Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 28 апреля 2025, вопрос №135140 500₴

Термін притягнення до адмінвідповідальності.

Якщо людина подана у розшук у вересні 2024 року.
Підстава: неявка по повістці до ТЦК. Чи є терміни перебування у розшуку?.

Багато писати не треба. Якщо є терміни - які ?
Якщо немає, розшук безтерміновий?

Ответы юристов (3)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Перебування в розшуку безтермінове.

    Інша річ, ЩО ПРИТЯГНУТИ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ НЕ МОЖЛИВО ПІСЛЯ ОДНОГО РОКУ.

    ВСЯ СПРАВА В ТОМУ, ЩО РОЗШУК АВТОМАТИЧНО НЕ БУДЕ ЗНЯТИЙ ПІСЛЯ СПЛАТИ, ПОКИ Є ПІДСТАВИ ДЛЯ ОГОЛОШЕННЯ ВАС У РОЗШУК.

    Ініціатором розшуку виступають ТЦК, проте головною метою є не кримінальне переслідування, а забезпечення особистої явки порушника до територіального центру задля складання протоколу про адміністративне правопорушення та винесення штрафу (ст. 210 і 210-1 КУпАП).

    Правила військового обліку затвердженні постановою Кабінету Міністрів України №1487. За порушення будь-якого з правил, визначеного цим документом, ТЦК та СП має право на звернення до поліції з метою розшуку порушника.

    Головні причини, за яких військовозобов'язані чоловіки можуть потрапити у розшук, наступні:

    1. Особа не перебуває на військовому обліку за місцем реєстрації (за місцем фактичного проживання).
    2. Чоловік не оновив свої військово-облікові дані.
    3. Особа не стоїть на обліку на підприємстві чи у навчальному закладі.
    4. Громадянин проігнорував вручення повістки особисто, через пошту чи роботодавця.
    5. Чоловік відмовився проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) або проігнорував направлення.
    6. Чоловік після настання 25 років ухилився від взяття на облік військовозобов'язаних осіб.
    7. Порушник ухилився від військового обліку.
    8. Порушник ухилився від мобілізації.

    Перелік повноважень ТЦК та СП було затверджено постановою Кабінету міністрів №154 від 23 лютого 2022 року "Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки".

    Деякі повноваження передбачені також:

    Адміністративні заходи ТЦКПС. Йдеться, зокрема, про звернення ТЦК до органів поліції для:

    Важливо, що адміністративне затримання таких осіб здійснюється незалежно від їхнього місця перебування на військовому обліку (в такому разі особа доставляється до найближчого ТЦК та СП).

    ТЦК дійсно може просити поліцію затримати особу, яка не зʼявилася за повісткою. Це передбачає п. 56 Порядку організації та ведення військового обліку, затвердженого постановою Кабміну №1487.

    ПІСЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ТЦКСП ДО ПОЛІЦІЇ, ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВАС ВНОСЯТЬ ДО БАЗА "АРМОР ".

    Поліція за зверненням ТЦК здійснює адміністративне затримання та доставлення осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    В Україні створені і працюють бази МВС АРМОР, "Оберіг" і "Гарпун", де зібрані певні дані про українців.

    АРМОР – розшифровується, як Автоматизоване Робоче Місце Оперативного Робітника. Це інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, прийнята за базову у всіх обласних МВСУ з 2002 року. Автоматизовані робочі місця встановлені у міських районних відділах, Функції системи: пошукові, облікові, довідкові, прогнозуючі.

    Це внутрішня база поліції,в якій містяться дані про людей які в них адміністративні відповідальності або кримінальні. І, в принципі, вони бачать по людині, по її документах, до чого вона притягувалася, різні адміністративні правопорушення, кримінальні, а також розшук. Плюс зараз в базі АРМОР є відміточка, що людина ухилянт. Тобто, з приводу ТЦК. Але, по суті, це і є так звана база ухилянтів, в яку ТЦК подають в поліцію про розшук.

    В базу АРМОР може потрапити кожна людина, якщо вона спричинить якесь адміністративне порушення, або це буде постанови поліцейських патрульних, або це буде рішення через суд. Звичайні люди зайти і перевірити себе в базі АРМОР не можуть. Тому що це поліцейська база. Якщо у вас є адміністративні правопорушення, треба перевіряти судовий реєстр, або робити запит в поліцію, наприклад. Можна це зробити за допомогою адвоката. Робиться АДВОКАТСЬКИЙ ЗАПИТ.

    Щоб припинити розшук, необхідно пройти офіційну процедуру:

    1. особисто з’явитися до районного ТЦК, який ініціював розшук;
    2. отримати протокол про адміністративне правопорушення за ст. 210 або 210-1 КУпАП;
    3. дочекатися розгляду справи;
    4. отримати постанову про накладення штрафу або закриття справи;
    5. сплатити штраф або оскаржити постанову в суді.

    Переважно ТЦК знімає розшук після отримання підтвердження сплати штрафу або ухвали суду про його скасування. Але дистанційне зняття розшуку майже неможливе, за винятком випадків, коли помилковий запис в реєстрі вносили без фактичного порушення з боку військовозобов’язаного.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Євгенію!

    Є терміни щодо строків стягнення за адміністративне правопорушення. Згідно із статею 38 КУпАП стягнення може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

    З урахуванням того, що правовопорушення було виявлено ТЦК ще у вересні 2024 року, то відповідний термін для стягнення вже давно сплинув. Проте, це не означає, що ТЦК "добросовісно" подасть заяву до поліції щодо зняття особи із розшуку у зв'язку із спливом строків.

    Тому, якщо Ви бажаєте розвивати цю ситуацію далі, Вам або Вашому адвокату необхідно звертатись до ТЦК із заявою (адвокатським запитом) та підіймати питання на якій підставі Ви й досі у розшуку, якщо терміни для накладання на Вас стягнення вже давно минули. Можливо, якщо питання не вдасться вирішити шляхом взаємодії із РТЦК та обласним ТЦК, Вам прийдеться звертатись до суду.

    Тобто, по-суті, навіть за умови Вашої особистої явки (доставлення поліцією) до ТЦК зараз, Вас не мають права притягнути до відповідальності, а якщо немає відповідальності, то немає й розшуку, у який Вас подавали із метою того, аби Ви прибули до ТЦК задля складання протоколу та постанови керівником останнього.

    На жаль, без будь яких дій з Вашого боку Ви й надалі перебуватимете у розшуку "безтерміново".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович
    100%

    Вітаю Вас!

    Існують терміни притягнення до адміністративної відповідальності і у Вашому випадку це 3 місяці з дати подання Вас у розшук

    Згідно статті 38 Кодексу про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом ТРЬОХ місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

    Тобто, якщо Ви вже в розшуку більше 3 місяців, то Вам вже не можуть виписати штраф, а справу про притягнення до адміністративної відповідальності не можуть відкривати, адже сплили строки притягнення до адміністративної відповідальності.

    Стаття 247 КУпАП передбачає, що

    Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:

    1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення;

    2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку;

    3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність;

    4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони;

    5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення;

    6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність;

    7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;

    8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту;

    9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі;

    10) проходження військової служби особою, щодо якої розпочато провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210 і 210-1 цього Кодексу.

    Проте, зняття з розшуку можливим:

    • після закриття справи про адміністративне правопорушення або
    • сплати грошового штрафу за порушення правил військового обліку, або
    • оскарження розшуку в судовому порядку.

    Для зняття з розшуку керівник ТЦК повинен подати клопотання до Національної поліції. Тому, поки не відбудеться розгляд справи та закриття адміністративного провадження розшук висітиме в Резерв+ ще довго. Щоб прискорити цей процес - потрібно подати клопотаня до ТЦК, але в такому випадку Вам можуть повторно направити повістку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України