Начните консультацию с юристом онлайн
житловий будинок знаходиться у спільній сумісній власності чотирьох осіб. Чи може один, або два співвласники виділити свою частку в натурі, якщо інші не бажають цього робити? Дякую.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Іване!
Спільна часткова власність – це власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності. Кожен учасник спільної часткової власності володіє не часткою майна в натурі, а часткою в праві власності на спільне майно в цілому (частина перша статті 356 Цивільного Кодексу).
Згідно з ч. 3 ст. 358 Цивільного Кодексу України кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.
Згідно з частинами першою, другою статті 364 Цивільного Кодексу України співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.
Чим відрізняється «поділ» майна від «виділу».
При поділі майно, що знаходиться в спільній частковій власності, поділяється між усіма співвласниками. При цьому правовідносини спільної часткової власності припиняються. Співвласники майна можуть між собою домовитися про його поділ. Якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом, то вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними.
При виділі частки зберігаються правовідносини спільної часткової власності. Проте вони припиняються лише для співвласника, частка якого виділяється. Співвласник отримує у натурі певне майно, яке відповідає його частці, а у разі неможливості – компенсацію за нього. При виділі майна припиняється право спільної власності щодо суб’єкта, який виділив свою частку у натурі. У випадку, якщо співвласників двоє і майно належить їм на праві спільної часткової власності, – тоді має місце поділ спільного майна.
Отже, у разі поділу майна право спільної часткової власності на нього припиняється.
Бувають випадки, коли учасники спільної власності не можуть дійти згоди в питанні виділу частки спільного майна в натурі. В такому випадку, співвласник, який виявив бажання здійснити такі дії має право звернутися до суду з позовом про виділення в натурі частки нерухомого майна, що перебуває у спільній власності.
https://legalaid.gov.ua/publikatsiyi/vydil-ta-podi...
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Майно, що є у спільній сумісні власності, може бути поділено в натурі між співвласниками за домовленістю між ними, якщо такої домовленості немає - то лише в судовому порядку.
1. Співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності, крім випадків, установлених законом.
2. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
3. Виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності, здійснюється у порядку, встановленому статтею 364 цього Кодексу.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ЦЕ МОЖНА ЗРОБИТИ, ЯКЩО ВИДІЛЕННЯ В НАТУРІ ФІЗИЧНО МОЖЛИВЕ.