Задайте вопрос юристу

936 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Права человека, 08 июля 2025, вопрос №139246

Бронювання при переході із призовника у військовозобов'язаного при виповненні 25років.

Працюю на підприємстві із 100% бронюванням. Підприємство бронює через ДІЮ одразу при зміні призовника на військовозобов'язаного у Резерв +. Но є проблема, ТЦК та СП надсилає повістку раніше виповнення 25 років на уточнення даних з явкою рівно на день народження.Одже резерв+ не встигне змінити статус на військовозобов'язаного щоб була змога забронювати. Якщо я піду по повістці чи мене мобілізують відразу ,чи дадуть направлення для проходження ВЛК у лікарні.І за той період зможе змінитися статус у Резерві.

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Якщо я піду по повістці чи мене мобілізують відразу ,чи дадуть направлення для проходження ВЛК у лікарні.

    Вас не можуть мобілізувати без проходження ВЛК.

    Відповідно до Постанови КМУ №560:

    "2. На військову службу під час мобілізації, на особливий період призиваються резервісти та військовозобов’язані, які придатні до військової служби за станом здоров’я та не мають права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, для комплектування (доукомплектування) з’єднань, військових частин, установ, організацій, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, навчальних частин (центрів) (далі - військові частини) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями (далі - Збройні Сили та інші військові формування).

    88. На основі результатів проведення медичного огляду та професійно-психологічного відбору резервістам та військовозобов’язаним, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (Центральному управлінні або регіональних органах СБУ чи відповідному підрозділі розвідувальних органів) під особистий підпис вручається повістка щодо призову на військову службу під час мобілізації та відправлення до місць проходження військової служби".

    І за той період зможе змінитися статус у Резерві.

    Може змінитись, а може не змінитись. Все залежить від Вашого ТЦК та їх бажання Вас мобілізувати. Гарантії Вам ніхто, на жаль, не надасть. Наприклад, Вам видають направлення на ВЛК та повістку на явку через 4 дні до ТЦК. І за цей час не переводять на облік військовозобов'язаних. Ви вже не можете прийти до ТЦК за повісткою, оскільки ВЛК пройдена, а відстрочки Ви так і не маєте. ТЦК подає Вас у розшук, що унеможливлює подальше бронювання, навіть за умови того, що Вас переведуть на облік військовозобов'язаних.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Ви можете піти та надіятись, що Вам не проведуть ВЛК за 15 хвилин або якщо у Вас є поважна причина для неявки (наприклад, хвороба), то можете явитись до них після закінчення лікарняного, але обов'язково повинні повідомити ТЦК про лікарняний.

    Забронювати Вас можуть лише коли Ви будете перебувати в статтусі військовозобов'язаного та не мати статусу про порушення в Резерв+

    Згідно частини 3 статті 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

    Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:

    • перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
    • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше ТРЬОХ діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки АБО В БУДЬ-ЯКИЙ ІНШИЙ СПОСІБ з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує СІМ календарних днів.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України