Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте, я хотел сделать обмен валют онлайн, нашел сайт обменник, отправил 20 тыс. грн им на карту, они должны были перевести мне по курсу в рублях на мою вторую карту, но они не сделали этого и перестали отвечать и вскоре сайт закрыли. Я написал заявление в полицию, приложил квитанции, переписки, скриншоты с того сайта. После 20 дней полиция выдала мне бумажку что тут нет ознак криминального правонарушения, и они ничего расследовать не будут. Тут очевидно меня обманули мошенники, что делать в такой ситуации?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (12)
Адвокат, г. Харьков, 26 лет опыта
Здравствуйте, я хотел сделать обмен валют онлайн, нашел сайт обменник, отправил 20 тыс. грн им на карту, они должны были перевести мне по курсу в рублях на мою вторую карту, но они не сделали этого и перестали отвечать и вскоре сайт закрыли. Я написал заявление в полицию, приложил квитанции, переписки, скриншоты с того сайта. После 20 дней полиция выдала мне бумажку что тут нет ознак криминального правонарушения, и они ничего расследовать не будут. Тут очевидно меня обманули мошенники, что делать в такой ситуации?
Вам надо обратиться к следственному судье с жалобой на бездействие следователя, выразившееся в невнесении сведений об уголовном правонарушении в Единый реестр досудебных расследований. У Вас есть 10 дней на подачу жалобы с момента получения ответа полиции. Для более детальной консультации обращайтесь.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Денис!
В данной ситуации действительно имеют место признаки мошенничества, а сотрудники полиции бездействуют.
Вы подали заявление в полицию о мошенничестве и в соответствии со статьей 214 Уголовного процессуального кодекса Украины, следователь полиции обязан был неотложно или не позднее чем, в течении 24 часов, внести ведомости в Единый реестр досудебных расследований и открыть уголовное дело по данному факту о мошенничестве по статье 190 Уголовного кодекса Украины (Мошенничество).
Но следователь полиции этого не сделал в течении 24 часов, а материалы безосновательно были рассмотрены не как преступление, а списаны как обычное обращение граждан в соответствии с Законом Украины "Об обращении граждан", котрый не касается рассмотрения заявлений о совершении преступления, тем самым следователь полиции совершил бездействие.
В соответствии со статьями 303-307 Уголовного процессуального кодекса Украины, у Вас была возможность обжаловать бездействие следователя Подольского УП ГУ Национальной полиции в г.Киеве, подав жалобу следственному судье в Подольский районный суд г.Киева, но данный срок Вы пропустили (10 дней -статья 304 Уголовного процессуального кодекса Украины).
Подавать жалобу в суд следственному судье, с ходатайством о восстановлении срока не вариант, так как в этом ходатайстве нужно указать уважительные причины для возобновления такого срока, а получение поздно ответа не есть такой причиной, поэтому суд откажет.
В связи с этим, рекомендую Вам повторно, на основании статей 60 и 214 Уголовного процессуального кодекса Украины, податьзаявление в Подольское УП ГУ Национальной полиции в г.Киеве, о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела о мошенничестве по статье 190 Уголовного кодекса Украины, с приложением подтверждающих документов: о перечислении денежных средств, скриншоты данных о мошенниках и переписки с ними при наличии и получить для начала справку с указанием а ней данных о талоне-сообщении с номером Единого учёта.
После чего, через 1 день прийти и согласно статей 60 и 214 Уголовного процессуального кодекса Украины, потребовать извлечение из Единого реестра досудебных расследований, что есть документом об открытии уголовного дела.
Если этого, не будет снова -не будет предоставлено извлечение из Единого реестра досудебных расследований, то не нужно дальше ждать, а сразу же, на бездействие следователя Подольского УП ГУ Национальной полиции в г.Киеве, подавайте жалобу следственному судье в Подольский районный суд г.Киева, на основании заявления, с приложенннвси к нему копиями документов и справки с указанием а ней данных о талоне-сообщении с номером Единого учёта.
Кроме того, срочно обратитесь в банк получателя денежных средств, как по телефону, так и официально с заявлением в банк получателя и просите заблокировать счёт на который Вами были перечислены денежные средства.
Смотрите:
Уголовный кодекс Украины:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14
"Стаття 190. Шахрайство
1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
3. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -
карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна".
Уголовный процессуальный кодекс Украины:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17
"Стаття 60. Заявник
1. Заявником є фізична або юридична особа, яка звернулася із заявою або повідомленням про кримінальне правопорушення до органу державної влади, уповноваженого розпочати досудове розслідування, і не є потерпілим.
2. Заявник має право:
1) отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;
1-1) отримувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;
2) подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;
3) отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.
3. Заявник, який є викривачем, крім передбачених цією статтею прав, має право в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції", отримувати інформацію про стан досудового розслідування, розпочатого за його заявою чи повідомленням.
Інформація надається слідчим або прокурором у строк не більше п’яти днів з моменту подання заяви".
"Часть 1 Статті 214. Початок досудового розслідування
1. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування".
"Часть 1 Статті 303. Рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та право на оскарження
1. На досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:
1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування;...".
"Часть 1 Статті 304. Строк подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, її повернення або відмова відкриття провадження
1. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії".
При наличии вопросов обращайтесь!
Нужна помощь в открытии уголовного дела обращайтесь!
Всего доброго!
Удачи Вам!
Адвокат, г. Винница, 10 лет опыта
Здрастуйте! З даного приводу слід звертатися до поліції з заявою про вчинення злочину та внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У разі якщо буде відмова у внесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, її можна оскаржити шляхом подачі скарги слідчому судді.
Частиною першою статі 304 КПК України встановлено, що скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбаченічастиною першою статті 303цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 304 КПК України, скарга повертається, якщо скарга подана після закінчення строку, передбаченогочастиною першоюцієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Юрист, г. Харьков, 26 лет опыта
Здравствуйте.
"я хотел сделать обмен валют онлайн, нашел сайт обменник, отправил 20 тыс. грн им на карту, они должны были перевести мне по курсу в рублях на мою вторую карту, но они не сделали этого и перестали отвечать и вскоре сайт закрыли. Я написал заявление в полицию, приложил квитанции, переписки, скриншоты с того сайта. После 20 дней полиция выдала мне бумажку что тут нет ознак криминального правонарушения, и они ничего расследовать не будут. Тут очевидно меня обманули мошенники, что делать в такой ситуации?"
Явное мошенничество.
Нужно обжаловать не внесение в ЕРДР у следственного судьи в течении 10 дней.
Хорошо б знать содержание Вашего заявления.
Если нужна помощь в подготовке жалобы на бездействие - обращайтесь.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Добрый день, ваше заявление полиция должна была внести в реестр досудебных расследований в течении 24 часов. Полиция в данном случае нарушила кпк, поэтому Вам нужно обратиться в районный суд с жалобой на бездеятельность о не внесении ведомостей в реестр.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Добрый день!
Что косаеться факта мошеничества.
Ст. 190 УК Украины определяет мошеничество как завлодение чужим имуществом или правами на это имущество путем обмана или злоупотребления доверием. Если у вас есть доказательтва того что вы передовали парню деньги и что эта передача имела место под влиянием обмана или злоупотребления доверием, то необходимо подать заявление в полицию о факте мошеничества в порядке ст. 214 УПК Украины.
В соответствии со статьями 303 Уголовного процессуального кодекса Украины, Вы можете обжаловать бездействие следователя в суд или прокурору.
Если срок обжалования истек, необходимо повторно, на основании статей 60 , 214 Уголовного процессуального кодекса Украины, зарегистрировать заявление в полицию о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела о мошенничестве по статье 190 Уголовного кодекса Украины.
Если результата не будет направить аналогичное заявление о факте бездействий прокурору приложив выписку с полиции и копию заявления о том, что нет состава преступления и открывать производство полиция отказалась.
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
Полиция говорит что нет ознак криминального правонарушения
Здравствуйте, я хотел сделать обмен валют онлайн, нашел сайт обменник, отправил 20 тыс. грн им на карту, они должны были перевести мне по курсу в рублях на мою вторую карту, но они не сделали этого и перестали отвечать и вскоре сайт закрыли. Я написал заявление в полицию, приложил квитанции, переписки, скриншоты с того сайта. После 20 дней полиция выдала мне бумажку что тут нет ознак криминального правонарушения, и они ничего расследовать не будут. Тут очевидно меня обманули мошенники, что делать в такой ситуации?
Вам нужно єтот отказ обжаловать в течении 10 дней в судебном порядке
"нужна детальная консультация или помощь в подготовке иска - заявы - обращайтесь через сайт "
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня.
Вашу заяву було розглянуто відповідно до ЗУ "Про звернення громадян", а не Кримінального процесуального кодексу України.
Витрачати час на оскарження рішення поліції саме у порядку, передбаченому ст. 16 ЗУ "Про звернення громадян", Вам не потрібно.
Вам необхідно знову подати заяву про вчинення злочину (з усіма наявними доказами), і в разі бездіяльності поліції - оскаржувати таку бездіяльність саме відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.
Кримінальний процесуальний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17):
Стаття 214. Початок досудового розслідування
1. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
А тому після подачі заяви (через одну-дві доби) зверніться до слідчого за витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань (що підтверджує відкриття кримінального провадження по вашій заяві).
Якщо Вам відмовлять у видачі документа або ж знову повідомлять про відсутність в події ознак кримінального правопорушення, відразу подавайте скаргу на слідчого до місцевого суду (адже на це Ви маєте лише 10 днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності).
Стаття 306. Порядок розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора під час досудового розслідування
1. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду, а в кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - слідчим суддею Вищого антикорупційного суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень цієї глави.
2. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п’яти днів з моменту надходження скарги.
3. Розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов’язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується. Відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Стаття 307. Рішення слідчого судді за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора під час досудового розслідування
1. За результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу.
2. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про:
1) скасування рішення слідчого чи прокурора;
1-1) скасування повідомлення про підозру;
2) зобов’язання припинити дію;
3) зобов’язання вчинити певну дію;
4) відмову у задоволенні скарги.
3. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження, скарги на відмову слідчого, прокурора в задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження з підстав, визначених пунктом 9-1 частини першої статті 284 цього Кодексу, про скасування повідомлення про підозру та відмову у задоволенні скарги на повідомлення про підозру.
Всього доброго.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Закон Украины "Про валюту і валютні операції" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2473-19):
ст.1 - "1. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:...
11) торгівля валютними цінностями - операції з купівлі, продажу або обміну валютних цінностей, що здійснюються як у готівковій формі (для банківських металів - із фізичною поставкою), так і безготівковій формі (для банківських металів - без фізичної поставки);...";
ст.6 - "...3. Торгівля валютними цінностями здійснюється виключно через уповноважені установи, які отримали ліцензію на таку діяльність відповідно до статті 9 цього Закону.";
"Стаття 9. Ліцензії Національного банку України
1. Банки надають банківські та інші фінансові послуги, якщо вони є валютними операціями, на підставі банківської ліцензії.
2. Небанківські фінансові установи на підставі ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій здійснюють такі валютні операції:
1) торгівля валютними цінностями в готівковій формі;...
У ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій зазначаються валютні операції, які дозволяється здійснювати небанківській фінансовій установі на підставі цієї ліцензії.
Небанківські фінансові установи здійснюють валютні операції, пов’язані з наданням фінансових послуг такими установами, без отримання ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій у випадках та порядку, встановлених Національним банком України.
3. Оператори поштового зв’язку надають фінансові послуги з переказу коштів, якщо вони є валютними операціями, та (або) фінансові послуги з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі на підставі ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій.
Оператори поштового зв’язку здійснюють валютні операції, пов’язані з наданням фінансових послуг такими операторами, без отримання ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій у випадках та порядку, встановлених Національним банком України...
6. Національний банк України у визначеному ним порядку веде реєстр осіб, яким видано ліцензії на здійснення валютних операцій, та розміщує інформацію про видані ліцензії на сторінках офіційного інтернет-представництва Національного банку України.".
Информация о выданных лицензиях размещена на сайте Национального банка Украины, при этом лицензии на торговлю (т.е. в том числе обмен) валютными ценностями выданы в подавляющей части на торговлю в наличной форме, при этом генеральные лицензии, а именно, на обмен валют небанковским учреждениям выданы двум учреждениям (https://bank.gov.ua/files/nonbank_licensed_valid_val.pdf):
ТОВ “ФІНАНСОВА УСТАНОВА ГГЛА; ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “ВІКТОРІЯ”.
В остальных случаях обмен валют как в наличной, так и в безналичной форме представляется незаконным.
Перевод денег на карту физического лица, а не по реквизитам банка или финансового учреждения является очевидной ошибкой, неосмотрительностью, самонадеяностью, перевод денег произведен добровольно, очевидно, что обмен валюты физическим лицом является незаконным, поэтому нет, как я считаю, обмана и злоупотребления доверием, т.е. нет состава ст.190 УК Украины. Имеет место, как я считаю, ст.1166 Гражданского кодекса Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15):
"1. Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
2. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.".
Адвокат, г. Харьков, 7 лет опыта
Добрий день.
Вам потрібно повторно звернутися до поліції, але тепер дотриматися певної процедури, що кримінальна справа була відкрита!
Процедура наступна.
Відповідно до ст. 214 КПК - Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Вам потрібно написати заяву до поліціїї (2 екз.) викласти всі обставини справи, додати переиску та інші докази, тобто - все, що підтверджує протиправність дій.
Одну заяву подаєте до поліції, на іншій вони Вам ставлять штамп, що така заява прийнята.
З цього моменту, протягом 24 годин слідчий зобов'язанний внести відомості до ЄРДР та відкрити кримінальну справу та надати Вам витяг з ЄРДР.
Якщо це не було зроблено слідчим - потрібно в порядку ст. 303-304 КПК оскаржити бездіяльність слідчого до слідчого судді районного суду протягом 10 днів, що йдуть після 24 годин, які надавалися слідчому на внесення відомостей до ЄРДР. Якщо буде все правильно зроблено, суд зобов'яже слідчого відкрити кримінальне провадження та надати Вам витяг з ЄРДР.
Після відкриття кримінальної справи, слідчий буде зобов'язанний провести слідчі дії по Вашій справі, а вже після цього встановити - чи є склад злочину!
У випадку, якщо слідчий не буде нічого робити - необхідно із скаргами звертатися до керівника поліції, або до слідчого судді районного суду!
Сподіваюсь надана консультація Вам допомогла та була корисною!
Адвокат, г. Харьков, 26 лет опыта
Вы, конечно,можете повторно обратиться в полицию с заявлением о совершении уголовного правонарушения, через сутки потребовать вытяг с ЕРДР о внесении сведений по Вашему заявлению в реестр и в случае отказа или любых проволочек с его выдачей сразу обратиться к следственному судье с жалобой на бездействие следователя. Но можете и сейчас подать жалобу на бездействие следователя с ходатайством о восстановлении пропущенного срока мотивируя тем, что были уверены в том, что полиция добросовестно выполнит свои профессиональные обязанности и откроет по Вашему заявлению уголовное производство, о бездействии стало известно только с ответа полиции, что и явилось основанием для обращения в суд с жалобой.
Подавши заяву про злочин до Подільського УП ГУНП в м.Києві я вважав, що орган досудового розслідування, яким є Подільське УП, здійснюючи свої повноваження під час досудового розслідування злочину, виконає всі необхідні дії, як того вимагає від нього Кримінально-процесуальний кодекс України.
Відповідно до ч.1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Всупереч положенням ст. 214 КПК України, моя заява про злочин не була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, аце означає, що досудове розслідування, яке розпочинається з внесення заяви(повідомлення) про злочин доЄРДР, за моєю заявою не проводилось.
Можливості здійснення перевірки за заявою про злочин без внесення даних про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань КПК України не передбачає.
Вважаю, що така бездіяльність слідчого Подільського УП ГУНП в м.Києві суперечить вимогам ст. 214 КПК та призвела до того, що по моїй заяві не почато досудове розслідування, чим порушені мої процесуальні права як заявника, передбачені КПК України, у зв'язку із чим я вимушений звернутись із скаргою до слідчого судді, відповідно до ст. 303 ч.1 КПК України.
Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений частиною 1 ст. 303 КПК України.
Зокрема, у відповідності до п.1 ч.1 ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.
За змістом ч. 1 ст. 214 КПК України, бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, означає невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР впродовж 24 години після отримання заяви чи повідомленняпро кримінальне правопорушення.
___2020 року я отримав повідомлення, що моя заява про злочин була розглянута в порядку, визначеному законом "Про звернення громадян"
Тим самим орган досудового розслідування цим повідомленням підтвердив, що моя заява про злочин не була внесена до ЄРДР і що досудове розслідування по ній, як це передбачено Кримінально-процесуальним кодексом України, не здійснювалось.
Згідноч.1 ст.117 КПК України пропущений із поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою слідчого судді, суду.
В зв’язку з тим, що про бездіяльність слідчого мені стало відомо тільки ___2020 року, після отримання повідомлення про результат розгляду моєї заяви про злочин, я вважаю, що мною пропущено з поважних причин строк на оскарження бездіяльності слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР в зв’язку з чим звертаюсь до суду з клопотанням про його поновлення.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрый вечер, Денис!
Вы подали заявление в полицию о мошенничестве и в соответствии со статьей 214 Уголовного процессуального кодекса Украины, следователь полиции обязан был неотложно или не позднее чем, в течении 24 часов, внести ведомости в Единый реестр досудебных расследований и открыть уголовное дело по данному факту о мошенничестве по статье 190 Уголовного кодекса Украины (Мошенничество).
Но следователь полиции этого не сделал в течении 24 часов, а материалы безосновательно были рассмотрены не как преступление, а списаны как обычное обращение граждан в соответствии с Законом Украины "Об обращении граждан", котрый не касается рассмотрения заявлений о совершении преступления, тем самым следователь полиции совершил бездействие.
В соответствии со статьями 303-307 Уголовного процессуального кодекса Украины, у Вас была возможность обжаловать бездействие следователя Подольского УП ГУ Национальной полиции в г.Киеве, подав жалобу следственному судье в Подольский районный суд г.Киева, но данный срок Вы пропустили (10 дней -статья 304 Уголовного процессуального кодекса Украины).
Подавать жалобу в суд следственному судье, с ходатайством о восстановлении срока не вариант, так как в этом ходатайстве нужно указать уважительные причины для возобновления такого срока, а получение поздно ответа не есть такой причиной, поэтому суд откажет.
В связи с этим, рекомендую Вам повторно, на основании статей 60 и 214 Уголовного процессуального кодекса Украины, податьзаявление в Подольское УП ГУ Национальной полиции в г.Киеве, о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела о мошенничестве по статье 190 Уголовного кодекса Украины, с приложением подтверждающих документов: о перечислении денежных средств, скриншоты данных о мошенниках и переписки с ними при наличии и получить для начала справку с указанием а ней данных о талоне-сообщении с номером Единого учёта.
После чего, через 1 день прийти и согласно статей 60 и 214 Уголовного процессуального кодекса Украины, потребовать извлечение из Единого реестра досудебных расследований, что есть документом об открытии уголовного дела.
Если этого, не будет снова -не будет предоставлено извлечение из Единого реестра досудебных расследований, то не нужно дальше ждать, а сразу же, на бездействие следователя Подольского УП ГУ Национальной полиции в г.Киеве, подавайте жалобу следственному судье в Подольский районный суд г.Киева, на основании заявления, с приложенннвси к нему копиями документов и справки с указанием а ней данных о талоне-сообщении с номером Единого учёта.
Кроме того, срочно обратитесь в банк получателя денежных средств, как по телефону, так и официально с заявлением в банк получателя и просите заблокировать счёт на который Вами были перечислены денежные средства.
Смотрите:
Уголовный кодекс Украины:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14
"Стаття 190. Шахрайство
1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
3. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -
карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна".
Уголовный процессуальный кодекс Украины:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17
"Стаття 60. Заявник
1. Заявником є фізична або юридична особа, яка звернулася із заявою або повідомленням про кримінальне правопорушення до органу державної влади, уповноваженого розпочати досудове розслідування, і не є потерпілим.
2. Заявник має право:
1) отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;
1-1) отримувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;
2) подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;
3) отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.
3. Заявник, який є викривачем, крім передбачених цією статтею прав, має право в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції", отримувати інформацію про стан досудового розслідування, розпочатого за його заявою чи повідомленням.
Інформація надається слідчим або прокурором у строк не більше п’яти днів з моменту подання заяви".
"Часть 1 Статті 214. Початок досудового розслідування
1. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування".
"Часть 1 Статті 303. Рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та право на оскарження
1. На досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:
1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування;...".
"Часть 1 Статті 304. Строк подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, її повернення або відмова відкриття провадження
1. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії".
При наличии вопросов обращайтесь!
Нужна помощь в открытии уголовного дела обращайтесь!
Всего доброго!
Удачи Вам!