Задайте вопрос юристу

921 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 17 марта 2020, вопрос №13756 100₴

Единоразовая выплата участнику АТО и УБД

Участник УБД получил контузию в 16 году. В 19 заболел, получил 3 группу инвалидности через АТО (есть документ, подтверждающий болезнь через войну). В 19 парень умирает. Могут ли родители получить единоразовую выплату?

Ответы юристов (5)

    Кирюшин Артем Андреевич
    20%

    Здравствуйте.

    Такая выплата может быть получена ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО в случае наличия связи между смертью военнослужащего и его участием в АТО (ООС), а именно смерть в в боевом столкновении, смерть от ранения, смерть от болезни, связанной с несение воинской службы и т.д.

    При этом ЕДИНСТВЕННЫМ документом, который подтверждает такую связь является "Висновок ВЛК про причинний зв’язок загибелі (смерті) військовослужбовця, лікарське свідоцтво про смерть, акт спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком".

    Исходя из информации, которая Вами предоставлена, смерть наступила гораздо позже нежели полученная контузия, а посему получение выплаты маловероятно.

    Но повторюсь все решает ВИСНОВОК ВЛК, о котороя я говорил выше.

    Ковальчук Владимир
    20%

    Единовременное пособие выплачивается в соответствии с Законом Украины "О социальной и правовой защите военнослужащих и членов их семей" в порядке, утвержденном постановлением Кабинета Министров Украины от 25 декабря 2013 г. № 975 "Об утверждении Порядка назначения и выплаты единовременной денежной помощи в случае гибели (смерти), инвалидности или частичной утраты трудоспособности без установления инвалидности военнослужащих, военнообязанных и резервистов, призванных на учебные (или проверочные) и специальные сборы и или для прохождения службы в военном резерве ".

    Если у Вас имеются вышеперечисленные обстоятельства, Вы имеете право на получение единовременного денежного пособия. Отметим, что в случае отсутствия таких обстоятельств правовых оснований для предоставления Вам единовременной денежной помощи нет.

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин 5 лет назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повыдомляю наступне:

    Крім соціальних пільг, родичі і утриманці (батьки, дружина, діти) загиблого в АТО військовослужбовця мають право на отримання одноразової грошової допомоги (компенсації) від уряду(КМУ) (п. 1 ст. 16-2, п.п. 1 п. 2 ст. 16, ст. 16-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

    Кабінет міністрів в листопаді 2017 року збільшив одноразову матеріальну допомогу з 500 до 750 прожиткових мінімумів сім'ям загиблих учасників АТО, а також військовослужбовцям, які отримали інвалідність під час участі в бойових діях на Донбасі.

    Висновок з вищевказаного про матеріальну допомогу: суму допомоги сім'ям загиблих військовослужбовців збільшили з 800 тис. Гривень до 1,2 млн гривень. Зазначу, що розмір допомоги сім'ї в разі смерті громадянина під час виконання службових обов'язків і резервістів, які були покликані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, залишився на колишньому рівні - 500 прожиткових мінімумів.

    У більшості ситуацій, одноразова виплата при загибелі військовослужбовця в зоні АТО ділиться рівними частинами між усіма родичами загиблого (дружина, батьки, діти до 18 років або учні до 23 років).

    Які документи потрібні для отримання компенсації за загиблого в АТО:

    Щоб виплатили одноразову компенсацію, родичам загиблого, потрібно звернутися до військкомату за місцем проживання та надати наступний пакет документів:

    заяву про виплату одноразової грошової допомоги;

    копія свідоцтва про смерть;

    копія лікарського свідоцтва про смерть;

    виписка з наказу командира військової частини про виключення військовослужбовця зі списків особового складу частини;

    виписка з послужного списку загиблого, де вказані дані про призов на військову службу і про склад сім'ї;

    копії сторінок паспорта одержувача одноразової грошової допомоги з даними про прізвище, ім'я, по батькові та місце реєстрації;

    копія ідентифікаційного номера одержувача допомоги;

    довідка з ЖЕК про склад сім'ї загиблого;

    копія свідоцтва про народження загиблого (для виплати допомоги батькам загиблого);

    копія свідоцтва про шлюб (для виплати дружині загиблого);

    копія свідоцтва про народження дитини (для виплати дітям загиблого);

    інформація про банківський рахунок (для перерахування грошової допомоги).

    Зверніть увагу, що всі копії завіряє військкомат (військова частина), який приймає документи для призначення одноразової допомоги.

    Потім, військкомат передає зібраний пакет документів в Департамент фінансів. Далі, комісія з розгляду питань, пов'язаних з призначенням та виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби індивідуально розглядає "справу".

    Остаточне рішення про призначення і виплати одноразової грошової допомоги родині вбитого військового приймає головний розпорядник коштів, тобто Міністр оборони України, який затверджує протокол засідання згаданої комісії.

    При позитивному рішенні, Департамент фінансів Міноборони перераховує гроші в обласні (районні) військові комісаріати для виплати батькам, дружинам і дітям.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр 5 лет назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня.

    На ваше питання повідомляю наступне.

    Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2011-12):

    Стаття 16. Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві

    1. Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.

    2. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі:

    1) загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби;

    2) смерті військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов’язаних з проходженням військової служби;

    3) загибелі (смерті) військовозобов'язаного або резервіста, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, що настала під час виконання обов'язків військової служби або служби у військовому резерві;

    ПОРЯДОК призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/975-2013-%D0%B...):

    4. Одноразова грошова допомога призначається у разі:

    1) загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби;

    2) смерті військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов’язаних із проходженням військової служби;

    3) загибелі (смерті) військовозобов’язаного або резервіста, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, що настала під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві.

    10. Члени сім’ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають за місцем проходження служби (зборів) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста або уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважений орган), такі документи:

    заяву кожного повнолітнього члена сім’ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги;

    витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу);

    витяг з особової справи про склад сім’ї військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.

    До заяви додаються копії:

    документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов’язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства;

    свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста;

    свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста - для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого);

    свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові);

    довідки органу реєстрації або відповідного житлово-експлуатаційного підприємства, організації чи органу місцевого самоврядування про склад сім’ї військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста;

    сторінок паспортів повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і місце реєстрації;

    свідоцтва про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині;

    документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою);

    рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста);

    рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім’ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні).

    ВИСНОВОК: батьки загиблого зможуть отримати одноразову грошову допомогу, якщо нададуть документ, який підтвердить смерть їхнього сина внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби.

    Документ, який підтверджує хворобу через війну, був підставою саме для встановлення 3 групи інвалідності.

    Тепер же потрібен документ, який підтвердить смерть через цю хворобу.

    Всього Вам доброго.

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    20%
    Киншов Дмитрий Сергеевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 7 лет опыта

    Добрий ранок.

    Одноразова грошова допомога призначається у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста, якщо смерть настала:

    під час виконання військовослужбовцем обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби, - у розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року;у період проходження військовослужбовцем військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, - у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року;під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві військовослужбовцем строкової служби, військовозобов’язаним та резервістом, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

    Одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частинами членам сім’ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста.

    Куди звертатися?

    За місцем проходження служби (зборів) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста або уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів.

    Члени сім’ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають такі документи:

    заяву кожного повнолітнього члена сім’ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги;витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу);витяг з особової справи про склад сім’ї військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.

    До заяви додаються копії:

    документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов’язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства;свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста;свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста - для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого);свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові);довідки органу реєстрації або відповідного житлово-експлуатаційного підприємства, організації чи органу місцевого самоврядування про склад сім’ї військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста;сторінок паспортів повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і місце реєстрації;свідоцтва про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині;документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою);рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста);рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім’ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні).

    Отже, у Вашому випадку необхідна наявність причинно-наслідкового зв'язку між захворюванням, пов’язаного з виконанням особою обов’язків військової служби та смертю особи.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України