Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 22 ноября 2024, вопрос №123152

Вихід на роботу після народження дитини

Доброго дня. На початку грудня в мене закінчується лікарняний у зв'язку з вагітністю та пологами, хочу вийти на роботу. Озвучила це своєму керівництву, а мені заявили що не можуть поки що взяти мене назад, так як в мене мала дитина і я не справлюся. З дитиною буде сидіти баба, чоловік. Підкажіть будь ласка, чи законно це? Якщо ні, то на яку норму Закону покладатися, якщо мені знову відмовлять?

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Варя!

    Законодавство не містить норми, яка надає Вашому роботодавцю вирішувати чи впораєтесь Ви чи ні. Після закінчення відпустки Ви можете взяти відпустку по догляду за дитинию, але за Вашим бажанням. Тобто, якщо така відпустка Вам не потрібна, Вас повинні прийняти на роботу, а не висловлювати припущення.

    Це так само, як і звичайний лікарняний - закінчився лікарняний, працівник виходить на роботу.

    Згідно зі ст. 179 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) та ст. 18 Закону «Про відпустки» після закінчення відпустки по вагітності та пологах за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Така жінка на період перебування у декретній відпустці та відпустці по догляду за дитиною набуває статус «декретниці».

    Відповідно до ст.179 Кодексу законів про працю та ст. 18 Закону «Про відпустки» відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається матері, батькові, дідусю або іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною, або особі, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, та одному з прийомних батьків.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України