Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте!
Помогите пожалуйста разобраться.
Пришли бумаги из налоговой по поводу налога на недвижимость. Просят уплатить налог с 2 квартир которыми я частично владею. Я являюсь владельцем 50 кв.м. в одной и прописан в ней и еще в моей собственности половина ( 19 кв.м. ) другой квартиры. Бумаги из налоговой просят уплатить налог с обеих квартир. Это правда, или не совсем?
Помогите пожалуйста разобраться.
Спасибо.
С уважением, Александр
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий день, Олександр!
Ви повинні сплатити податок загалом за об'єкти житлової нерухомості, які складають площу - 69 м2-60м2 (зменшення бази оподаткування для квартир), при ставці 62,59 грн. за м2, відповідально за 9 м2 (у 2020 році податок сплачується за 2019 рік, коли максимальна ставка податку становила 62,59 грн за м2), тобто 590 грн.31 коп..
Так, податок на житлову нерухомість повинні сплачуюти, як фізичні особи, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
Тобто незалежно від кількості осіб, зареєстрованих (прописаних) на житловій площі, податок розраховується виключно для її власника/власників.
Податок нараховують та сплачують за площі нерухомості, що перевищують встановлений законодавством ліміт, на який зменшується база оподаткування об’єкта житлової нерухомості.
База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується, для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 м2.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
Така пільга не надається у разі, якщо площа житла перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі (ліміту), та на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (надаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).
Ставка податку на загальнодержавному рівні обмежена, — не більше 1,5 % від мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 м2.
У 2020 році податок сплачується за 2019 рік, коли максимальна ставка податку становила 62,59 грн за м2.
Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника нерухомості.
У свою чергу, податковіповідомлення-рішення, у яких зазначена сума нарахованого податку та відповідні платіжні реквізити, на які слід сплатити податок, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня 2020, а сплатити суму зазначеного в них податку потрібно протягом 60 днів після отримання.
При цьому, контролюючі органи надсилають податкові повідомлення-рішення в тому випадку, якщо житло є в Реєстрі об’єктів нерухомого майна, на підставі якого нараховується податок.
Таким чином, Ви повинні сплатити податок загалом за об'єкти житлової нерухомості, які складають площу - 69 м2-60м2, тобто 590 грн.31 коп..
У разі наявності запитань звертайтеся!
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, г. Харьков, 33 года опыта
В данном случае вы являетесь собственником 69м. кв. Невидимого имущества и вам необходимо уплатить налог на недвижимое имущество за 9 м. кв. По ставке, которая установлена местными органами самоуправления, на не более 1.5% минимальной з/п, установленной за тот год за который взымается налог. Сумма налоги рассчитывается налоговыми органами самостоятельно и направляется надогоплательщикам. Налоговое уведомление подлежит оплате в течении 60- ти дней. Данные о принадлежащей вам недвижимости берутся из государственного реестра прав на недвижимое имущество.
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
Тобто Вам потрібно сплатити за 9 м2 - 69 -60
У 2020 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховуватиметься фізичним особам — власникам об’єктів нерухомості за 2019 рік.
Підпунктом 266.5.1 Податкового кодексу України передбачено, що ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.м бази оподаткування. Далі мова буде йти саме про фізичних осіб.
Мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2019 року становила 4 173,00 грн. Отже, граничний розмір ставок, передбачений для розрахунку податку на нерухоме майно в 2019 році за звітний 2019 рік, не повинен перевищувати 62,60 грн. за 1 кв.м бази оподаткування.
Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
База оподаткування об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи — платника податку, зменшується:
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Добрий день.
Варіантів всього два: або платити податок на нерухомість, або робити спввласниками дітей/дитину, таким чином зменшуючи площу, що належить кожному, і позбавлятися від обов'язку сплати цього податку.
Давайте тепер розберемось детальніше:
Отже:
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
"КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯвід 23 червня 2011 року N 242/5629
Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві""ПОЛОЖЕННЯпро податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в м. Києві...
4. Пільги із сплати податку4.1. База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;...
5. Ставка податку5.1. Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
5.2. Ставки податку для об'єктів житлової та /або нежитлової нерухомості встановлюються:
5.2.1. Відповідно до таблиці N 1 до цього Положення...
1122 Будинки з трьома та більше квартирами2
1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови 1,500 1,5004.
4 З 1 січня по 31 грудня 2019 року до ставки податку об'єктів нерухомості, що класифікуються за цими підкласами, для фізичних осіб застосовується понижуючий коефіцієнт 0,75.
Другими словами, налогообложение объектов недвижимости для физических лиц (квартир) согласно приведенного решения Киевского горсовета подлежит проведению в 2020г. с применением понижающего коефициента 0,75, т.е. из расчета:
"...1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування." , умноженного на коеф. 0,75: 4173/100 х 1,5 х (69 - 60 = 9) х 0.75 = 422,5 грн.