Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
979 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Зараз маю статус призовника, перед проходженням ВЛК у військоматі сказали принести лист з підприємства, яке має статус критичного і планує мене забронювати після зміни статусу на військовозобов'язаного. Який саме це лист?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Максиме!
Ви не повинні нести до ТЦК ніяких листів. Підприємство бронює Вас через Дію автоматично без участі ТЦК.
Ви отримали повістку на проходження ВЛК? З якою метою Ви відвідували ТЦК, якщо на облік військовозобов'язаних Вас повинні поставити без Вашої присутності?
З повагою, адвокат Айвазян.
Переїхав у інше місто і під час офіційного працевлаштування встав на облік у новому ТЦК. У цьому ТЦК жінка сказала, що після дня народження, яке буде у березні, мені прийде повістка на ВЛК і тільки після її проходження мій статус у Резерві зміниться і мене зможуть забронювати. Сказала, щоб все пройшло добре принести якийсь лист з роботи, що вони точно планують мене забронювати як тільки мій статус зміниться з призовника на військовозобов'язаний
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТепер зрозумів, що ТЦК веде мову про гарантійний лист від підприємства.
Проте, по-перше, гарантійний лист не є відстрочкою, а отже, після проходження ВЛК Вас можуть просто мобілізувати.
По-друге, не факт, що Вам надійде повістка на проходження ВЛК, а тільки після того Вас переведуть на облік військовозобов'язаних. З урахуванням того, що призовники не проходять ВЛК під час дії воєнного стану, спочатку Вас повинні поставити на облік військовозобов'язаних, а вже потім надсилати повістки.
Отже, Вам потрібно дочекатись, коли ТЦК переведе Вас на облік військовозобов'язаних. Це повинно статися проятгом 30 днів після настання Вам 25 років та після того забронюватись. Не раджу відвідувати ТЦК без оформленого бронювання, оскільки це прямий шлях до ЗСУ.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Максиме!
Після досягнення 25 років Вас протягом 30 днів автоматично візьмуть на військовий облік військовозобов'язаних. Потім Ваш роботодавець може відразу подати Вас на бронювання без візиту до ТЦК та без проходження ВЛК.
Якщо підете до ТЦК без оформленого бронювання, а лише з гарантійним листом від підприємства, то Вам можуть провести експрес ВЛК та в той же день вручити мобілізаційне розпорядження.
З повагою, юрсит Дерій В.О.!