Начните консультацию с юристом онлайн
Наш садовый кооператив установил на въезд на улицу, которая принадлежит кооперативу, откатные автоматические ворота. Все службы были уведомлены и согласованы. Сегодня на воротах появилось требование от Благоустроя демонтировать конструкцию в трехдневный срок, как незаконную. Какие наши действия в данной ситуации? Заранее благодарен! Александр
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (10)
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
ДОБРЫЙ ДЕНЬ! В прыписе указано - предоставить разрешительные документы на установку ограждения.
Если документов нет - будет в течении 3х дней демонтаж
Предоставьте в благоустрой все согласования - разрешительные документы на установку
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Добрый день!
По Вашему вопросу сообщаю следующее:
Следует обратить внимание на то, что для того, чтобы иметь право СТ( (по решению общего собрания) возводить ворота необходимо иметь на то законные основания. Сначала надо будет оформить право пользования собственностью ( территории кооператива ), а затем уже ставить ограждения.
Кроме того, правление объединения не вправе самостоятельно принимать решение об установлении ворот, поскольку это вопрос исключительно общего собрания. Ведь установка ворот это:
Правление - это исполнительный орган, который должен выполнять только решения общего собрания, и действовать в соответствии с и уставом кооператива. Итак, главное - чтобы за соответствующее решение проголосовало необходимое количество совладельцев. Кроме того, необходимо позаботиться об обеспечении возможности въезда автомобилей скорой медицинской помощи, пожарных автомобилей и др.
Если же все документы у вас есть , подаете письменное заявление на имя начальника управления благоустрою о выдаче разрешения на установку ворот с приложением копий документов , которые вам выдавали ранее, а лучше обратиться в управление благоустрою с документами лично и подать их под регистрацию, вам должны письменно ответить о своем решении в 15 -ти дневный срок согласно ЗУ О обращениях граждан ст.11 почтой на адрес кооператива.
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Александр!
Для того, чтобы сделать предписание (припис), сначала общественный инспектор по благоустройству должен провести проверку, в присутствии главы садового кооператива или его представителя, где указать что ним установлено, есть ли нарушения требований закона, если да, то каких именно, о чём должен составить Акт, только после этого а случае выявления нарушений закона, должно быть направлено предписание об устранении нарушений закона и предоставлении документов.
Вы имеете право:
1) предоставить копии документов;
2) либо обжаловать незаконные действия и предписание в местный совет либо в суд, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15
Всего доброго!
Удачи Вам!
Юрист, 19 лет опыта
Добрый вечер. Законодательство не предусматривает получение разрешений на строительство временных сооружений без наличия фундамента. Их не нужно вводить в эксплуатацию. Если у кооператива есть решение общего собрания о строительстве ворот на отведенной кооперативу земле, то не нарушено никакого закона. Подготовьте письменный ответ на предписание с приложением подтверждающих документов. Если вопрос не решится нужно обращаться в административный суд. При этом субъект властных полномочий обязан будет доказывать законность своих требований, а не кооператив.
Адвокат, г. Киев
Установка ворот, калитки, ограждение территории кооператива забором — законно. Но при условии, что это не повлияет на права третих лиц,например: не ограничит собственнику единственный проход к земельному участку (дому), расположенному с другой стороны кооператива, не ограничит проход к морю, озеру, центральной дороге и т.д. Для принятия подобного решения проводится общее собрание членов кооператива, на котором должны присутствовать 50+1 голос от общего числа всех членов кооператива. Решение принимается простым большиством от зарегистрировавшихся на общем собрании. Усложнять или ограничивать доступ гостям и прочим посетителям кооператив не имеет право, но установить порядок и организовать пропускную систему, например автоматическая пропускная система может быть привязана к сим-карте члена кооператива, с помощью которой он может открывать калитку для своих гостей, либо звонить на пропускной пункт охране. Здесь необходимо соблюдать паритет и не доводить ситуацию до абсурда, когда противоборствующие стороны начинают воевать друг с другом. Следует учесть, что наличие пропускной системы на территории кооператива положительно сказывается на коммерческой стоимости земельных участков на территории кооператива
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Добрий день, Олександр!
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80/stru#Stru).
Спеціальним законом, який визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, є Закон України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2807-15#Text).
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля. В той же час, заходи з благоустрою населених пунктів - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.
Рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 № 1051/1051 прийнято Правила благоустрою міста Києва, які визначають правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою міста і спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини (далі - Правила, http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/MR0811...).
Відповідно до статті 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» правила благоустрою території населеного пункту - це нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту.
Відповідно до п. 19.2.1 Правил уповноважені працівники Головного управління контролю за благоустроєм мають право залучати спеціалістів структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), комунальних підприємств, установ та організацій, об'єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань у сфері благоустрою території міста, вносити приписи з вимогою усунення порушень Закону України «Про благоустрій населених пунктів» і цих Правил, складати протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Уповноважені працівники районних управлінь (відділів) контролю за благоустроєм виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій) мають право вносити приписи з вимогою усунення порушень Закону України «Про благоустрій населених пунктів» і цих Правил, складати протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Приписами п. 20.2.1 Правил встановлено, що якщо під час перевірки виявлені причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою, посадова особа контролюючого органу зобов'язана скласти та видати офіційний документ - припис, який є обов'язковим для виконання в термін до трьох діб особами, які є відповідальними за утримання об'єктів благоустрою.
У приписі зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала припис, відомості про особу, на яку складений припис, та надаються пропозиції щодо усунення причин та умов, які спричиняють порушення благоустрою території.
Припис підписується особою, яка його склала, і особою, на яку він складений.
У разі відмови особи отримати припис в графі «Припис одержав» робиться про це запис.
Постановою КМУ від 07.06.2017 року №406 завтерджено Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняття в експлуатацію.
Так, згідно п. 6 вказаного вище Переліку, зведення на земельній ділянці тимчасових будівель та споруд без влаштування фундаментів, зокрема навісів, альтанок, наметів, накриття, сходів, естакад, літніх душових, теплиць, гаражів, а також свердловин, криниць, люфт-клозетів, вбиралень, вигрібних ям, замощень, парканів, відкритих басейнів та басейнів із накриттям, погребів, входів до погребів, воріт, хвірток, приямків, терас, ґанків (щодо індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків), не потребує оформлення дозвільних документів на будівництво.
Раджу Вам подати письмову (або електронну) скаргу щодо незаконності оформлення припису, оформлену відповідно до ЗУ "Про звернення громадян", та додати до неї копії всіх наявних у Вас документів, що стосуються погодження установки даних воріт з відповідними службами.
ЗУ "Про звернення громадян" (https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/393/96-%D0%B2%D1%80#Text):
Стаття 5. Вимоги до звернення
Звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Звернення може бути подано окремою особою (індивідуальне) або групою осіб (колективне).
Особливою формою колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування є електронна петиція, яка подається та розглядається в порядку, передбаченому статтею 23-1 цього Закону.
Звернення може бути усним чи письмовим.
Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується (реєструється) посадовою особою.
Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.
Звернення про надання безоплатної правової допомоги розглядаються в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.
Стаття 18. Права громадянина при розгляді заяви чи скарги
Громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право:
особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви;
знайомитися з матеріалами перевірки;
подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу;
бути присутнім при розгляді заяви чи скарги;
користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку;
одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;
висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги;
вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.
Стаття 20. Термін розгляду звернень громадян
Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.
Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, г. Харьков, 33 года опыта
Если ворота установлены по периметру территории садового товарищества, при условии оформления пользования земельным участком товарищества и есть соответствующее решение товарищества об их установке, то никаких нарушений нет. Законодательство не предусматривает получение разрешения на установку ворот это желание товарищества. Можно дать ответ благоустройству, в котором указать, что ворота установлены в соответствии с решением товарищества и потребовать у благоустройства объяснение почему и на каком основании они считают, что ворота установлены не законно. Пусть обоснуют свои требования со ссылкой на законодательство. Из того как вы описали ситуацию я не вижу нарушений с вашей стороны. Ваши действия обратиться за разъяснентями какие конкретно нормы права нарушены.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Закон Украины "Про кооперацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1087-15):
"Стаття 15. Вищий орган управління кооперативу
Вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу.
До компетенції загальних зборів членів кооперативу належить:
затвердження статуту кооперативу та внесення до нього змін, прийняття інших рішень, що стосуються діяльності кооперативу;
утворення органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу, інших органів кооперативу;
заслуховування звітів його органів управління і органів контролю;
затвердження порядку розподілу доходу кооперативу;
визначення розмірів вступного і членського внесків та паїв;
визначення розмірів, порядку формування та використання фондів кооперативу;
визначення розмірів оплати праці голови правління, голови ревізійної комісії (ревізора), а також кошторису на утримання апарату органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу;
затвердження річного звіту і балансу кооперативу;
затвердження рішення правління або голови правління про прийняття нових членів та припинення членства;
прийняття рішень щодо володіння, користування та розпорядження майном;
утворення спеціальних комісій із залученням як консультантів найманих працівників;
прийняття рішень про вступ кооперативу до кооперативних об’єднань;
прийняття рішень про реорганізацію або ліквідацію кооперативу.
Рішенням загальних зборів членів кооперативу до компетенції загальних зборів можуть бути віднесені інші питання діяльності кооперативу...";
"Стаття 16. Виконавчий орган кооперативу
Виконавчим органом кооперативу є правління, яке очолює голова, повноваження якого визначаються статутом кооперативу. ...
Виконавчий орган кооперативу:
здійснює управління кооперативом у період між загальними зборами членів кооперативу, забезпечує виконання їх рішень;
представляє кооператив у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, міжнародними організаціями, юридичними та фізичними особами;
укладає угоди між кооперативом та іншими особами;
діє від імені кооперативу в межах, передбачених статутом кооперативу.
Виконавчий орган може бути наділений іншими повноваженнями, визначеними вищим органом управління кооперативу або статутом кооперативу." -
таким образом, учитывая выделенное положение, для установки ворот требовалось, как я считаю, решение общего собрания кооператива.
Закон Украины "Про благоустрій населених пунктів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2807-15):
ст.13 - "1. До об'єктів благоустрою населених пунктів належать:...
4) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.";
ст.16 - "1. На об'єктах благоустрою забороняється:
1) виконувати роботи без дозволу в разі, якщо обов'язковість його отримання передбачена законом;";
ст.18 - "2. Підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані:
1) утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію;
2) утримувати в належному стані закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем об'єкти благоустрою (їх частини);...";
ст.21 - "1. Елементами (частинами) об’єктів благоустрою є:..
9) малі архітектурні форми;
2. Мала архітектурна форма - це елемент декоративного чи іншого оснащення об’єкта благоустрою.
До малих архітектурних форм належать:...
огорожі, ворота, ґрати;...";
ст.34 - "1. Правила благоустрою території населеного пункту (далі - Правила) - нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту.
Правила розробляються на підставі Типових правил благоустрою території населеного пункту (далі - Типові правила) для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування...
2. Правила включають:...
7) порядок розміщення малих архітектурних форм;...
3. Правила не можуть передбачати обов'язок фізичних і юридичних осіб щодо отримання будь-яких дозволів, погоджень або інших документів дозвільного характеру, а також повноважень органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій, утворених такими органами, видавати зазначені документи....".
"ТИПОВІ ПРАВИЛА благоустрою території населеного пункту" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1529-17):
"VІІІ. Порядок розміщення малих архітектурних форм...
1. Проектування малих архітектурних форм здійснюється з дотриманням Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198, та ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».
2. Кількість розміщуваних малих архітектурних форм визначається залежно від функціонального призначення території і кількості відвідувачів на цій території, виходячи з таких принципів: екологічність, безпека (відсутність гострих кутів), зручність у користуванні, легкість очищення, привабливий зовнішній вигляд.
Розміщення малих архітектурних форм не повинно ускладнювати або унеможливлювати доступ до пожежних гідрантів, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння...".
"Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорон" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/198-94-п):
"V. Правила розміщення малих архітектурних форм та зовнішньої реклами
26. Розміщення споруд малих архітектурних форм провадиться за дозволами, що видаються:
в межах червоних ліній міських вулиць і доріг - відповідними місцевими виконавчими органами міських рад, а у мм. Києві та Севастополі міськими державними адміністраціями відповідно до підпункту 9.3 ДБН А 2.2-3-97 за погодженням з уповноваженим підрозділом Національної поліції, дорожньо-експлуатаційними та іншими заінтересованими організаціями;.." -
т.е. за пределами красных линий улиц и дорог разрешение не требуется.
"ПЕРЕЛІК будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/406-2017-п):
"6. Зведення на земельній ділянці тимчасових будівель та споруд без влаштування фундаментів, зокрема...воріт,...".
КАС Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15):
ст.19 - "1. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема:
1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження;...".
Информация, требование на воротах никакой юридической силы не имеет. Истребуйте письменное решение органа благоустройства и обжалуйте его административным иском в суд с привлечением в качестве третьего лица без самостоятельных требований орган казначейства (в части отнесения судебного сбора на ответчика).
Юрист, г. Харьков, 26 лет опыта
Начнем с того,что такую бумажку может написать кто угодно.
Упоминаемый пункт якобы нарушения
"20.1.1. До відповідальності за порушення у сфері благоустрою притягуються особи, винні у:
- порушенні вимог Законів України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про відходи" та "Про охорону навколишнього природного середовища";
- порушенні встановлених державних стандартів, норм і цих Правил;
- проектуванні об'єктів благоустрою м. Києва з порушенням вимог Правил забудови м. Києва та державних будівельних норм;
- порушенні режиму використання й охорони територій та об'єктів рекреаційного призначення;
- самовільному зайнятті території (частини території) об'єкта благоустрою;
- пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів благоустрою;
- знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об'єктів озеленення;
- забрудненні (засміченні) території;
- самовільному наклеюванні оголошень, інформаційно-агітаційних плакатів, реклами, листівок тощо та нанесенні написів, малюнків тощо на об'єктах благоустрою території міста;
- неналежному утриманні об'єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення території тощо;
- створюванні умов, які ускладнюють або унеможливлюють прибирання об'єктів та елементів благоустрою."
Что конкретно, из вышеперечисленного нарушено - непонятно.
Далее, постановлением КМУ от 07.06.2017 года №406 утвержден Перечень строительных работ, не требующих документов, дающих право на их выполнение, и по выполнению которых объект не подлежит принятию в эксплуатацию.
Так, согласно п. 6 Перечня, возведение на земельном участке временных зданий и сооружений без устройства фундаментов, в том числе навесов, беседок, палаток, ... ворот, калиток, ... (в отношении индивидуальных (усадебных) жилых домов, садовых, дачных домов), не требует оформление разрешительных документов на строительство.
Если ворота не выступают за границы земельного участка садового товарищества - никаких нарушений нет.
Дабы избежать дальнейших неприятностей - целесообразно председателю обратиться в КП "Благоустрий" за детальным разъяснением.
Если есть вопросы или нужна помощь - обращайтесь
Юрист, г. Харьков, 26 лет опыта
Начнем с того,что такую бумажку может написать кто угодно.
Упоминаемый пункт якобы нарушения
"20.1.1. До відповідальності за порушення у сфері благоустрою притягуються особи, винні у:
- порушенні вимог Законів України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про відходи" та "Про охорону навколишнього природного середовища";
- порушенні встановлених державних стандартів, норм і цих Правил;
- проектуванні об'єктів благоустрою м. Києва з порушенням вимог Правил забудови м. Києва та державних будівельних норм;
- порушенні режиму використання й охорони територій та об'єктів рекреаційного призначення;
- самовільному зайнятті території (частини території) об'єкта благоустрою;
- пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів благоустрою;
- знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об'єктів озеленення;
- забрудненні (засміченні) території;
- самовільному наклеюванні оголошень, інформаційно-агітаційних плакатів, реклами, листівок тощо та нанесенні написів, малюнків тощо на об'єктах благоустрою території міста;
- неналежному утриманні об'єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення території тощо;
- створюванні умов, які ускладнюють або унеможливлюють прибирання об'єктів та елементів благоустрою."
Что конкретно, из вышеперечисленного нарушено - непонятно.
Далее, постановлением КМУ от 07.06.2017 года №406 утвержден Перечень строительных работ, не требующих документов, дающих право на их выполнение, и по выполнению которых объект не подлежит принятию в эксплуатацию.
Так, согласно п. 6 Перечня, возведение на земельном участке временных зданий и сооружений без устройства фундаментов, в том числе навесов, беседок, палаток, ... ворот, калиток, ... (в отношении индивидуальных (усадебных) жилых домов, садовых, дачных домов), не требует оформление разрешительных документов на строительство.
Если ворота не выступают за границы земельного участка садового товарищества - никаких нарушений нет.
Дабы избежать дальнейших неприятностей - целесообразно председателю обратиться в КП "Благоустрий" за детальным разъяснением.
Если есть вопросы или нужна помощь - обращайтесь