Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
985 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго ранку! Заброньований, був обмежено придатний з влк 1997 року, 03.02.2026 попав в розшук тцк (за не проходження/відмову від проходження ВЛК, повісток не було, нічого не підписував), 14.03.2026 взяв ел направлення на ВЛК через Резерв й 18.03.2026 пройшов (придатний до тцк сп, учбових центрів і тд), свіжа ВЛК вже в резерві. Підкажіть, як можливо зняти розшук після спливу 3 місяців адмін правопорушення без сплати штрафу по строку давності? Подавати, наприклад в Резерв 05.05.2026 заяву на погодження зі штрафом й сподіватися, що розшук знімуть без штрафу, чи через той же резерв подавати звернення на Виправлення даних онлайн? Й які шанси, що при таких діях розшук зникне? Дякую за відповідь.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
Є кілька варіантів вирішення питання про зняття з розшуку.
Проте, перш ніж перейти до них, хочу наголосити, що в таких випадках треба знати напевно причину подання ТЦК заяви на розшук до поліції, бо від цього залежить ефектичність та швидкіть вирішення питання.
Для того робиться запит до ТЦК на отримання інформації. Запит Ви можете зробити самі або за допомогою адвоката. Адвокатський запит розглядається значно швидче, та й ставлення до нього з боку працівників ТЦК більш "дисципліноване",
Тепер про варіанти:
Варіант перший - визнати правопорушення та сплатити штраф у сумі 8,5 К.
Проте, оплата штрафу через Резерв+ не завжди спрацьовує з наступних причин:
1. Незважаючи на те, що визнання правопорушення та сплата штрафу означає неможливість складання протоколу, а саме із цією метою військовозобов'язаного й повинні доставити в ТЦК, розшук все одно залишається.
2. У багатьох чоловіків після сплати штрафу за неявку по повістці дійсно зникає запис про порушення правил ВО, проте, майже одразу може з'явитися запис вже про інше правопорушення.
3. В деяких випадках просто не надходить постанова про притягнення до адміністративної відповідальності, в якій зазначені реквізити для сплати штрафу.
В цілому, оплата штрафу та подальше зняття з розшуку без будь яких проблем, більш гарантовані для тих військовозобов'язаних, які, наприклад, мають оформлену відстрочку.
Варіант другий - не передбачає сплату штрафу на відміну від першого.
Цілком очевидно, що посадовими особами РТЦК та СП не складались ані протокол, ані постанова про адміністративне правопорушення на підставі яких передбачено внесення відомостей про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (пункт 20-1 статті 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів»).
В той самий час, відповідно до статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210 - 1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Крім того, згідно статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Якщо ж провадження по справі не може бути розпочате, то відсутня й підстава щодо доставлення Вас до РТЦК та СП для складання протоколу про адміністративне правопорушення у відповідності із статтею 259 КУпАП.
Отже, у цьому варіанті Ви маєте повне право подати заяву до ТЦК із вимогою видалити дані з Реєстру щодо порушення Вами правил ВО та відкликання звернення з НПУ.
У разі, коли ТЦК відмовить у вирішенні питання про зняття з розшуку, треба звернутися до адміністративного суду із позовною заявою та зобов’язати ТЦК видалити дані про порушення правил ВО з Реєстру. Станом на зараз вже є позитивна судова практика по таких адміністративних справах.
Щодо строків розгляду справи в суді, то треба розраховувати мінімум на два-три місяці у суді першої інстанції.
Варіант третій - також передбачає подання заяви до ТЦК.
Проте у разі відмови, замість подання позову до адміністративного суду можна спробувати звернутися зі скаргою до ОТЦК чи вищих за рівнем установ (Генштаб, МОН тощо). В деяких випадках такий алгоритм дій працює так само ефективно, як і судовий, та забирає менше часу.
Остаточний вибір варіанту залежить від ситуації, яка склалася та особливостей "підходів" конкретного ТЦК до співпраці з Вами.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Статус «у розшуку» в застосунку «Резерв+» фактично означає, що ТЦК подав звернення до Національної поліції про Ваше адміністративне затримання та доставлення до ТЦК для складання постанови за порушення правил військового обліку (ст. 210 або 210-1 КУпАП).
Варіанти зняття розшуку:
Варіант А: Визнання правопорушення 05.05 не є самим оптимальним рішенням, адже Ви легалізуєте незаконні дії ТЦК. Крім того, Вам скоріш за все пришлють постанову про сплату штрафу 8500 грн. А якщо його не сплатите протягом 20 днів, то він подвоїться до 17 тис, а потім його передатуть до виконавчої служби, де суму ще раз подвоять та вона становитиме 34 тис грн.
Варіант Б: Спробувати зняти розшук без оплати штрафу. Для цього Ви повинні діяти наступним чином:
З повагою, юрист Дерій В.О.!