Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день!Подскажите пожалуйста могу ли я расторгнуть договор земельного пая в одностороннем порядке в суде по причине что меня не устраивает арендная плата и что я хочу обробатывать свой пай самостоятельно?Так как договор аренды не предусматривает досрочное прекращения договора.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДействующим законодательством Украины определено два пути досрочного расторжения договора аренды земли:
- по соглашению сторон;
- по решению суда.
Помимо этот, законодатель предусмотрел, что расторжение договора аренды земли в одностороннем порядке не допускается, если же иное не предусмотрено законом или договором.
Для досрочного расторжения договора аренды земли могут быть следующие основания, если инициатором выступает владелец земельного участка (арендодатель):
- нецелевое использование земельного участка,
- неуплата арендной платы,
- экологический вред участку от деятельности арендатора, его загрязнения и засоренность и т.п.
Исходя из вышеизложенного Вы не можете расторгнуть договор.
Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте.
Юрист, м. Вінниця, 18 років досвіду
Доброго дня. Так Ви можете розірвати договір оренди якщо Вас не влаштовує орендна плата в односторонньому порядку.Але перш ніж подавати до суду потрібно написати претензію.Звертайтесь можу підготувати претензію та позов у разі необхідності.
Адвокат, м. Київ, 51 рік досвіду
Стаття 652. Зміна або розірвання договору у зв'язку з істотною зміною обставин
1. У разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання.
Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.
2. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов:
1) в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане;
2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися;
3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору;
4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.
3. У разі розірвання договору внаслідок істотної зміни обставин суд, на вимогу будь-якої із сторін, визначає наслідки розірвання договору виходячи з необхідності справедливого розподілу між сторонами витрат, понесених ними у зв'язку з виконанням цього договору.
4. Зміна договору у зв'язку з істотною зміною обставин допускається за рішенням суду у виняткових випадках, коли розірвання договору суперечить суспільним інтересам або потягне для сторін шкоду, яка значно перевищує затрати, необхідні для виконання договору на умовах, змінених судом.