Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 19 марта 2020, вопрос №13962

судовий наказ на виплату аліментів

Доброго дня. Отримав судовий наказ про призначення аліментів, згідно закону його оскаржувати в апеляційному порядку не можна. Пройшов 1рік і 1 місяць. Я постійно проживав і проживаю (доглядаю, піклуюсь, та матеріально підтримую) з дітьми, прописаний в кватирі як і колишня дружина що написала заяву про видачу наказу. Зараз дізнався що довідки про місце проживання дітей колишня дружина не надала в суд. Чи може це бути підставою оскарження і де саме оскаржувати судовий наказ? По факту я як утримував їх так і утримую, тільки ще винен гроші за це.

Ответы юристов (4)

    Нешик Тетяна
    Нешик Тетяна 5 лет назад

    Адвокат, г. Киев, 24 года опыта

    1. вы проживаете все вместе с женой и детьми?

    2. Алименты (деньги) являются собственностью детей и тратится могут только на потребности детей. Если вы итак тратите деньги на детей, то вы можете сказать жене, чтоб она покрывала эти расходы выплаченными вами алиментами

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 26 лет опыта

    Ваша жена работает? Как вариант, можете обратиться в суд с иском о прекращении взыскания алиментов в связи с тем, что дети проживают вместе с Вами и Вы их полностью содержите, а жена полученные алименты тратит на себя.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 5 лет назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    По-перше, має місце помилкового, як я неодноразово викладав свою позицію, стягнення аліментів у такому, як у Вас, випадку. Відповідно до Сімейного кодексу України (СК; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/page), ст.181:

    "...2. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.

    3. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.".

    Іншими словами, умовою сплати, стягнення аліментів має бути окреме від дітей проживання платника аліментів. Стягнення аліментів за умови перебування батьків у шлюбі, проживання того з батьків з ким проживають діти, та їх утримують суперечить викладеній статті СК, є несправедливим та є зловживанням своїми правами другим з батьків.

    По-друге, що можливо і необхідно вчинити у цьому випадку. Відповідно до Цивільного процесуального кодексу України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15):

    ст.173 - "1. Суд може внести виправлення до судового наказу, визнати його таким, що не підлягає виконанню, або відстрочити або розстрочити виконання судового наказу в порядку, встановленому статтями 432, 435 цього Кодексу.";

    "Стаття 432. Виправлення помилки у виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню

    1. Суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

    2. Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов’язок боржника відсутній повністю чи частково у зв’язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.

    3. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.

    4. Про виправлення помилки в виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню, суд постановляє ухвалу. Якщо стягнення за таким виконавчим документом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно з вирішенням вказаних питань на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим документом.

    5. Ухвала суду за результатами розгляду заяви може бути оскаржена у порядку, встановленому цим Кодексом.".

    Подайте до суду (на ім'я судді, в межах справи про стягнення аліментів0ь заяву про визнання судового наказу таким, що не підлягає до виконання з підстав видання його помилково, виходячи з того, що Ви фактичтно проживаєте з ними, утримуюте їх та піклуєтесь ними, що стягнення аліментів фактично є подвійним утриманням Вами дітей; якщо діти за віком можуть свідомо викласти свою думку, викладіть клопотання про заслухання їхніх пояснень судом.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 5 лет назад

    Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

    вы можете обжаловать за нововыявленными обстоятельствами

    Відповідно до ч. 3 ст.167 ЦП України, судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.Згідно ч.7 ст. 170 ЦПК України у разі видачі судового наказу відповідно до пункту 4 частини першої статті 161 цього Кодексу боржник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.Відповідно до ч. 8ст.170 ЦПК України, у разі видачі судового наказу відповідно до пунктів 4 і 5 частини 1статті 161 цього Кодексу, судовий наказ може бути переглянуто за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому главою3розділуVцьогоКодексу.

    "нужна детальная консультация или помощь в подготовке заявы - звоните - контакты можете найти в интернете"


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України