Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
986 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Хочу позбавити батьківських прав колишнього чоловіка.
Донька навчається в 3 класі, змінила школу. В якості доказів для позбавлення, потрібні довідки з двох шкіл та садочку (що батько не приймає участі в житті дитини), чи достатньо тільки з тої, де зараз навчається, а служба по справах дітей сама потім буде перевіряти іншу школу і садок? Що ще можна додати в якості доказів (окрім довідок про заборгованість по аліментам)?
Зараз я в шлюбі з іншим чоловіком, маємо спільну дитину. Він хоче удочерити доньку від попереднього шлюбу. Чи можу я до позивної заяви на позбавлення батьківських прав колишнього, додати заяву чоловіка на вдочеріння чи це має бути окрема заява після завершення позбавлення?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ангеліна!
Одних довідок зі школи аж ніяк не достатньо. Взагалі процес доказування в таких справах достатньо складний, й суди позбовляюьть батьківських прав лише у самих крайніх випадках. Тому я би пореколмегндував Вам звернутись до адвоката, який би допоміг Вам все зробити як треба. Самі Ви з цим точно не впораєтесь.
До позовної заяви не додається заява до вдочеріння. Це питання вирішується окремо також через органи опіки та суд.
Принаймні спробуйте хоча б отримат и консультацію в режимі онлайн, оскільки до Вас може бути багато питань від того, хто буде Вас з цього приводу консультувати.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Відповідно до Вашої ситуації краще зібрати всі довідки самостійно.
Служба у справах дітей (ССД) зазвичай готує висновок про доцільність позбавлення прав, але саме Ви, як позивач, повинні довести суду факт ухилення батька від виконання обов’язків. Суд рідко самостійно ініціює запити до попередніх шкіл.
В довідці повинно бути не просто факт навчання дитини, а фраза про те, що батько «за час навчання дитини у закладі батьківські збори не відвідував, станом дитини та її успішністю не цікавився, участі у вихованні не брав».
Сама по собі заборгованість по аліментах не є 100% гарантією позбавлення прав. Потрібно довести «повну відсутність інтересу». Додайте:
Позбавлення прав та усиновлення це два окремих судових процеси, які не можна об'єднати в одну заяву.
Спочатку Ви подаєте позов про позбавлення батьківських прав колишнього чоловіка. Тільки після того, як рішення суду набере законної сили (через 30 днів після проголошення або після апеляції), Ваш теперішній чоловік отримує право подати заяву на усиновлення.
У позові про позбавлення прав Ви можете зазначити, що зараз перебуваєте у стабільному шлюбі, у дитини є фактичний вихователь (Ваш чоловік), який забезпечує її та з яким у дитини склалися теплі стосунки. Це покаже суду, що позбавлення прав біологічного батька відповідає інтересам дитини, оскільки вона вже інтегрована в іншу повну сім’ю.
Участь ССД є обов'язковою в обох процесах. Вони мають надати висновок суду, що усиновлення Вашим чоловіком буде корисним для дитини.
З повагою, юрист Дерій В.О.!