Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 18 ноября 2024, вопрос №122954

Сказали что отменили отстрочька не полнородным братьям

Пришол сегодня в военкомат за довидкой об отстрочька в связи загибелью брата при исполнении служебных обязанностей а мне сказали что отменили отстрочька для неполно родных братьев

Ответы юристов (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Вас ввели в оману.

    Згідно пункту 4 частини 3 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

    Для оформлення відстрочки за пунктом 4 частини третьої статті 23 необхідно підготувати:

    1. Заяву про відстрочку (Додаток 4)

    2. Ваш військово-обліковий документ

    3. Ваше свідоцтво про народження

    4. Свідоцтво про народження брата

    5. Свідоцтво про смерть брата

    6. Документи, які підтверджують факт загибелі (смерті) під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях або забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час воєнного стану (це можуть бути : сповіщення сім’ї центром комплектування, результати розслідування про смерть, довідка військової частини про те, що брат загинув під час заходів з оборони і стримування агресії Російської Федерації, довідка з ТЦК, довідка ВЛК де зазначена інформація щодо загибелі)

    Спочатку відправте заяву та документи про відстрочку рекомендованим листом з описом вкладеного. В першу чергу це буде доказом того, що Ви бажаєте скористатись своїм правом на відстрочку, якщо при особистому візиті до ТЦК вони не будуть реєструвати заяву про відстрочку.

    При особистому візиті до ТЦК готуєте 2 заяви про відстрочку та такі ж самі документи, що відправили поштою.

    Прибувши до ТЦК спочатку зареєструйте заяву про відстрочку. Для цього вимагайте, щоб на Вашому екземплярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземпляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку. Якщо заяву не реєструють – не хвилюйтесь, адже Ви маєте доказ подачі документів про відстрочку поштою. Можете подати скаргу на ТЦК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович час назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Артеме!

    Це не відповідає дійсності. Після 18 травня дійсно не мали права на відстрочку неповнорідні брати, проте цю норму знову повернули. Надайте ТЦК посилання на статтю 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Останній, напевно, не слідкує за змінами в законодавстві.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України