Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 07 июля 2020, вопрос №23763

забогрованість по аліментам несплачена, коли дитині вже виповнолось повноліття

Який процент на суму заборгованості по аліментам я маю право виставити боржнику за несплату вже 2 роки 50тис.грн.боргу аліментів ?Боржник має добреоплачувану роботу, і для виду перераховує 300грн. Виконавча служба тільки хіхікає.

Ответы юристов (1)

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

    Доброго дня, а чому ви не приймаєте ніяких дій стосовно виконавчої служби ? Ви мали давно подати скаргу до начальника ВДВС, до суду. Крім того аліменти не можуть бути менші чим 50 % прожиткового розміру на дитину відповідного віку. Тим більш, що в батька є офіційна робата, а значить офіційний дохід, які дії здійснювались виконавцем. Якщо в вас є постанова про виконавче провадження з ідентифікатором це все можна відслідити в автоматичному режимі.

    Стосовно пені :

    Відповідно до ч. 1 ст. 196 Сімейного кодексу, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.

    Тому закон на вашій стороні, треба відстоювати свої права, а не дивиться як виконавча хіхікає, зараз складний час, і поки самі зуби не покажете, нічого не буде так і будуть "клювать".


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України