.15, 7.16).

    Іванна Клиент месяц назад

    По тих що ми бачили то так. І телефонували до неї, то вона каже що все законно було... вже нічого не розумію...

    Завтра той чоловік має до нас телефонувати, то вже хоча б щось трохи розумію і зможу відповісти...

    Щиро дякую за консультацію

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Іванна! Всі питання чоловіка повинні бути адресовані не Вам, а його колишній дружині. З неї нехай і починає, кошти ж отримала остання.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA