Начните консультацию с юристом онлайн
Подскажите пожалуйста. Была куплена квартира на земле, оформлен договор купли продажи с ипотекой(это мы остались должны продавцу примерно 20% от остоимости жилья) пока мы не выплатим продавец (частное лицо) наложил обременением ( чтоб мы не могли продать пока не выплатим остаток)
Теперь вопрос как нам прописаться в жилье???
В снаб пошли, а нам ответили приняли закон и теперь только с разрешения ипотекодержателя.
Но мама собственица квартиры(но указано что должна в течении 1.5 года выплатить остаток.
Как быть подскажите пожалуйста, как прописаться? И пропишут нас если квартира под обременением? очень нужен совет. Спасибо всем.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Харьков, 8 лет опыта
Доброго дня! отримайте нотаріально посвідчену згоду продавця (іпотекодержателя) на приписку в квартирі та подавайте дану згоду до ЦНАПУ, разом з іншими документами. Нехай згода іпотекодержателя буде оформлена в кількох оригінальних екземплярах, по кількості осіб, яких треба приписати.
Якщо згоди іпотекодержателя не буде, ви не зможете приписатись, оскільки хоч власником квартири є ваша мама, вона, поки не виплатить всю суму боргу позбавлена певних правомочностей в розпоряджанні своїм майном. Те, що ви не можете прописатись зроблено з метою захисту інтересів іпотекодержателя.
Спасибо большое за ваш ответ. А то что недвижимость находится под обременением (продавец наложил я так понимаю арест, пока мы не выплатим не можем перепродать(это он так себя обезопасил) это не играет никакую роль на прописку? Спасибо большое ещё раз!
Адвокат, г. Харьков, 8 лет опыта
Сам факт наявності іпотеки є обтяженням (обременением) майна. Іпотека не є арештом, але забороняє будь-яке відчуження квартири, у тому числі продаж. Іпотека не заважає вам проживати у будинку, лише обмежує розпорядження ним.
Наявність іпотеки означає, що продавець є іпотекодержателем до тих пір, поки ви не виплатити всю вартість квартири, якщо не виплатите, він має право забрати частину квартири за борг. Тому ЦНАП вимагає його дозвіл на прописку мешканців.
ПОСТАНОВА від 2 березня 2016 р. N 207 Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру
"У разі перебування житла в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов'язань для реєстрації місця проживання особи додатково подається письмова згода відповідного іпотекодержателя або довірчого власника."
https://buh.ligazakon.net/ua/news/195801_propiska-v-potechnomu-zhitl-nadal-bude-lishe-z-dozvolu-bankv--rshennya-kmu
отримайте дозвіл і все буде вирішено