Задайте вопрос юристу

884 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 09 декабря 2024, вопрос №123816

Раздел имущества при разводе

Жена получила в наследство от отца деньги, но выписку о том, что это наследство не забрала. В браке они приобрели на эти деньги дом и машину. Прописана в доме только она, а так же её совершеннолетняя дочь. 7 лет назад она уехала за границу и муж нелегально с ней развелся.По устной договоренности, он захотел жить и оплачивать коммунальные услуги. Но все штрафы и прочее оплачивала она.(На данный момент их нет). Спустя 7 лет муж претендует на половину имущества. И безосновательно строится на этом участке. Есть ли за это уголовная ответственность, что жене делать по прибытию домой из заграницы? Муж прописан в другом месте.

Ответы юристов (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    За загальним правилом, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

    Статтею 63 Сімейного Кодексу України (далі - СКУ) передбачено, що дружина і чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

    Але Сімейним кодексом України визначено, що деяке майно, право власності на яке набуто одним з подружжя під час шлюбу, є особистою власністю такої особи та, відповідно, не підлягає поділу.

    Згідно статті 57 СКУ особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

    1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;

    2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

    3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;

    4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";

    5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.

    Щоб авто та нерухомість була визнана особистою приватною власністю дружини - потрібно щоб вона довела, що вони були куплені на її особисті кошти.

    В такому випадку повинно бути свідоцтво про спадщину, де вказано, що вона отримала у спадок кошти.

    Прибувши до України дружині потрібно звернутися до поліції та домагайтеся відкриття кримінального провадження за ст. 162 КК України ("Порушення недоторканності житла")

    Ви маєте право отримати витяг з ЄРДР (Єдиного реєстру досудових розслідувань). Направляйте скаргу до прокуратури, якщо поліція не діє., а якщо чоловік добровільно не хоче покидати територію будинку, то ще й до суду.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України