Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
952 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня, я знаходжуся за кордоном офіційно з 19 року, останній раз виїхав в 21 році. Мені резерв плюс пише , що я в розшуку в тцк з 17.12
24 року. Я подався в Варшаві в ДП документи на паспорт закордонний . Дані обновитися і тепер резерв просить сплатити штраф за не явку по повістці в тцк. Восени 24 приносили повістку на домашній адрес по прописці, там ніхто не живе. Питання,як мені діяти в даній ситуації?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
На даний час, у Вас ще штрафу немає, а в Резерв+ Вам лише надають можливість добровільно визнати правопорушення та надати згоду на притягнення Вас до адмінвідповідальності без Вашої присутності.
Якщо Вам не потрібно отримувати консульські послуги, то можете залишити все як є.
Або Ви можете оскаржити розшук (так як пройшли строки притягнення до адмінвідповідальності) або сплатити штраф, але це користі не принесе, адже Вам в майбутньому можуть прислати повістку повторно і знову притягнути до адміністративної відповідальності за неявку і так може тривати довгий час. Крім того, якщо сплатите штраф, за неявку по повістці, то цілком можливо, що в той же день прийде штраф за непроходження ВЛК.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
Це не штраф, а тільки пропозиція щодо визнання правопорушення. Якщо Ви направите відповідну заяву через Резерв+, то у такому випадку Вам вже дійсно прийдеться сплатити 8,5 К.
Щодо повісток, то останні й надалі будуть приходити Вам за місцем реєстрації в Україні, навіть за умови того, що в Резерв+ Ви вказали адресу проживання за кордоном. Тож, це питання потрібно вирішувати з ТЦК, аби останній кожного разу за неявку по повістці не подавав Вас у розшук.
З приводу зняття з розшуку дистанційно та без оплати штрафу:
Цілком очевидно, що посадовими особами РТЦК та СП не складались ані протокол, ані постанова про адміністративне правопорушення на підставі яких передбачено внесення відомостей про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (пункт 20-1 статті 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів»).
Як також, відповідно до статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210 - 1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Отже, згідно статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Оскільки провадження по справі не може бути розпочате, то відсутня й підстава щодо доставлення Вас до РТЦК та СП для складання протоколу про адміністративне правопорушення у відповідності із статтею 259 КУпАП.
Отже, у цьому варіанті необхідно подати заяву до ТЦК із проханням видалити дані з Реєстру щодо порушення Вами правил ВО та відкликання звернення з НПУ.
Якщо ТЦК відмовить, звернутися до адміністративного суду із позовною заявою та зобов’язати ТЦК видалити дані про порушення правил ВО з Реєстру. Станом на зараз вже є позитивна судова практика. Щодо строків розгляду справи у суді, то це мінімум два-три місяці у суді першої інстанції.
Варіант третійтакож передбачає подання заяви до ТЦК, проте, замість адміністративного суду можна спробувати звернутися зі скаргою до ОТЦК. В деяких випадках такий алгоритм дій працює, як і судовий, та займає менше часу.
З повагою, адвокат Айвазян.