Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 28 июня 2020, вопрос №23083

Как оформить квартиру, если после

Я живу на квартире с 2016 года"снимаю", хозяина и документов невидела, после смерти владелицы в права наследства никто не вступил она умерла 8 лет тому. Если я правильно понимаю ето квартира государства, как я могу ее купить?

Ответы юристов (2)

    Токмач Галина Миколаївна

    Здравствуйте, Карина. Не факт, что это квартира стала коммунальной, если исполком не подавал на признание ее бесхозной.

    Вам можно подать в суд на признание права собственности на квартиру за вами по сроку давности.

    Шансы есть. Если нужна моя помощь в составлении иска, обращайтесь ко мне на прямую консультацию.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 года назад

    Адвокат, г. Днепр, 26 лет опыта

    Добрый вечер!

    В случае отсутствия наследников квартира по решению суда признается "відумерлою спадщиною" и передается государству. Судя по тому, что Вы до сих пор проживаете в данной квартире и государственные органы не потребовали Вашего выселения - квартира до сих пор числится за прежней владелицей. Данную информацию можно выяснив заказав информационную справку о недвижимости.

    Что касается Вашего желания получить данное жилье в собственность - есть возможность в судебном порядке в порядке "набувальной давности" признать за пользователем имущества право собственности, но при опредленных условиях:

    Стаття 344 Цивільного кодекса України. Набувальна давність

    1. Особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.

    Набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю регулюється законом.

    Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.

    2. Особа, яка заявляє про давність володіння, може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є.

    3. Якщо особа заволоділа майном на підставі договору з його власником, який після закінчення строку договору не пред'явив вимоги про його повернення, вона набуває право власності за набувальною давністю на нерухоме майно через п'ятнадцять, а на рухоме майно - через п'ять років з часу спливу позовної давності.

    Втрата не з своєї волі майна його володільцем не перериває набувальної давності у разі повернення майна протягом одного року або пред'явлення протягом цього строку позову про його витребування.

    4. Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.

    Как видите, для возможности использования данной нормы закона нужно минимум 10 лет открытого владения недвижимым имуществом.

    В случае необходимости - обращайтесь.Мои контакты в моем профиле на данном сайте либо в Єдиному державному реєстрі адвокатів України. С уважением, адвокат Власенко Татьяна Валериевна


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України