Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 15 серпня 2020, питання №26670 150₴

совместительство службы в полиции и органах местного самоуправления

Здравствуйте. Возможно ли оставаться сотрудником полиции, если победил в избирательной компании на председателя городского ОТГ в 2020 году. Обязательно ли увольнение из полиции или достаточно быть уволенным с занимаемой должности и оставаться сотрудником полиции, не имея должностных инструкций на время председательствования. Спасибо.

Відповіді юристів (8)

    Адвокат  Євген Олександрович
    33.3%
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Александр!

    Закон Украины

    "О Национальной полиции":

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/580-19

    "Статья 66. Служебное совместительство полицейских

    1. Полицейский не может во время прохождения службы заниматься другой оплачиваемой деятельностью, кроме научно-педагогической, научной или творческой".

    Поэтому не возможно оставаться сотрудником полиции, если победил в избирательной компании на председателя городского ОТГ в 2020 году и есть основанием обязательное увольнение из органов Национальной полиции.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Ковальчук Владимир
    10%

    Статья 66. Служебное совместительство полицейских

    1. Полицейский не может во время прохождения службы заниматься другой оплачиваемой деятельностью, кроме научно-педагогической, научной или творческой.Вам нужно увольняться с полиции.

    Гончаренко Константин
    13.3%
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Поліцейський не може під час проходження служби займатися іншою оплачуваною діяльністю, крім науково-педагогічної, чи творчої , згідно ст.66 ЗУ Про національну поліцію. Служба в поліції є державною службою суміщення не можливе.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Савченко Олександр
    26.7%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Добрий день, Олександр!

    По вашим питанням повідомляю наступне.

    1) Возможно ли оставаться сотрудником полиции, если победил в избирательной компании на председателя городского ОТГ в 2020 году.

    Ні, поліцейський не може під час проходження служби займатися іншою оплачуваною діяльністю, крім науково-педагогічної, наукової або творчої (згідно ст. 66 ЗУ "Про Національну поліцію").

    Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2493-14#Text):

    Стаття 1. Служба в органах місцевого самоврядування

    Служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

    2) Обязательно ли увольнение из полиции или достаточно быть уволенным с занимаемой должности и оставаться сотрудником полиции, не имея должностных инструкций на время председательствования.

    Якщо хочете продовжити службу в поліції, то звільнятися не обов'язково.

    Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%...):

    Стаття 42. Повноваження сільського, селищного, міського голови

    1. Повноваження новообраного сільського, селищного, міського голови починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.

    Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2493-14#Text):

    Стаття 11. Присяга посадових осіб місцевого самоврядування

    Громадяни України, які вперше приймаються на службу в органи місцевого самоврядування (за винятком посад, зазначених в абзаці другому частини першої статті 10 цього Закону), у день прийняття відповідного рішення складають Присягу такого змісту:

    "Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді та народові України, неухильно дотримуватися Конституції України та законів України, сприяти втіленню їх у життя, охороняти права, свободи і законні інтереси громадян, сумлінно виконувати свої посадові обов’язки".

    Посадова особа місцевого самоврядування, яка вперше приймається на службу в органи місцевого самоврядування, вважається такою, що вступила на посаду, з моменту складення Присяги.

    Присяга вважається складеною, якщо після її зачитування громадянин України скріплює Присягу своїм підписом. Підписаний текст Присяги зберігається за місцем служби.

    Про складення Присяги робиться запис у трудовій книжці із зазначенням дати складення Присяги.

    Особа, яка відмовилася від складення Присяги (за винятком осіб, обраних на посади, зазначені в абзаці другому частини першої статті 10 цього Закону), вважається такою, що не вступила на посаду, а рішення про її призначення, обрання чи затвердження вважається таким, що втратило юридичну силу.

    Особи, які вперше були обрані на посади сільських, селищних, міських голів, голів рад, складають Присягу на сесії відповідної ради, текст якої визначено в частині першій цієї статті.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Бондарь Владимир Борисович
    Бондарь Владимир Борисович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 27 років досвіду

    Здравствуйте, Александр. Далее я буду давать консультацию на украинском. Ок?

    Повноваження сільських, селищних, міських голів, порядок організації і гарантії їх діяльності визначаються Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад» та іншими законодавчими актами. Окремого спеціального закону, який визначає статус цих посадових осіб, вітчизняна система законодавства на сьогодні не містить, хоча відповідні законопроекти подавалися на розгляд Верховної Ради України. Натомість, частиною п’ятою статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачається, що на сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.

    Відповідно до ст.33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад": Стаття 33. Охорона трудових та інших прав депутата місцевої ради

    1. У разі обрання депутата місцевої ради на виборну посаду у раді, на якій він працює на постійній основі, трудовий договір з ним за попереднім місцем роботи припиняється відповідно до законодавства. Обраний на виборну посаду у відповідній раді, на якій він працює на постійній основі, депутат місцевої ради, який перебуває на службі у військових формуваннях чи правоохоронних органах держави, прикомандировується до місцевої ради із залишенням на цій службі.

    Отже, Вас повинні звільнити з посади, але залишити на службі та відкомандирувати до місцевої ради.

    Тут звичайно може виникнути проблема з тим, що відповідно до Стаття 71 Закону України "Про Національну поліцію": "Відрядження поліцейських до державних (міждержавних) органів, установ та організацій із залишенням на службі в поліції

    1. Поліцейські за їхньою згодою можуть бути відряджені до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в поліції, але зі звільненням із займаної посади з подальшим призначенням на посади відповідно до переліку посад, які можуть бути заміщені поліцейськими в державних органах, установах та організаціях, що затверджується Президентом України"

    Позиція Вашого керівництва може полягати в тому, що, мовляв, в цій статті не йде мова про органи місцевого самоврядування і, до того ж, Указом Президента "Про перелік посад, які можуть бути заміщені поліцейськими в державних органах, установах та організаціях" від 9 грудня 2015 року № 691/2015 не зазначено такої посади, як голова ОТГ. Але, на мою думку, це буде неправильна позиція, оскільки вона не стосується Вашого випадку. Ваш випадок повинен регулюватися нормами, що стосуються саме питань обрання до органів сісцевого самоврядування.

    У будь якому випадку, Вам ні в якому разі не слід писати рапорт про звільнення у зв'язку з обранням на посаду голови ОТГ. Пишіть рапорт про звільнення з посади і відкомандирування на підставі т.33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад та статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

    Всього Вам найкращого, успіхів на новій посаді та дотримання Ваш прав з боку керівництва Нац. поліції.

    Беликов Олег  Александрович
    Беликов Олег Александрович 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 32 роки досвіду

    Добрый день. Совместительство в полиции невозможно, поскольку закон запрещает делать это. Вам не следует увольняться с полиции, а только с занимаемой должности. На период выполнения делегированных полномочий, будет числиться за "штатом МВД".

    Малик Олександр Володимирович
    6.7%
    Малик Олександр Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду

    Добрий день!

    На ваше запитання про "совместительство службы в полиции и органах местного самоуправления" повідомляю, що суміщення або сумісництво неможливе.

    Вам слід звільнитися з займаної посади та бути зарахованим до штату Міністерства внутрішніх справ України, оскільки поліцейський не може під час проходження служби займатися іншою оплачуваною діяльністю, крім науково-педагогічної, наукової або творчої

    Сергеев Артем
    10%
    Сергеев Артем 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 25 років досвіду

    Ст. 12 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що на сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.

    Відповідно до ст.33 ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад".

    1. У разі обрання депутата місцевої ради на виборну посаду у раді, на якій він працює на постійній основі, трудовий договір з ним за попереднім місцем роботи припиняється відповідно до законодавства. Обраний на виборну посаду у відповідній раді, на якій він працює на постійній основі, депутат місцевої ради, який перебуває на службі у військових формуваннях чи правоохоронних органах держави, прикомандировується до місцевої ради із залишенням на цій службі.

    Отже, Вас мають звільнити лише з посади, та залишити на службі


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України