Задайте вопрос юристу

321 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Исполнительное производство, 28 марта 2020, вопрос №14716

Полномочия частного нотариуса

Здравствуйте! Скажите пожалуйста имеет ли право частный нотариус г. Бровары проводить нотариальную надпись по взысканию долга перед МФО для жителей других областей? Есть ли территориальное ограничение полномочий частного нотариуса?

Ответы юристов (2)

  Костюк Любовь Тарасовна
  Костюк Любовь Тарасовна 2 месяца назад

  Юрист, г. Киев, 20 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Может.

  Нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями - не більше одного року.

  Якщо для вимоги, за якою видається виконавчий напис, законом встановлено інший строк давності, виконавчий напис видається у межах цього строку - ст. 88 ЗУ "Про нотаріат"

  0
  Жупинский Николай Андреевич
  Жупинский Николай Андреевич 2 месяца назад

  Адвокат, г. Харьков, 21 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

  Глава 16. Вчинення виконавчих написів

  1. Стягнення грошових сум або витребування майна за виконавчим написом

  1.1. Для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість, або на правочинах, що передбачають звернення стягнення на майно на підставі виконавчих написів.

  1.2. Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів, установлюється Кабінетом Міністрів України.

  1.3. Нотаріуси відмовляють у вчиненні виконавчого напису у випадках, коли витребовується майно, звернення стягнення на яке забороняється законодавством України або здійснюється виключно на підставі рішення суду.

  1.4. Виконавчий напис вчинюється нотаріусом незалежно від місця виконання вимоги, місцезнаходження боржника або стягувача.

  0

Похожие вопросы