Задайте вопрос юристу

884 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 12 декабря 2024, вопрос №123961

Чи можна повернути батька з війни?

Батько служить 2 рік , служба дуже тяжка він призовник ( служить за повісткою ) . Командування нікудишне і тяжко , плюс до того їх кидають в дуже гарячі місця . На руках мами якій дається тяжко я та моя сестра (15 та 22 роки ) , в батько тата пережив інсульт і перебуває в тяжкому стані . Чиє можливість в такому випадку поверну ти батька додому щоб доглядав за батьком і матірю ?

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Артеме!

    На жаль, для звільнення батьку потрібно мати підстави, які визначені частиною 12 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу".

    Для того, аби звільнитись зі служби, один з батьків Вашого тата повинен мати інвалідність І чи ІІ групи, потребувати постійного догляду за висновком МСЕК або ЛКК. Як також, є умова щодо відсутні родичів першого та другого ступеня споріднення.

    Частина 12 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»:

    12. Військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:

    3) під час дії воєнного стану:

    "необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я".

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України